Imieniny : Lidii, Ernesta
Dodaj do ulubionych

| Powrót do strony głównej

SIERPC CUP 2017

W sobotę 11 marca odbył się Turniej w halowej piłce nożnej Sierpc Cup dla dzieci z rocznika 2008 organizowany przez Akademię Kasztelana, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Sierpc i Starosty Sierpeckiego.

Zawody zgromadziły, aż 12 drużyn. Wśród nich były ekipy: Gol Brodnica, Wisła Płock, AMS Warszawa, Soccer Słupno, Poncio Lidzbark, MB Lipna, WKRA Żuromin i Akademia Kasztelana Sierpc. Drużyny zostały podzielone na dwie 6-cio zespołowe grupy, a każda z grup rozgrywała swoje mecze na oddzielnej hali: LO i SP nr2. Zwycięzcy grup zagrały następnie w grupie Ligi Mistrzów, a przegrani o miejsca 7-12 w Lidze Europejskiej. Po bardzo emocjonujących zawodach w turnieju zwyciężyła ekipa UKS Gol Brodnica. Drugie miejsce zajęła Warszawska Akademia Młodego Sportowca, zaś na najniższym podium stanęli gracze UKS MDK Płock. Kasztelan wystawił do gry trzy drużyny i wszystkie mimo ambitnej postawy zajęły miejsca w dolnej połowie tabeli. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i medale, a zwycięzcy puchary. Ponadto zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy turnieju a zostali nimi: najlepszym strzelcem został Michał Krynicki z MDK Płock, najlepszym bramkarzem uznany został Piotr Kaczmarek - AMS Warszawa, zaś najlepszym zawodnikiem zawodów bezkonkurencyjnie został Patryk Modrak z Gol Brodnica. Ponadto w każdej drużynie również wybrano najlepszego zawodnika i tak w drużynach sierpeckich statuetki otrzymali: Oliwia Pietrzykowska, Dawid Joniak oraz Kamil Perzyński.

Sportowcy z Sierpca wystąpili w składach:

Kasztelan 1 – Gabriel Lewandowski, Dawid Joniak, Bartek Brdak,  Mikołaj Szczygielski, Adam Broniszewski, Mateusz Sochocki, Paweł Matysiak, Maciej Dropiewski.

Kasztelan 2 Filip Linowski, Marcel Żendarski, Kamil Perzyński, Gracjan Kowalczyk, Aleksander Dul, Sebastian Obrębski, Adam Meller, Ksawery Krulczyk, Szymon Kozakowski.

Kasztelan 3 - Krystian Dobies, Gabriel Dul, Oliwia Pietrzykowska, Jan Juszczyk, Kacper Jędrzejewski, Antoni Sławiński, Oliwier Telesiewicz, Filip Prątnicki, Filip Karwowski.

Organizacyjnie i finansowo turniej wsparli: Burmistrz Miasta Sierpc - Pan Jarosław Perzyński oraz Starosta Sierpecki - Pan Jan Laskowski, zarząd klubu Kasztelan na czele z Prezesem Panem Hubertem Góralskim, OSP Sierpc w osobie Pana Grzegorza Gańko, firma Marter oraz Radny Powiatowy Pan Mariusz Turalski.

Podziękowania należą się również wszystkim sędziom, opiece medycznej i wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby turniej odbył się bez przeszkód.