maj 30, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Karola, Ferdynanda
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

Rekordowa kwota pozyskana ze środków zewnętrznych przez „EMPEGEK”

 

Dziś, Pan Burmistrz Jarosław Perzyński, uczestniczył w podpisaniu umowy przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „EMPEGEK” Sp. z o.o.  z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Sierpcu. Kwota dofinansowania na ten cel wynosi aż ponad 10,5 mln zł netto i pochodzi ona z środków unijnych, a konkretnie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jest to tym samym jedna z najwyższych kwot pozyskana ze środków zewnętrznych przez miejską spółkę w ostatnich latach w naszym mieście i będzie to jedna z największych inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez „EMPEGEK”.

Całkowity koszt realizacji projektu to ponad 20 mln zł brutto, z czego pozyskana kwota stanowi 85% maksymalnej kwoty wydatków kwalifikowanych, które wynoszą ponad 12 mln zł. Czas realizacji projektu to 4 lata, z czego pierwsze prace rozpoczną się w IV kwartale br.

Serdecznie podziękowania należą się:

- panu Kazimierzowi Kujdzie – Prezesowi Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

- panu Pawłowi Pakiele – Dyrektorowi Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „EMPEGEK” Sp. z o.o. oraz pracownikom spółki, którzy swoimi staraniami i pracą przyczynili się do podpisania dzisiejszej umowy.