maj 26, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Filipa, Pauliny
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

I PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Istnieje od 1 września 1998r. i od tej chwili oferuje wszechstronne nauczanie i wychowanie w zakresie sześcioletniej zreformowanej szkoły podstawowej. Uczniowie, w oddziałach liczących od 4 do 10 osób, realizują zwiększony o 25% tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin z przedmiotów nauczania, mają możliwość nauki trzech języków obcych oraz udziału w zajęciach dodatkowych - tanecznych, umuzykalniających, plastycznych, informatycznych, teatralnych oraz pływackich.Szkoła pobiera czesne i jest wpisana do Ewidencji Szkół Niepublicznych. Dyrektorem jest pani Danuta Żuławnik.

 

I Prywatna Szkoła Podstawowa,

ul. Dworcowa 5b, 09 - 200 Sierpc,
tel/fax (24) 275 73 08,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.http://gimnazjumsierpc.pl/

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

  
Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

ul. Płocka 30
09-200 Sierpc
tel./fax (24) 275-37-92
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pracownia.sierpc.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu ul. Płocka 30

 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu ul. Płocka 30
tel. (24) 275-13-56; 275-28-53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.sierpc.pl

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Nr 4 Czerwonego Kapturka

 Funkcjonujące od 1979 r. przedszkole dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną oraz bardzo dobrą bazą lokalową - przestrzennym, wolnostojącym budynkiem wraz z rozległym i bezpiecznym placem zabaw. W związku z ćwierćwieczem istnienia, z inicjatywy Dyrektora, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i dzieci, Uchwałą Rady Miejskiej w Sierpcu nadano mu imię Czerwonego Kapturka. W przedszkolu, czynnym w godzinach od 600 do 1600, realizowane są programy własne - adaptacyjny, poprawy bezpieczeństwa oraz program "Ja i mój świat". Zainteresowane dzieci mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego oraz gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej. Dyrektorem jest pani Marzanna Kupniewska.

Miejskie Przedszkole Nr 4, ul. Kwiatowa 4 ,
09 - 200 Sierpc, tel./fax. (24) 275 34 25,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.przedszkolenr4.cba.pl

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Nr 3

 Przedszkole powstało w 1970r. jako placówka czterooddziałowa. Obecnie dysponuje dobrą bazą lokalową, na którą składają się 4 sale zajęć oraz holl wykorzystywany do zajęć ruchowych. Przed obiektem usytuowany jest dosyć rozległy plac zabaw wyposażony w nowe urządzenia do zabawy. Przedszkole organizuje proces wychowawczo - dydaktyczny w oparciu o realizację zadań zawartych w ABC. Program wychowania przedszkolnego XXI wieku. Ponadto wdraża program własny dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz umożliwia, w ramach zajęć dodatkowych, naukę języka angielskiego, tańca i pływania. Dyrektorem jest pani Anna Pniewska.

Miejskie Przedszkole Nr 3, ul. Piastowska 33,
09 - 200 Sierpc, tel/fax. (24) 275 27 52, 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.mp3.sierpc.pl

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Nr 2

 Działalność dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczą rozpoczęło w 1985r. Dysponuje bardzo dobrą bazą lokalową, na którą składa się pięć sal zajęć, sala rekreacyjna oraz rozległy, zadrzewiony plac zabaw z dwiema piaskownicami i sprzętem sportowo - rekreacyjnym. W 1998r. zorganizowało I Międzyprzedszkolną Wystawę Plastyczną "Sierpc w oczach dziecka", w pięć lat później jej drugą edycję pod hasłem "W krainie szczęśliwego dzieciństwa - znam i rozumiem swoje prawa i obowiązki". Od 2003r. organizuje Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Form Scenicznych. W przedszkolu realizowane są programy własne, dzięki czemu w szerszym zakresie rozwijają się artystyczne uzdolnienia dzieci, funkcjonuje pracownia plastyczna oraz działa grupa teatralna. Od kilku lat organizowane są Dni otwarte oraz wydawane jest pisemko dla dzieci i ich rodziców pt. "Przedszkolny Skarbczyk Wiadomości". Dyrektorem jest pani Jolanta Golatowska.

Miejskie Przedszkole Nr 2, ul. Narutowicza 9,
09 - 200 Sierpc, tel/fax. (24) 275 34 36,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.mp2.sierpc.pl

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Nr 1

 Jego początki sięgają lutego 1945r., gdy na ulicy Stodolnej (obecnie ulica Narutowicza) utworzono cztery oddziały przedszkolne. Z dniem 1 września 1945r. zostało przeniesione do Domu Katolickiego przy ulicy Wojska Polskiego 1, gdzie działało przez 62 lata. Od 1 września 2007r. rozpoczęło funkcjonowanie w należącym do samorządu miejskiego budynku przy ulicy Kwiatowej 4. Placówka zapewnia swoim podopiecznym wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, indywidualny rozwój osobowości dziecka, zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki, udział w wycieczkach, Zielonym Przedszkolu w Bledzewie oraz konkursach międzyprzedszkolnych. Od kilku lat, przy znacznym udziale dzieci, wydaje gazetkę "Słoneczko". Dyrektorem od września 2006r. jest pani Alicja Ewa Pawlak.

Miejskie Przedszkole Nr 1, ul. Kwiatowa 4,
09 -200 Sierpc, tel/fax. (24) 275 13 11,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
www.mp1.sierpc.pl