marzec 27, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Lidii, Ernesta
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

Zaproszenie na Ogólnopolski Memoriał Szachowy

 

 

 

ZAPROSZENIE NA WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 

 

 

ZŁOTA PASSA SIERPECKICH KICK BOXERÓW NADAL TRWA

 

Złota passa Sierpeckich Kick boxerów nadal trwa. Po turnieju w Dąbrowie Górniczej przyszedł czas na Puchar Polski w WKA kick boxing i Taekwondo ITF i WFMC, gdzie Sierpeccy wojownicy potwierdzili wysoką formę i wyciągnęli wnioski z poprzednich rywalizacji. Blisko 240 fighterów z 22 klubów z całego kraju wzięło udział w turnieju, który odbył się w minioną sobotę na hali sportowej w Świdnicy. Organizatorem zawodów był Fighter Klub Kaczmarek&Grodowski. Walki odbywały się na ringu oraz dwóch matach. Zawodnicy reprezentujący Fitness Klub Step w Sierpcu rywalizowali w trzech formułach walki sportowej: semi-contact light contact, kick light. Pierwsza do walki wywołana została Kinga Bombała, która od razu rozegrała finał. Od początku pierwszej rundy Kinga konsekwentnie zdobywała punkty i wyraźnie kontrolowała przebieg walki. Skupienie i niezwykła determinacja Sierpeckiej zawodniczki pozwoliły jej na zakończenie pojedynku z 6 punktową przewagą, co w konsekwencji dało jaj najwyższe miejsce na podium. Kinga zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Do kolejnego pojedynku przystąpił Jakub Zieliński, trafił on na bardzo doświadczonego i utytułowanego zawodnika z Pułtuska, który wygrał swoją kategorię wagową. Pojedynek zakończył się przegraną naszego reprezentanta. Na szczególe uznanie zasługuje fakt, iż pomimo miażdżącej przewagi swojego rywala Kuba dzielnie walczył, zdobywając tym cenne doświadczenie na macie i uznanie w oczach swojego przeciwnika. W konsekwencji nasz zawodnik zdobył brązowy medal. W kolejnej walce stoczonej w formule semi-contact Kuba zajął trzecie miejsce. Ostatnie i najcięższe boje stoczył Marek Figura, który podczas walki finałowej ze wspomnianym wcześniej zawodnikiem z Pułtuska przegrał po zaciętym i wyrównanym pojedynku zajmując drugie miejsce w kategorii light-contakt. Zdeklasował swoich rywali w kategorii light kick zdobywając pierwsze miejsce pokonując wszystkich przeciwników. Marek na obu turniejach stoczył w sumie 7 pojedynków, z których tylko jeden zakończył się na niekorzyść naszego mistrza. W ciągu 2 tygodni Sierpeccy kickbokserzy wystartowali w 2 turniejach zdobywając doświadczenie w walkach sportowych i wiele medali. Łącznie nasi zawodnicy stoczyli 16 pojedynków i zdobyli cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale. Po zakończeniu zawodów wszyscy jesteśmy zmęczeni, jednak mamy aspiracje na więcej. Rok temu kiedy powstawała sekcja kickbxingu w zawodach startował jeden zawodnik. Dziś jest już trójka wojowników i wciąż szkolą się następni chętni skrzyżować swe rękawice z najlepszymi.

W Fitness Klub Step w Sierpcu od września powstanie sekcja Taekwondo dla naszych najmłodszych wojowników, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki. Nasza sekcja współpracuje z federacją WKA oddział w Płocku. Na zawody startowaliśmy jako Płock-Sierpc Team.

Wyjazd odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc i nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie burmistrza i sponsorów: Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „EMPEGEK’’ Sp. z o.o. w Sierpcu, AS-MAR Sierpc Technika Grzewcza i Sanitarna. Podziękowania dla: Fitness Klub Step za udostępniane bazy treningowej, Trenera Wojciecha Burdanowskiego za wsparcie techniczne, oraz za wielki wkład i pracę Trenera Pawła. 

 

Spotkanie z managerem Facebooka Sebastianem Szmigielskim

 

W czwartek, 23 marca w Centrum Kultury i Sztuki młodzież ze szkół średnich i gimnazjalnych miała okazję spotkać się z managerem Facebooka Panem Sebastianem Szmigielskim. W tej mini-konferencji udział wzięli także: Pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta oraz jego Zastępca Pani Ewa Leszczyńska.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu i miało na celu zaprezentowanie młodym ludziom możliwości rozsądnego korzystania z portalu społecznościowego, jakim jest Facebook. Pan Sebastian zaprezentował zasady bezpiecznego serfowania po Internecie oraz omawiał procedury związane z użytkowaniem Facebooka. Podkreślał, ze celem portalu jest zapewnienie użytkownikom możliwości dzielenia się informacjami oraz większej otwartości i lepszej komunikacji w skali globalnej. 

 

 

III Memoriał im. Tadeusza Wasińskiego w tenisie stołowym

 

W niedzielę, 19 marca na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Sierpcu odbył się III Memoriał im. Tadeusza Wasińskiego w tenisie stołowym, zorganizowany przez Sierpecki Klub Abstynenta Przystań. W memoriale wzięli udział członkowie klubów abstynenckich z całej Polski oraz sympatycy zaprzyjaźnieni z sierpeckim klubem. Otwarcia zawodów dokonała Pani Ewa Leszczyńska- Zastępca Burmistrza Miasta, a na trybunach zasiedli Radni Miejscy Pani Barbara Wierzbicka i Pan Bogdan Bartnicki.

 

 

MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU OGŁASZA KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

 

Małe dzieła sztuki. Jedne skromne, inne zadziwiające bogactwem kolorystyki i materiałów. Palmy wielkanocne, bo o nich mowa, są niezaprzeczalnym symbolem Niedzieli Palmowej - święta ważnego dla wszystkich chrześcijan. Z wykonywaniem palm wiąże się  piękna i wyjątkowa tradycja, do której podtrzymywania zachęca Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłaszając XVII edycję konkursu pt.„Tradycyjna palma wielkanocna”.

 Rywalizacja wraz z towarzyszącą jej wystawą palm zgłoszonych do konkursu na stałe wpisała się w program obchodów „Niedzieli Palmowej w skansenie”. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy nie tylko podziwiają palmy i głosują na najpiękniejszą, ale także wymieniają się wiedzą i poglądami na temat użytych materiałów.  Ideą konkursu jest upowszechnianie obyczajowości Świąt Wielkanocnych oraz symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs zachęca do indywidualnej lub zespołowej aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Propozycja udziału w konkursie jest skierowana zarówno do dzieci i młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych. Zadanie polega na wykonaniu palmy wielkanocnej z wykorzystaniem wyłącznie tworzyw naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych. Przed przystąpieniem do pracy zachęcamy do poszerzenia wiedzy na temat tradycyjnych technik wyrobu palm, rodzajów materiałów, form zdobienia a także znaczenia palm w tradycji ludowej. Wiedza ta z pewnością okaże się pomocna podczas wykonywania palmy i zagwarantuje zgodność wykonanej pracy z wymogami regulaminowymi. Prace zgłoszone do konkursu „Tradycyjna palma wielkanocna” oceniane będą w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Oceny palm dokonają zwiedzający, którzy poprzez wypełnienie specjalnych kuponów wybiorą najpiękniejszą tradycyjną palmę. Komisja MWM w Sierpcu dokona przeliczenia głosów, a laureatów konkursu poznamy jeszcze podczas „Niedzieli Palmowej w skansenie” – 9 kwietnia 2017 roku. W każdej z kategorii zostanie przyznane I, II oraz III miejsce. Ponadto spośród wszystkich prac Komisja wyłoni jedną, która zostanie uhonorowana Nagrodą Specjalną Dyrektora MWM w Sierpcu. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Palmy należy dostarczyć do działu upowszechniania i promocji, mieszczącego się w budynku G na terenie  skansenu w Sierpcu (ul. Narutowicza 64). Termin składania prac upływa 31 marca 2017 r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie mwmskansen.pl w zakładce KONKURSY/PROJEKTY.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

  

Agnieszka Jezierska-Chalicka

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu 

 

 

 

„Zgłoś seniora, czyli książka z dostawą do domu”

 

Nasza Książnica wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych
i niepełnosprawnych proponuje usługę „Zgłoś seniora, czyli książka z dostawą do domu”.

Oferta skierowana jest do mieszkańców naszego miasta, którzy ze względu na trudności w poruszaniu się nie mają możliwości korzystania ze zbiorów biblioteki. Książki dostarczane będą  nieodpłatnie w każdy wtorek w godzinach od 9.00 do 11.00  zgodnie z obowiązującym regulaminem Biblioteki.

Zgłoszenia prosimy kierować do Wypożyczalni dla Dorosłych pod nr tel. 24 275-28-53 (wewnętrzny 24) lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.