czerwiec 22, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Pauliny, Tomasza
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

Zaproszenie na Osiedlowy Dzień Dziecka w Zarządzie Osiedla Nr 3

 

 

 

Akcja „Sprzątanie Świata” zorganizowana przez Zarząd Osiedla nr 3

 

Jak co roku Zarząd Osiedla Nr 3 wraz z Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi zorganizował akcję ,,Sprzątanie Świata". 7 maja zarówno działkowcy jak i młodzież z naszego Osiedla wraz z młodymi piłkarzami MKS Kasztelan wysprzątali teren wzdłuż Sierpienicy, koło pomnika Polaków rozstrzelanych na „glinkach” w 1940 roku. Upamiętnia rozstrzelanych 42 polskich patriotów. Pomnik usytuowany w dolinie rzeki Sierpienicy w pobliżu ulicy Mickiewicza, teren przy ul. Szpitalnej oraz ul. Mickiewicza. Młodzież znajdywała wszelakie śmieci od butelek, leków, materacy, kabli, po wszelakie inne drobne śmieci. Najciekawszym znaleziskiem była maskotka słonia.

Na koniec wszyscy sprzątający mogli posilić się kiełbaską z grilla oraz wypić pyszny napój. Podziękowania dla Burmistrza Miasta Sierpc Pana Jarosława Perzyńskiego, dzięki któremu zebrane śmieci zostaną wywiezione i zutylizowane. Podziękowania również dla radnych Pana Waldemara Frydrychowicza, Pana Wojtka Jaworowskiego za pomoc oraz Rodzinnym Ogródkom Działkowym.

 

 

 

SPOTKANIE ZE SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI - 29.02.2016r.

 

W dniu 29 lutego 2016 roku mieszkańcy Osiedla Nr 3 spotkali się ze służbami mundurowymi: Panem Dzielnicowym mł. asp. Mariuszem Pawłowskim, Panem sap. Krzysztofem Kosiorkiem oraz komendantem Straży Miejskiej Panem Jarosławem Krydzińskim. Na spotkaniu pojawili się również Radni Miejscy - Wiceprzewodniczący Pan Dariusz Malanowski, Pan Waldemar Frydrychowicz, Pan Wojciech Jaworowski oraz Radny Powiatowy Pan Wojciech Rychter.

Zebranie zorganizowane zostało przez Zarząd Osiedla Nr 3 a tematyką spotkania było ,,bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania” oraz omówiona została aktualna, tworzona w całej Polsce mapa zagrożeń bezpieczeństwa.

Mieszkańcy mieli szereg pytań, a wnioski, które wypłynęły z rozmowy, zostały spisane:

Czytaj więcej: SPOTKANIE ZE SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI - 29.02.2016r.

WYCIECZKA W RAMACH AKCJI ,,ZIMA W MIEŚCIE" 2016

 

Zarząd Osiedla zorganizował dla dzieci wycieczkę do Torunia na łyżwy oraz na zajęcia edukacyjne i zwiedzanie Centrum Nowoczesności ,,Młyn Wiedzy". ŁYŻWY to chyba jest to co dzieci lubią najbardziej. Wycieczka do Torunia była pełna wrażeń. Jednak nie obyło się też bez upadków i małych siniaków. Dodatkowo uczestnicy wycieczki, która odbyła się 10 lutego 2016r., mogli poszerzyć swoją wiedzę zwiedzając poszczególne piętra w Centrum Nowoczesności.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWO - CHOINKOWA NA OSIEDLU Nr 3 - 29.01.2016r.

 

Karnawał pełną parą!!! Zabawa karnawałowo - choinkowa zakończona. Dzieci nie tylko mogły potańczyć ale dzięki Paniom animatorkom brały udział w różnych konkursach i zabawach z nagrodami.

Mikołaj który przybył na zabawę wraz Myszką Mickey rozdawali dzieciom cukierki i słodycze oraz upominki, maski, czapeczki, które dzieci zabrały do domów.

Organizatorzy zapewnili poczęstunek i napoje dla wszystkich uczestników zabawy karnawałowo - choinkowej. Oby więcej takich imprez!!!

 

II Turniej Międzyosiedlowy

W dniu 9 sierpnia odbył się II Turniej Międzyosiedlowy, w którym zwyciężyło Osiedle Nr 3, wielkie gratulacje dla chłopców za charakter i zaangażowanie.

Pierwsze miejsce w II Turnieju Międzyosiedlowym zwyciężyło Osiedle Nr 3.
Do turnieju przystąpiły cztery osiedla: Osiedle Nr. 1, 3, 6, 7.

Wyniki:
Nr 1 : Nr 3 - 1:3
Nr 1 : Nr 6 - 7:0
Nr 1 : Nr 7 - 3:1
Nr 3 : Nr 6 - 10 : 1
Nr 3 : Nr 7 - 7:0
Nr 6 : Nr 7 - 8: 2

Miejsca:
I miejsce Osiedle Nr 3
II miejsce Osiedle Nr 1
III miejsce Osiedle Nr 7
IV miejsce Osiedle Nr 6

 

Link
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=608180979321887&id=557044087768910

Mariusz Czajkowski

Lato w Mieście

W ramach akcji ,,Lato w Mieście" Zarząd Osiedla nr 3 wraz Zarządem Osiedla nr 4 zorganizowali wycieczkę do JURAPARKU do Solca Kujawskiego oraz do Torunia. Na wyjazd stawiło się 4 opiekunów oraz 44 dzieci. Pogoda nam dopisała. Relacje z wyjazdu można prześledzić na poniższych zdjęciach w linku:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=595561197250532&id=557044087768910

Mariusz Czajkowski