kwiecień 24, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Aleksego, Horacego
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

Konkurs 3- Factor w Szkole Podstawowej Nr 3

 

Burmistrz Jarosław Perzyński odwiedził dziś Szkołę Podstawową Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, w której miała miejsce III edycja konkursu językowo-sprawnościowego 3-Factor. W zabawie uczestniczyli uczniowie, ich rodzice i bliscy. Serdecznie gratulujemy pomysłodawcom i organizatorom tego konkursu, który przybliża i promuje sprawne posługiwanie się językiem angielskim. 

 

 

SIERPC PAMIĘTA O NIEZŁOMNYCH! – 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 

Punktualnie o godz. 12: 00 pod pomnikiem generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Zastępca Burmistrza-Pani Ewa Leszczyńska, Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Jerzy Stachurski oraz Komendant Straży Miejskiej- Pana Jarosław Krydziński i Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury- Pan Marek Zdrojewski w imieniu władz Miasta Sierpc, złożyli wieniec i zapalili znicz oddając hołd „Żołnierzom Wyklętym”.

W uroczystości uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, Gimnazjum Miejskiego oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcące PUL w Sierpcu, którzy wystawili wartę honorową przy pomniku.

August Emil Fieldorf ps. „Nil” był pułkownikiem piechoty Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej, generałem brygady Polskich Sił Zbrojnych, organizatorem i dowódcą Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej, zastępcą Komendanta Głównego AK.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to  święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, które poświęcone jest pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto zostało ustanowione 3 lutego 2011 roku.

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”- Lech Kaczyński

 

 

WIZYTA BURMISTRZA JAROSŁAWA PERZYŃSKIEGO NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ NA WYDZIALE ARCHITEKTURY

 

27 lutego pan burmistrz Jarosław Perzyński  gościł na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Architektury jako "gość specjalny". Podczas zajęć z "Polityki przestrzennej miast" przedstawił studentom praktyczny aspekt planowania przestrzennego. Przede wszystkim skupił się na omówieniu etapów powstawania "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego", który jest podstawowym dokumentem prawnym określającym politykę przestrzenną np. miast. Omawiał także problemy jakie napotykają samorządowcy przy planowaniu i tworzeniu terenów inwestycyjnych. Zwracał także uwagę na kwestie związane z wyglądem i zagospodarowaniem Naszej Starówki (tzw. Dołka), Dworca PKP i przyległej wieży ciśnień.

Studenci w ramach zajęć będą przygotowywać projekt części "Studium uwarunkowań" w skali 1:2000. Pan burmistrz ma nadzieję, że już niebawem będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy.

 

 

 

 

Zaproszenie do Szkoły Podstawowej Nr 3 na Dzień Otwarty

 

 

 

 

 

 

 

PO ZIMOWEJ PRZERWIE ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE INWESTYCYJNE NA UL. MATEJKI

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński pragnie przekazać dobrą wiadomość mieszkańcom ul. Matejki. Po zimowej przerwie rozpoczęły się prace inwestycyjne związane z budową chodników, zatok postojowych oraz nawierzchni asfaltowej. Pan Burmistrz ma nadzieję, że warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w pracach i efekt finalny nastąpi w kwietniu. Wykonawcą inwestycji jest sierpecka firma PROBUD.

W związku z trwającymi pracami mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

 Łączny koszt całej inwestycji to kwota 464 983, 50 zł.

 

 

KOLEJĄ DO KULTURY

 

Zachęcam do wzięcia udziały w akcji promocyjnej „Koleją do Kultury”. Na podstawie biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich można uzyskać wysokie rabaty w jednej z partnerskich instytucji kultury:

1. Teatr Polski w Warszawie: -15% na bilety normalne oraz ulgowe.
2. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie: z biletem KM wejście bezpłatne.
3. Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie: bilet normalny w cenie biletu ulgowego.
4. Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu: każdy bilet w cenie 6 zł.
5. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku: na spektakle własne bilet normalny w cenie ulgowego.
6. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach: -40% na bilet normalny
7. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: bilety normalne i ulgowe do -20%.
8. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza wraz z filiami: -50% na bilet normalny i ulgowy.
9. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu: każdy bilet na wystawy w cenie 3 zł.
10. Muzeum Niepodległości w Warszawie wraz z filiami: bilet normalny w cenie ulgowego.
11. Stacja Muzeum w Warszawie wraz z filią – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie: bilet normalny w cenie ulgowego.
12. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie: - 20% na wszystkie bilety.
13. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej: bilet normalny w cenie ulgowego.

Rabat obowiązuje w ciągu 30 dni od upływu terminu ważności biletu i dotyczy wszystkich biletów – zarówno tradycyjnych (kupionych w kasie biletowej lub u kierownika pociągu), zakodowanych na Karcie Mazowieckiej, jak i zakupionych za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek może być każdy rodzaj biletu – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej, jak np. na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Listę partnerów oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej www.dokultury.mazowieckie.com.pl.

Gorąco zachęcam do wybrania się w ekologiczną podróż pociągami Kolei Mazowieckich wprost do partnerskich instytucji kultury, gdzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia.

Dariusz Grajda
Członek Zarządu Kolei Mazowieckich

Sierpeccy biegacze awansowali do Mistrzostw Świata w Kanadzie

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński z dumą informuje, że sierpczanin, uznany trener oraz zawodnik Robert Bandosz podczas Zimowego Nocnego Runmageddon w Ełku zajął 3. miejsce, a trenująca pod okiem Roberta Anna Szulecka zajęła 1. miejsce.

Szczególnym wymiarem tych zawodów jest fakt, że Robert Bandosz i Anna Szulecka uzyskali awans do Mistrzostwach Świata OCR (Obstacle Course Racing), czyli Mistrzostwa Świata w biegach z przeszkodami, które odbędą się w Kanadzie!

Pan Burmistrz składa panu Robertowi i jego podopiecznym serdeczne gratulacje!

 

 

ROZPOCZĘŁO SIĘ WIOSENNE PŁOSZENIE PTAKÓW

 

Po raz drugi do Sierpca zawitały jastrzębie.

20 lutego pan Grzegorz Paluchowski prowadzący usługi sokolnicze  rozpoczął wiosenne płoszenie kawek i gawronów na terenie parków: Andersa, Solidarności, Korczaka, wokół Jeziórek,  oraz w rejonie ulic Wiosny Ludów i Braci Tułodzieckich.

Usługa polegać będzie na codziennym, od wschodu do zachodu słońca (dni robocze, soboty, niedziele i święta) płoszeniu ptaków za pomocą specjalnie ułożonych ptaków drapieżnych pod nadzorem ornitologa.

Jest to bardzo skuteczna metoda stosowana m.in. na lotniskach i plantacjach drzew owocowych. Zgodę na zastosowanie tej metody wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jastrzębie będą przebywały w Sierpcu do 15 kwietnia.

 

Historyczny awans Sierpca w rankingu "Bogactwo samorządów. Ranking dochodów Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015

 

Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu jest miło poinformować, że w prestiżowym rankingu "Bogactwo samorządów. Ranking dochodów JST 2015" opublikowanym przez periodyk "Wspólnota" Sierpc jako miasto powiatowe za 2015 r. uplasował się na rekordowym 162. miejscu - w historii badań tylko raz uzyskaliśmy lepszą lokatę, a było to w 2004 r....

Cieszy także awans za rok 2015 w stosunku do roku 2014 aż o 62 miejsca!!!:)
Link do rankingu:

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Andrzej/Ranking_-_Zamoznosc_samorzadow_2015_r.pdf