W maju bieżącego roku ruszyła juz kolejna "Sierpecka Liga Orlika piłki nożnej". Organizatorami Ligi są: Animator Sportu, radny Rady Miejskiej w Sierpcu- Bogdan Bartnicki oraz Klub Abstynenta Przystań.

 

Pierwsza niedziela czerwca w sierpeckim skansenie tradycyjnie zapowiada się bajecznie i kolorowo, bowiem poświęcona jest najmłodszym. Podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka zadbamy o rodzinną atmosferę sprzyjającą beztroskiej zabawie.

Uroczyste obchody  90 – lecia powstania Szkoły oraz 20 – lecia nadania jej imienia Armii Krajowej rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w dniu 18 maja 2017 roku w intencji wszystkich absolwentów, uczniów, nauczycieli i pracowników naszej placówki.

XXXVIII sesja Rady Miejskiej Sierpca 17 maja 2017 r. cz 1

W dniu 22 maja 2017 r. Gmina Miasto Sierpc podpisała kolejne dwie umowy z Zarządem Województwa Mazowieckiego w zakresie realizacji operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” na realizację zadań pn.: „Budowa placów zabaw – ul. Jagiełły w Sierpcu” oraz „Budowa placów zabaw – ul. Paderewskiego w Sierpcu”.

 

19 maja br. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Pan Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył wraz z Władzami Samorządowymi Powiatu oraz sołtysami z terenu powiatu sierpeckiego w spotkaniu z Panem Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Spotkanie było okazją do omówienia roli samorządu i podkreślenia jego wartości w Polsce.

Gości powitał gospodarz spotkania Pan Starosta Sierpecki Jan Laskowski, i poprosił o zabranie głosu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Marszałek swoje wystąpienie rozpoczął od zdefiniowania roli sołtysów, rad osiedli i samorządu pomocniczego. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mamy dziś do czynienia w Polsce z trzema kategoriami samorządu terytorialnego tj. samorząd gminny, powiatowy i wojewódzki. Mamy również jednostki pomocnicze takimi jednostkami są sołectwa w środowisku wiejskim i miejsko-wiejskim oraz rady osiedli w środowisku miejskim. 

Marszałek zwrócił uwagę na kilka niezwykle istotnych wartości, których niesie sobie samorząd. Podstawowa wartością jest pomocniczość. Pomocniczość to zasada funkcjonowania naszych wspólnot – polega ona na tym, aby wykonywać zadania publiczne, rozwiązywać problemy wspólnot i być jak najbliżej obywateli.

Marszałek zaznaczył, że powinniśmy być dumni z naszego województwa, ponieważ jest ono największym polskim regionem, a zarazem jednym z największych w tej części Europy. 

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu

DSC_2033.jpgDSC_2037.jpgDSC_2040.jpgDSC_2049.jpgDSC_2051.jpgDSC_2055.jpgDSC_2059.jpgDSC_2062.jpg

 

 

 

Korekta rozkładu wejdzie w życie 11 czerwca br. Jest ona podyktowana kolejnymi pracami modernizacyjnymi infrastruktury, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na zmiany muszą się przygotować m.in. podróżni korzystający z przejazdów na linii nr 7.

Zmiany dotyczą okresu 11 czerwca - 2 września 2017 r. W tym czasie ruch pociągów na liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie będzie wyglądał następująco:

    • Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

 

Skansen w Sierpcu to piękne i inspirujące miejsce. Urok dawnej architektury, krajobrazów i natury. To tutaj można dostrzec bogactwo fauny i flory w pełnej okazałości.  A obserwacja roślin i zwierząt, żyjących tu w swym naturalnym otoczeniu, skłania do przemyśleń nad, często pomijanymi w codziennym życiu, zagadnieniami związanymi z ochroną przyrody.

 

Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego po raz 6.

W najbliższą sobotę, 20 maja 2017 r., w godzinach 9:30 - 14:00, na terenie Uczelni Łazarskiego (Warszawa, ul. Świeradowska 43, 10 minut pieszo od stacji Metra Wilanowska) odbędzie się "Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego". Organizatorem jest Uczelnia Łazarskiego. Koleje Mazowieckie są partnerem wydarzenia.