maj 26, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Filipa, Pauliny
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU OGŁASZA KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

 

Małe dzieła sztuki. Jedne skromne, inne zadziwiające bogactwem kolorystyki i materiałów. Palmy wielkanocne, bo o nich mowa, są niezaprzeczalnym symbolem Niedzieli Palmowej - święta ważnego dla wszystkich chrześcijan. Z wykonywaniem palm wiąże się  piękna i wyjątkowa tradycja, do której podtrzymywania zachęca Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłaszając XVII edycję konkursu pt.„Tradycyjna palma wielkanocna”.

 Rywalizacja wraz z towarzyszącą jej wystawą palm zgłoszonych do konkursu na stałe wpisała się w program obchodów „Niedzieli Palmowej w skansenie”. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy nie tylko podziwiają palmy i głosują na najpiękniejszą, ale także wymieniają się wiedzą i poglądami na temat użytych materiałów.  Ideą konkursu jest upowszechnianie obyczajowości Świąt Wielkanocnych oraz symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs zachęca do indywidualnej lub zespołowej aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Propozycja udziału w konkursie jest skierowana zarówno do dzieci i młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych. Zadanie polega na wykonaniu palmy wielkanocnej z wykorzystaniem wyłącznie tworzyw naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych. Przed przystąpieniem do pracy zachęcamy do poszerzenia wiedzy na temat tradycyjnych technik wyrobu palm, rodzajów materiałów, form zdobienia a także znaczenia palm w tradycji ludowej. Wiedza ta z pewnością okaże się pomocna podczas wykonywania palmy i zagwarantuje zgodność wykonanej pracy z wymogami regulaminowymi. Prace zgłoszone do konkursu „Tradycyjna palma wielkanocna” oceniane będą w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Oceny palm dokonają zwiedzający, którzy poprzez wypełnienie specjalnych kuponów wybiorą najpiękniejszą tradycyjną palmę. Komisja MWM w Sierpcu dokona przeliczenia głosów, a laureatów konkursu poznamy jeszcze podczas „Niedzieli Palmowej w skansenie” – 9 kwietnia 2017 roku. W każdej z kategorii zostanie przyznane I, II oraz III miejsce. Ponadto spośród wszystkich prac Komisja wyłoni jedną, która zostanie uhonorowana Nagrodą Specjalną Dyrektora MWM w Sierpcu. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Palmy należy dostarczyć do działu upowszechniania i promocji, mieszczącego się w budynku G na terenie  skansenu w Sierpcu (ul. Narutowicza 64). Termin składania prac upływa 31 marca 2017 r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie mwmskansen.pl w zakładce KONKURSY/PROJEKTY.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

  

Agnieszka Jezierska-Chalicka

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu 

 

 

 

Oficjalne otwarcie ulic: B. Głowackiego, J. Kilińskiego i 11 Listopada

 

W piątek, 17 marca o godz. 14: 00, na skrzyżowaniu ulicy Głowackiego z ulicą Instalatorów miało miejsce uroczyste oddanie do użytku nowo wyremontowanych dróg wojewódzkich(ul. B. Głowackiego, ul. J. Kilińskiego i ul. 11 Listopada).

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński na początku uroczystości przywitał przybyłych gości, którymi byli: Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Katarzyna Wieczorek - Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Pan Tomasz Kominek- Dyrektor Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego.

W uroczystości brali udział również przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Pan Jan Laskowski Starosta Sierpecki oraz Radni Powiatu Sierpeckiego.

Miasto Sierpc reprezentowała Pani Ewa Leszczyńska - Zastępca Burmistrza, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Panowie Marek Chrzanowski i Dariusz Malanowski oraz Radni Rady Miejskiej.

Sąsiadujące z miastem gminy reprezentowali wójtowie:Pan Krzysztof Korpoliński- Wójt Gminy Sierpc, Pan Andrzej Twardowski- Wójt Gminy Szczutowo, Pan Dariusz Kalkowski- Wójt Gminy Gozdowo, Pan Dariusz Franczak- Wójt Gminy Zawidz, Pan Zbigniew Tomaszewski- Wójt Gminy Mochowo oraz Pan Jan Sugajski- Wójt Gminy Rościszewo.

Wśród przybyłych gości znaleźli się także: Pan Mirosław Kaczmarek- Dyrektor Rejonu Drogowego Gostynin Płock MZDW w Warszawie wraz z przedstawicielami Rejonu Drogowego, Pani Renata Drążewska - Dyrektor Rejonu Drogowego Ciechanów MZDW w Warszawie.

Gośćmi na otwarciu przebudowanych ulic byli również wykonawcy tych dróg Pan Jan Kopiczyński - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Drogowo - Budowlanego Sp. z o.o. w Brodnicy wraz ze współpracownikami oraz podwykonawcą robót, a także Pan Andrzej Kurda - Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o  w Lipnie wraz ze współpracownikami.

Poświęcenia nowo przebudowanych dróg dokonał Ksiądz Dziekan Andrzej Więckowski.

Ulice J. Kilińskiego,  11 Listopada i B. Głowackiego położone są w ciągu drogi wojewódzkiej nr 541. Te trzy sierpeckie ulice o łącznej długości blisko 2 km przeszły gruntowaną przebudowę. Dwie pierwsze zyskały nową nawierzchnię jezdni,  chodniki,  zjazdy na posesje oraz odwodnienie powierzchni. Koszt ich przebudowy to 1,5 mln zł.

Na ulicy Głowackiego poza nową nawierzchnią jezdni, chodnikami i odwodnieniem przebudowano podziemną infrastrukturę. Pojawiła się również kanalizacja. W tym przypadku koszt robót wyniósł 2,8 mln zł.

Łącznie inwestycje pochłonęły 4,3 mln zł. Pieniądze pochodziły w całości z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego na rzecz mieszkańców Miasta Sierpc w 2017 roku - Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego

 

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na rzecz mieszkańców Miasta Sierpc w 2017 roku

 Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego

 

 

 

 

SIERPC CUP 2017

 

W sobotę 11 marca odbył się Turniej w halowej piłce nożnej Sierpc Cup dla dzieci z rocznika 2008 organizowany przez Akademię Kasztelana, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Sierpc i Starosty Sierpeckiego.

Zawody zgromadziły, aż 12 drużyn. Wśród nich były ekipy: Gol Brodnica, Wisła Płock, AMS Warszawa, Soccer Słupno, Poncio Lidzbark, MB Lipna, WKRA Żuromin i Akademia Kasztelana Sierpc. Drużyny zostały podzielone na dwie 6-cio zespołowe grupy, a każda z grup rozgrywała swoje mecze na oddzielnej hali: LO i SP nr2. Zwycięzcy grup zagrały następnie w grupie Ligi Mistrzów, a przegrani o miejsca 7-12 w Lidze Europejskiej. Po bardzo emocjonujących zawodach w turnieju zwyciężyła ekipa UKS Gol Brodnica. Drugie miejsce zajęła Warszawska Akademia Młodego Sportowca, zaś na najniższym podium stanęli gracze UKS MDK Płock. Kasztelan wystawił do gry trzy drużyny i wszystkie mimo ambitnej postawy zajęły miejsca w dolnej połowie tabeli. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i medale, a zwycięzcy puchary. Ponadto zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy turnieju a zostali nimi: najlepszym strzelcem został Michał Krynicki z MDK Płock, najlepszym bramkarzem uznany został Piotr Kaczmarek - AMS Warszawa, zaś najlepszym zawodnikiem zawodów bezkonkurencyjnie został Patryk Modrak z Gol Brodnica. Ponadto w każdej drużynie również wybrano najlepszego zawodnika i tak w drużynach sierpeckich statuetki otrzymali: Oliwia Pietrzykowska, Dawid Joniak oraz Kamil Perzyński.

Czytaj więcej: SIERPC CUP 2017

Oddanie do użytku nowego urządzenia na placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Nr 4

 

14 marca, Pan Burmistrz Jarosław Perzyński, jego Zastępca Pani Ewa Leszczyńska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Dariusz Malanowski oraz Radny Miejski Pan Bogdan Bartnicki wspólnie z dyrekcją i dziećmi z Miejskiego Przedszkola Nr 4 przecięli wstęgę na nowym urządzeniu znajdującym się na przyprzedszkolnym placu zabaw.

Sprzęt na placu został zamontowany już w grudniu, lecz pogoda uniemożliwiała jego wcześniejsze oddanie, a przede wszystkim zabawę na nowych urządzeniach.

Czytaj więcej: Oddanie do użytku nowego urządzenia na placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Nr 4

SIERPC CUP 2017 - zaproszenie na Turniej Piłki Nożnej Rocznik 2008

 

 

 

Komunikat prasowy Kolei Mazowieckich ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW

 

Komunikat prasowy

Zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Korekta rozkładu jazdy wejdzie w życie 12 marca. W związku ze mianami na wybranych liniach podróżni będą mieli możliwość korzystania z zastępczych środków transportu publicznego.

Z uwagi na wejście w życie korekty rozkładu zmianie ulegną godziny kursowania pociągu „Dragon”. Z Warszawy Wschodniej pociąg wyruszy o godz. 8.24 i dojedzie do Krakowa na godz. 11.16. Z Krakowa pociąg wyjedzie
o godz. 15.49, a do Warszawy dotrze o godz. 18.46.

Czytaj więcej: Komunikat prasowy Kolei Mazowieckich ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW

Zaproszenie na VI Muzyczny Dzień Kobiet

 

 

 

 

 

Zaproszenie na XIX Memoriał im. Wł. Szelenbauma w brydżu sportowym par