kwiecień 24, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Aleksego, Horacego
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

BEZPŁATNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

 

Spotkanie noworoczne 2017 oraz wyróżnienie P. U. H. Export- Import Adam Lipiński tytułem „Ambasador Gospodarczy Miasta Sierpca”

 

27 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki miało miejsce tradycyjne, cykliczne spotkanie noworoczne Burmistrza Miasta Sierpc i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Na ich zaproszenie przybyli: radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, urzędów, instytucji, placówek, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, związków zawodowych, klubów sportowych, spółek i sierpeccy przedsiębiorcy oraz zasłużeni dla miasta Sierpca. Gospodarzy spotkania zaszczycili swoją obecnością również Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak oraz Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Całość spotkania prowadził pan dyrektor Jarosław Żmijewski. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hejnału miasta. Oficjalne przemówienia zostały poprzedzone występem wokalnym pani Joanny Stachurskiej.

Jako pierwszy swoje przemówienie wygłosił Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Stachurski, który omówił najważniejsze inwestycje miejskie w 2016 roku, do których zaliczył: budowę ulicy Narutowicza, rozbudowę i modernizację Miejskiego Przedszkola nr 3, budowę ulic Głowackiego, Kilińskiego i 11 Listopada. Wskazał także na najważniejsze inwestycje miejskiej w 2017 roku.

Zdecydowaną większość swojego wystąpienia Burmistrz Jarosław Perzyński poświęcił miejskim inwestycjom zrealizowanym w 2016 roku. W atrakcyjny sposób dla zebranych, wykorzystując do tego celu ekran kinowy, przedstawił kilkadziesiąt miejskich inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku. Burmistrz podkreślił fakt, że w minionym roku na ten cel wydano rekordową kwotę ok. 11 mln zł.

Jarosław Perzyński nakreślił także swoje plany na 2017 rok. I do najważniejszych zadań zaliczył: modernizację miejskiego stadionu oraz rozpoczęcie prac nad projektem budowy tzw. małej obwodnicy.

Burmistrz Jarosław Perzyński wspomniał o obniżce stawek podatku od środków transportu, dzięki czemu miejski budżet wzbogacił się o dodatkowe 200 tys. zł. Zaznaczył także fakt rekordowego wzrostu dochodów budżetu miasta.

Następnie przemówienie wygłosili: Pan Poseł Waldemar Olejniczak i Pan Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Jan Rzeszotarski.

Zebrani mogli także obejrzeć filmik promocyjny będący podsumowaniem Sierpeckiego Festiwalu Smaków.

O walory artystyczne spotkania zadbała grupa tańca nowoczesnego Fresh działająca przy Centrum Kultury i Sztuki oraz tancerze z Sierpeckiej Szkoły Tańca Art. Dance pod kierownictwem Pana Adriana Kowalskiego, którzy przedstawili „Rozterki młodej baletnicy”.

Kulminacyjnym punktem noworocznego spotkania było uhonorowanie przez Burmistrza Jarosława Perzyńskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Sierpca Jerzego Stachurskiego tytułem „Ambasador Gospodarczy Miasta Sierpca”, Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Export- Import Adam Lipiński.

Decyzja o przyznaniu tego szczególnego wyróżnienia została podjęta przez Radę Miejską Sierpca w dniu 25 stycznia br. na wniosek Burmistrza Miasta Sierpc. Tytuł ten przyznaje się podmiotom gospodarczym, organizacjom i instytucjom z otoczenia biznesu, a także osobom fizycznym zasłużonym dla rozwoju przedsiębiorczości w Mieście Sierpcu oraz dla promocji sierpeckiej gospodarki w kraju i zagranicą.

 

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO - HANDLOWE  EXPORT - IMPORT ADAM LIPIŃSKI jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w branży transportowej w Polsce.

Działa na rynku od 1987 roku. Przedsiębiorstwo dysponuje olbrzymim taborem liczącym 300 ciągników siodłowych i naczep. Wszystkie pojazdy spełniają europejskie normy ekologiczne Euro 4, Euro 5, Euro 6. Firma oferuje transport ładunków w całej Europie na plandekach, cysternach, chłodniach, wywrotkach, naczepach typu walking floor, naczepach niskopodwoziowych i innych pojazdach.

O profesjonalizmie firmy świadczą liczne certyfikaty: Certyfikat HACCP, Certyfikat GMP+, Certyfikat Emigracji, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2012 i 2013, Rzetelna Firma, Certyfikat BRC Global Standard.

Firma zatrudnia ponad 100 osób z Sierpca i powiatu sierpeckiego. Przedsiębiorstwo współpracuje z sierpeckimi szkołami w tym z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu organizując staże i praktyki dla młodzieży z Sierpca i z całego powiatu. Firma umożliwia uczniom klas logistycznych praktyczną naukę w zawodzie Technik-Logistyk. Uczniowie zapoznają się z zagadnieniami pracy w firmie odbywając w ciągu roku szkolnego praktyki w działach spedycji, administracji i księgowości. Dla najlepszych absolwentów Przedsiębiorstwo zapewnia atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Przedsiębiorstwo posiada sieć oddziałów na terenie Polski, przy czym główna siedziba znajduje się w Sierpcu. I to tu Przedsiębiorstwo odprowadza podatki
w kwocie setek tysięcy by wspierać rozwój naszego miasta
.

Firma wspiera i współpracuje z szeregiem organizacji z Sierpca. Wspiera Miejski Klub Sportowy „Kasztelan” oraz turnieje piłkarskie, a co roku z okazji Dnia Dziecka sponsoruje zawody wędkarskie organizowane przez Stowarzyszenie „KARP”.

 

Fot. dzięki uprzejmości Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc oraz Kuriera Sierpeckiego

 

 

 

FERIE Z KULTURĄ W CKiSz

 

 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych. 

Karta zgłoszenia cz.1

Karta zgłoszenia cz.2

 

 

 

 

II SIERPECKI MARSZ WALENTYNKOWY

 

 

ZIMA W MIEŚCIE 2017!

 

 

Powołanie na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej

 

Zbliżający się koniec kadencji dotychczasowej wieloletniej Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Marii Wiśniewskiej powiązany z jej przejściem na emeryturę spowodował, iż Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński ogłosił konkurs na przedmiotowe stanowisko. W rezultacie dwuetapowego postępowania konkursowego przeprowadzonego 10 oraz 13 stycznia 2017r. pięcioosobowa komisja spośród czterech kandydatek wyłoniła panią Monikę Stańczak. Po zatwierdzeniu wyników prac komisji konkursowej, a następnie podpisaniu Umowy w sprawie warunków organizacyjno – finansowych działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu oraz programu jej działania Burmistrz, w obecności Zastępcy Burmistrza – Ewy Leszczyńskiej oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury – Marka Z. Zdrojewskiego wręczył pani Monice Stańczak akt powołania na stanowisko dyrektora MBP życząc równocześnie sukcesów, efektywnej współpracy z pracownikami, czytelnikami oraz samorządem miejskim, a także – pomysłów na wiele innowacyjnych rozwiązań.

Zamieszkująca w Sierpcu pani Monika Stańczak jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w r. 2002 ukończyła politologię. Ponadto, w r. 2012, sfinalizowała studia podyplomowe w zakresie bibliotekoznawstwa z informacją naukową i edukacją czytelniczo – medialną. Od marca 2003r. pozostawała w zatrudnieniu w Książnicy Płockiej, od maja 2016 r. na stanowisku starszego kustosza.    

 

Burmistrz Miasta Sierpca ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców Miasta Sierpca w 2017 roku

 

Zarządzenie Nr 6/WSK/2017 Burmistrza Miasta Sierpca z dnia 19 stycznia 2017 r.

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców Miasta Sierpca w 2017 roku.

 

 

Burmistrz Miasta Sierpc ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na rzecz mieszkańców Miasta Sierpc w 2017 roku

 

 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Sierpc o otwartym konkursie ofert na realizację zadania

publicznego na rzecz mieszkańców Miasta Sierpc w 2017 roku.

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE BADANIA