maj 26, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Filipa, Pauliny
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

Dzień Kobiet w Sierpcu

 

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji Pan Burmistrz Jarosław Perzyński  postanowił uhonorować nasze Panie, poprzez rozdanie ponad 300 tulipanów wspaniałym mieszkankom naszego miasta. 

 

Życzenia z okazji Dnia Kobiet!

 

 

 

 

Badanie opinii mieszkańców w zakresie przebudowy Stadionu miejskiego w Sierpcu

Spotkanie Pana Burmistrza z mieszkańcami osiedla "Zatorze"

 

2 marca Pan Burmistrz Jarosław Perzyński gościł na Osiedlu nr 6 (Zatorze), gdzie na zaproszenie Pana Przewodniczącego Zarządu Osiedla Piotra Rzeszotarskiego przedstawił plany inwestycyjne na tym osiedlu. W spotkaniu wzięli udział także m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Pan Jan Rzeszotarski, Dyrektor MPGK Sierpc Pan Paweł Pakieła, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Pan Bogdan Ciemiecki, Pani Radna Małgorzata Kisielewska. Pan Burmistrz dziękuję wszystkim za przybycie i udział w debacie!

 

 

 

 

 

Przekazanie busa Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno- Wychowawczemu w Sierpcu

  

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Sierpcu otrzymał busa, który znacznie ułatwi dojazd do szkoły dzieciom i młodzieży.

Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się 3 marca 2017 roku w obecności przedstawicieli władz powiatowych oraz miejskich, zaproszonych gości, uczniów, rodziców i wszystkich pracowników Ośrodka. Miasto Sierpc podczas uroczystości reprezentowała Pani Ewa Leszczyńska- Zastępca Burmistrza.

Chcąc uczcić ten szczególny moment – przekazania szkole busa – uczniowie i nauczyciele przygotowali przedstawienie okolicznościowe. Punktem wieńczącym uroczystości był tort w kształcie wymarzonego przez ośrodek samochodu.

 fot. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

Przedszkolaki odwiedziły Pana Burmistrza :)

 

W ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi”, sześciolatki z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Sierpcu, odwiedziły 28 lutego, Burmistrza Jarosława Perzyńskiego w jego gabinecie.

Spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze. Burmistrz odpowiadał na szereg trudnych pytań, zadawanych przez najmłodszych sierpczan. Dzieci pytały m.in. czy Burmistrz umie pływać, czy fajnie mu się pracuje, czy lubi słodycze, czy lubi jeździć na rowerze, i jaki jest jego ulubiony kolor.

Po wyczerpaniu listy pytań i otrzymaniu satysfakcjonujących odpowiedzi, maluchy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w fotelu Burmistrza.

Na koniec spotkania, dzieci podziękowały Burmistrzowi za umożliwienie im nauki i zabawy w nowoczesnych, wyremontowanych salach ich przedszkola. 

 

 

 

Pan Burmistrz w Szkole Podstawowej Nr 2

 

W czwartek, 2 marca, Pan Burmistrz Jarosław Perzyński odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 im. Armii Krajowej. Panu Burmistrzowi jest miło poinformować, że ramach doposażania sierpeckich szkół na I piętrze "dwójki" wymienione zostały stare drzwi. Wspólnie z Panią Dyrektor Hanną Kurtą miał okazję zobaczyć jak wygląda szkolna kuchnia i porozmawiać z paniami gotującymi pyszne obiady dla dzieci. Pan Burmistrz miał także okazję przyglądać się lekcji wychowania fizycznego, która odbywała się na hali sportowej. Ponadto obserwował postęp prac nad ścianą pamięci przygotowywanej na 90-leci szkoły - ten jubileusz przypada w tym roku.

 

 

 

 

Konkurs 3- Factor w Szkole Podstawowej Nr 3

 

Burmistrz Jarosław Perzyński odwiedził dziś Szkołę Podstawową Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, w której miała miejsce III edycja konkursu językowo-sprawnościowego 3-Factor. W zabawie uczestniczyli uczniowie, ich rodzice i bliscy. Serdecznie gratulujemy pomysłodawcom i organizatorom tego konkursu, który przybliża i promuje sprawne posługiwanie się językiem angielskim. 

 

 

SIERPC PAMIĘTA O NIEZŁOMNYCH! – 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 

Punktualnie o godz. 12: 00 pod pomnikiem generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Zastępca Burmistrza-Pani Ewa Leszczyńska, Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Jerzy Stachurski oraz Komendant Straży Miejskiej- Pana Jarosław Krydziński i Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury- Pan Marek Zdrojewski w imieniu władz Miasta Sierpc, złożyli wieniec i zapalili znicz oddając hołd „Żołnierzom Wyklętym”.

W uroczystości uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, Gimnazjum Miejskiego oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcące PUL w Sierpcu, którzy wystawili wartę honorową przy pomniku.

August Emil Fieldorf ps. „Nil” był pułkownikiem piechoty Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej, generałem brygady Polskich Sił Zbrojnych, organizatorem i dowódcą Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej, zastępcą Komendanta Głównego AK.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to  święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, które poświęcone jest pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto zostało ustanowione 3 lutego 2011 roku.

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”- Lech Kaczyński