marzec 27, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Lidii, Ernesta
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

MIESZKANKA SIERPCA PANI STEFANIA KUMINKIEWICZ OBCHODZIŁA SETNE URODZINY

 

6 grudnia br. swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Sierpca – Pani Stefania Kuminkiewicz.

W dniu tego wydarzenia, w imieniu samorządu miejskiego, dostojnej Jubilatce życzenia złożyli: Ewa Leszczyńska - Zastępca Burmistrza Miasta Sierpc oraz Jerzy Stachurski – Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca.

Włodarzom miasta towarzyszyła Anna Bednarska reprezentująca Wojewodę Mazowieckiego i Kierownika Delegatury w Płocku  Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: Marzanna Turalska - Kierownik Inspektoratu w Sierpcu i Agata Bieńkowska - Kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

Szanowna Jubilatka otrzymała kwiaty, pamiątkową paterę, tort. Przedstawicielki ZUS-u poinformowały Jubilatkę, że przyznano jej świadczenie honorowe, które będzie dodatkowo wypłacane wraz z emeryturą.  Były oczywiście najserdeczniejsze życzenia, w tym od Beaty Szydło - Prezesa Rady Ministrów, które odczytała Anna Bednarska.

Żeby tradycji stało się zadość Jubilatka zdmuchnęła świeczki, a zebrani wznieśli toast za jej zdrowie. W tej wzruszającej uroczystości Jubilatce towarzyszyła najbliższa rodzina.

Pani Stefanii jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i pogody ducha. Oby każda chwila była dla Pani źródłem szczęścia.

 

 

 

Mikołajkowo w Urzędzie Miejskim

 

W dniu 6 grudnia do Urzędu Miejskiego wkradła się atmosfera świąt za sprawą dzieci z I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu. Uczniowie zaśpiewali świąteczne piosenki i spotkali się m. in. z panią Burmistrz Ewą Leszczyńską, Jerzym Stachurskim - Przewodniczącym Rady Miejskiej, Katarzyną Joniak - Skarbnikiem Miejskim, pracownikami Wydziału Finansowego oraz Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji.

 

 

Mikołajki 2016- relacja

 

Już po raz ósmy w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki odbyły się Mikołajki, które zgromadziły dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców miasta. Organizatorami Mikołajek był Burmistrz Miasta Sierpc i Rada Miejska, Centrum Kultury i Sztuki oraz Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika.

Impreza mikołajkowa rozpoczęła się „ Cukierkowym Przejazdem Mikołajów Ulicami Miasta”, w którym udział wzięli Burmistrz Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Stachurski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski oraz radni miejscy: Barbara Gil, Magdalena Stasiak oraz Bogdan Bartnicki.

Na wszystkich przybyłych do CKiSz czekały liczne atrakcje: kino, malowanie twarzy, pokazy tworzenia ozdób choinkowych i kartek świątecznych, karaoke, pokazy taneczne w wykonaniu grup działających w Centrum Kultury, a także pyszne naleśniki. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem, który obdarowywał uczestników zabaw podarunkami.

Podczas trwania imprezy wręczono także nagrody w Konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa”, a później, jak co roku wspólnie ubierano choinkę i malowano „Mega bombkę”.

Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum Miejskiego poprowadzili zabawę „Śladami Mikołaja”, w której uczestnicy mieli do rozwiązania liczne trudne zagadki i przebycie toru przeszkód. Na wszystkie dzieci, które wzięły udział w zabawie czekały nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sierpc i Centrum Kultury i Sztuki.

Finałowym punktem programu był spektakl w wykonaniu Teatru „Katarynka” pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Aktorzy poprowadzili również zabawne animacje dla widzów zapraszając ich na scenę do wspólnego śpiewania i tańców.

Inf. CKiSz Sierpc

 

 

Burmistrz Miasta Sierpc ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu

 

ZARZĄDZENIE NR 139/WOK/2016

BURMISTRZA MIASTA SIERPC

z dnia 2 grudnia 2016 r.

w sprawie ogłoszenia konkursu na na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.

 

 

KONKURS - SPORTOWIEC ROKU 2016

 

Już niedługo wybierzemy Najlepszego Sportowca ZIEMI SIERPECKIEJ 2016. Organizatorem Plebiscytu jest Starosta Sierpecki oraz Burmistrz Miasta Sierpc.

Partnerzy: Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego oraz organizacje pozarządowe i kluby sportowe prowadzące działalność w zakresie sportu, obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego.

Istotą konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę liderów w promowaniu sportu, jako nośnika wartości oraz formy edukacji w środowiskach lokalnych. Idea konkursu opiera się na wskazywaniu i nagradzaniu przykładów zaangażowania konkretnych osób: sportowców, charyzmatycznych trenerów i animatorów sportu, organizatorów ciekawych przedsięwzięć.

Konkurs będzie realizowany w następujących kategoriach:

  • Sportowiec Roku,
  • Młodzieżowy Sportowiec Roku (kategoria męska i żeńska):

               – Najlepszy sportowiec szkół podstawowych,

               – Najlepszy sportowiec gimnazjalista,

               – Najlepszy sportowiec szkół ponadgimnazjalnych,

  • Szkolna Drużyna Roku (do 16-go roku życia),
  • Młodzieżowa Drużyna Roku (od 17-go do 21-go roku życia),
  • Drużyna Senior,
  • Sportowiec Sprawny Inaczej,
  • Trener Roku,
  • Działacz Sportowy Roku.

O miano Sportowca Roku 2016 w wymienionych kategoriach mogą ubiegać się:

– czynni sportowcy działający w środowiskach lokalnych na terenie Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc;

– drużyny sportowe z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc;
– trenerzy szkolący kadrę sportową na terenie Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc;
– animatorzy sportu, działacze klubów i organizacji sportowych z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc;
– uprawiający sport przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc.

Prawo do zgłaszania kandydatów do nominacji do tytułu Sportowca Roku 2016 mają Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, organizacje pozarządowe i kluby sportowe obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego oraz teren Miasta Sierpc.
Wnioski należy złożyć w siedzibie Starostwa lub przesłać na adres:

Starostwo Powiatowe w Sierpcu
ul. Świętokrzyska 2a
09- 200 Sierpc 
z dopiskiem: Konkurs na Sportowca Ziemi Sierpeckiej 2016 do dnia 9 stycznia 2017 roku.

Szczegółowe zasady Plebiscytu określa regulamin

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub pod numerem  tel. 24 275-91-04.

REGULAMIN Sportowiec Roku 2016

Wniosek Sportowiec 2016

 

 

 

Ogłoszenie na otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców Miasta Sierpca w 2017 roku

Ogłoszenie na otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców Miasta Sierpca w 2017 roku

VI Festiwal Piosenki Polskiej

 

Muzyka potrafi grać na najdelikatniejszych strunach duszy człowieka, może rozweselić i wyrazić emocje, a czasami zasmucić lub wprowadzić w nostalgię. Z pewnością strzała pięknych dźwięków muzyki wniknęła do wszystkich serc uczestników szóstej edycji Festiwalu Polskiej Piosenki „Odkrywamy talenty” zorganizowanego przez Gimnazjum Miejskie w Sierpcu pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc pana Jarosława Perzyńskiego w dniu 17 listopada 2016 r. Po raz kolejny gościliśmy niezwykle uzdolnionych uczniów 
z dziesięciu szkół podstawowych (19 uczestników) oraz z ośmiu gimnazjów (12 uczestników).

Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Burmistrza pani Ewa Leszczyńska, dyrektorzy 
i wicedyrektorzy szkół p. Hanna Kurta, p. Grażyna Krawczyńska, p. Kamila Jagodzińska, 
p. Małgorzata Peda, ks. Michał Kiersnowski, sponsorzy, opiekunowie i rodzice.

Wszystkich zebranych powitała pani Aleksandra Dołasińska (nauczyciel sztuki) pomysłodawczyni konkursu. Za sprawą dwóch prowadzących Mai Przybyszewskiej i Julii Bartnickiej oraz młodych artystów przenieśliśmy się do krainy miłości, marzeń, rozterek serca, samotności i przyjaźni. Choć przez ulotną chwilę mogliśmy poczuć muzykę bezkresnych oceanów, ujrzeć czarowne światło szczęśliwych oczu, poczuć zmysłowy zapach majowego bzu czy popłynąć malutką łódeczką Magellana. Były to wspaniałe i niezapomniane doznania. Dlatego też komisja konkursowa miała ogromnie trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

Jury w składzie: p. Jarosław Żmijewski (przewodniczący), p. Izabela Głowacka, 
p. Elżbieta Olszewska-Lamka i p. Waldemar Lewandowski w myśl regulaminu konkursu oceniało dobór repertuaru, umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria szkoły podstawowe

Nagrodę Dyrektora Szkoły ufundowaną przez panią dyrektor Katarzynę Kordulasińską otrzymała Zofia Wieluńska SP Mochowo (opiekun pan Wiesław Dołasiński
Nagroda dla najmłodszego uczestnika -Zosia Jagodzińska
I miejsce- Iza Wiśniewska -Zespół Szkół Ogólnokształcących Gójsk
II miejsce -Zosia Jagodzińska - I Prywatna SP Sierpc
II miejsce - Sylwia Korpolińska -SP Mochowo
III miejsce -Amelia Pawlak SP Gozdowo
III miejsce- Kacper Rutkowski -SP nr 2 Sierpc
III miejsce -Gabriela Nyklas -SP nr 3 Sierpc

wyróżnienia: Julia Żuchowska ZSO Gójsk, Anna Andrzejewska SP Goleszyn, Mateusz Kowalkowski SP Goleszyn, Kinga Gutowska SP Lelice, Nikola Kowalewska SP Lelice, Emilia Dąbrowska SP Gozdowo, Martyna Gutfrańska SP Szczutowo, Wiktoria Kuchnicka SP Szczutowo, Aleks Górecki I Prywatna SP Sierpc, Zosia Rynkowska OPP Sierpc, Julia Zimnawoda SP nr 2 Sierpc, Hanna Chrabąszczewicz SP 3 Sierpc

kategoria gimnazja

Nagrodę Grand Prix Festiwalu ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sierpc pana Jarosława Perzyńskiego zdobyła Weronika Strzelecka GM w Sierpcu (opiekun pani Małgorzata Trojanowska)
I miejsce- Filip Kwiatkowski -Gimnazjum Miejskie Sierpc
II miejsce Małgorzata Strześniewska -ZSO Gójsk
II miejsce Julia Joniak OPP Sierpc
III miejsce Natalia Łykowska Mochowo

wyróżnienia: Maja Lewandowska ZSO Gójsk, 
Małgorzata Wojtas Leonium, 
Patrycja Piłat w Zawidzu

W przerwie pomiędzy występami, a obradami jury wystąpił zespół „Rytm” z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu przygotowany przez p. Annę Stahlkę oraz zespół taneczny z Gimnazjum Miejskiego prowadzony przez p. Olgę Modrzejewską. 

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pluszowego misia i drobne upominki, zaś nagrodzeni statuetki. Zwyciężczynie festiwalu sprzęt elektroniczny ufundowane przez Urząd Miasta w Sierpcu i Gimnazjum Miejskie w Sierpcu. 

Z całego serca pragniemy podziękować naszym sponsorom: 
Burmistrzowi Miasta Sierpc panu Jarosławowi Perzyńskiemu
panu Jerzemu Kordulasińskiemu
pani Elżbiecie Olszewskiej- Lamce
Dyrektor Gimnazjum Miejskiego pani Katarzynie Kordulasińskiej.


Podobno żadna dziedzina sztuki nie porusza tak mocno serc jak muzyka. Talent muzyczny zaś jest darem, który otrzymują zaledwie nieliczni z nas. Mamy nadzieję, 
że w przyszłym roku szkolnym ponownie odkryjemy nowe, wspaniałe talenty.

Działania p. Aleksandry Dołasińskiej wsparli: p. dyrektor K. Kordulasińska, p. wicedyrektor D. Cendrowska – koordynator projektu, p. M. Turalska, p. E. Gąsiorowska, p. R. Gębska, p. J. Fronczak-Cyl, p. M. Narodzonek, wraz z grupą harcerzy, p. W Frydrychowicz, p. K Wysocka, p. A. Kocięcka, p. M Trojanowska, p. A Kuncewicz, p. M. Bogucka oraz uczniowie naszej szkoły.

Podczas pięciu edycji konkursu gościliśmy ponad 150 uczestników. 

Inf. Gimnazjum Miejskie w Sierpcu

 

 

 

 

 

Uroczyste otwarcie nowych oddziałów w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Sierpcu

 

Dnia 25 listopada 2016r. odbyło się uroczyste otwarcie nowych oddziałów w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Sierpcu.

Pani dyrektor Anna Pniewska w imieniu swoim i gospodarzy uroczystości- Pana Jarosława Perzyńskiego- Burmistrza Miasta Sierpc i Pana Jerzego Stachurskiego- Przewodniczącego Rady Miasta powitała wszystkich zgromadzonych gości.

Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci, którzy w humorystyczny sposób podsumowały przebieg rozbudowy przedszkola oraz podziękowały za zmodernizowane i nowe pomieszczenia.

Następnie Burmistrz Miasta Sierpc- Pan Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miasta- Pan Jerzy Stachurski, prezes firmy Budomex Pan Dariusz Rzeszotarski i dyrektor przedszkola Pani Anna Pniewska w asyście dzieci przecięli wstęgę symbolizująca oficjalne otwarcie nowej części przedszkola.

Poświęcenia pomieszczeń dokonał proboszcz parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe ksiądz kanonik Tomasz Kadziński.

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na przemówienia i gratulacje.

Najpierw Pani dyrektor złożyła podziękowania Burmistrzowi Miasta Sierpc Panu Jarosławowi Perzyńskiemu, Zastępcy Burmistrza Miasta Sierpc- Pani Ewie Leszczyńskiej, Przewodniczącemu Rady Miasta- Panu Jerzemu Stachurskiemu oraz wszystkim Radnym Miasta za podjęcie inicjatywy o rozbudowie Miejskiego Przedszkola Nr 3, a przede wszystkim za znalezienie
w budżecie miasta środków na realizację tej inwestycji. Pani dyrektor wyraziła nadzieję, że przedszkole będzie funkcjonowało zawsze tak dobrze jak do tej pory, a bardzo dobra współpraca z Burmistrzem i z władzami miasta zostanie utrzymana w przyszłości na takim samym bardzo dobrym poziomie.

Następnie głos zabierali goście.

Zakończeniem uroczystości było zwiedzanie przedszkola i mały poczęstunek.

Dyrektor, Pracownicy oraz Rodzice i Dzieci Miejskiego Przedszkola Nr 3
składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy włożyli część siebie w tę budowę
i przyczynili się do jej powstania.

Inf. Miejskie Przedszkole Nr 3 w Sierpcu

 

 

 

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na murach Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej

 

W niedzielę, 27 listopada nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej umieszczonej na murach kościoła pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Matki Panny w Sierpcu.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Stachurski oraz  Radny Miejski Krzysztof Rudowski.

Tablicę odsłonili Jerzy Wochowski, wnuk jednego z zamordowanych więźniów oraz przedstawiciele Społecznego Komitetu Renowacji Miejsca Pamięci Narodowej: Zdzisław Dumowski, Lech Stasiak oraz Krzysztof Stręciwilk. 

Odsłonięcie tablicy poprzedziła msza święta w intencji osób zamordowanych w niemieckim w więzieniu w latach 1939-1945, odprawiona przez ks. Michała Kiersnowskiego.

Wartę przed pamiątkową tablicą zaciągnęli harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu.