maj 26, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Filipa, Pauliny
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

WIZYTA BURMISTRZA JAROSŁAWA PERZYŃSKIEGO NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ NA WYDZIALE ARCHITEKTURY

 

27 lutego pan burmistrz Jarosław Perzyński  gościł na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Architektury jako "gość specjalny". Podczas zajęć z "Polityki przestrzennej miast" przedstawił studentom praktyczny aspekt planowania przestrzennego. Przede wszystkim skupił się na omówieniu etapów powstawania "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego", który jest podstawowym dokumentem prawnym określającym politykę przestrzenną np. miast. Omawiał także problemy jakie napotykają samorządowcy przy planowaniu i tworzeniu terenów inwestycyjnych. Zwracał także uwagę na kwestie związane z wyglądem i zagospodarowaniem Naszej Starówki (tzw. Dołka), Dworca PKP i przyległej wieży ciśnień.

Studenci w ramach zajęć będą przygotowywać projekt części "Studium uwarunkowań" w skali 1:2000. Pan burmistrz ma nadzieję, że już niebawem będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy.

 

 

 

 

Zaproszenie do Szkoły Podstawowej Nr 3 na Dzień Otwarty

 

 

 

 

 

 

 

PO ZIMOWEJ PRZERWIE ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE INWESTYCYJNE NA UL. MATEJKI

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński pragnie przekazać dobrą wiadomość mieszkańcom ul. Matejki. Po zimowej przerwie rozpoczęły się prace inwestycyjne związane z budową chodników, zatok postojowych oraz nawierzchni asfaltowej. Pan Burmistrz ma nadzieję, że warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w pracach i efekt finalny nastąpi w kwietniu. Wykonawcą inwestycji jest sierpecka firma PROBUD.

W związku z trwającymi pracami mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

 Łączny koszt całej inwestycji to kwota 464 983, 50 zł.

 

 

KOLEJĄ DO KULTURY

 

Zachęcam do wzięcia udziały w akcji promocyjnej „Koleją do Kultury”. Na podstawie biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich można uzyskać wysokie rabaty w jednej z partnerskich instytucji kultury:

1. Teatr Polski w Warszawie: -15% na bilety normalne oraz ulgowe.
2. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie: z biletem KM wejście bezpłatne.
3. Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie: bilet normalny w cenie biletu ulgowego.
4. Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu: każdy bilet w cenie 6 zł.
5. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku: na spektakle własne bilet normalny w cenie ulgowego.
6. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach: -40% na bilet normalny
7. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: bilety normalne i ulgowe do -20%.
8. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza wraz z filiami: -50% na bilet normalny i ulgowy.
9. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu: każdy bilet na wystawy w cenie 3 zł.
10. Muzeum Niepodległości w Warszawie wraz z filiami: bilet normalny w cenie ulgowego.
11. Stacja Muzeum w Warszawie wraz z filią – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie: bilet normalny w cenie ulgowego.
12. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie: - 20% na wszystkie bilety.
13. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej: bilet normalny w cenie ulgowego.

Rabat obowiązuje w ciągu 30 dni od upływu terminu ważności biletu i dotyczy wszystkich biletów – zarówno tradycyjnych (kupionych w kasie biletowej lub u kierownika pociągu), zakodowanych na Karcie Mazowieckiej, jak i zakupionych za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek może być każdy rodzaj biletu – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej, jak np. na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Listę partnerów oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej www.dokultury.mazowieckie.com.pl.

Gorąco zachęcam do wybrania się w ekologiczną podróż pociągami Kolei Mazowieckich wprost do partnerskich instytucji kultury, gdzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia.

Dariusz Grajda
Członek Zarządu Kolei Mazowieckich

Sierpeccy biegacze awansowali do Mistrzostw Świata w Kanadzie

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński z dumą informuje, że sierpczanin, uznany trener oraz zawodnik Robert Bandosz podczas Zimowego Nocnego Runmageddon w Ełku zajął 3. miejsce, a trenująca pod okiem Roberta Anna Szulecka zajęła 1. miejsce.

Szczególnym wymiarem tych zawodów jest fakt, że Robert Bandosz i Anna Szulecka uzyskali awans do Mistrzostwach Świata OCR (Obstacle Course Racing), czyli Mistrzostwa Świata w biegach z przeszkodami, które odbędą się w Kanadzie!

Pan Burmistrz składa panu Robertowi i jego podopiecznym serdeczne gratulacje!

 

 

ROZPOCZĘŁO SIĘ WIOSENNE PŁOSZENIE PTAKÓW

 

Po raz drugi do Sierpca zawitały jastrzębie.

20 lutego pan Grzegorz Paluchowski prowadzący usługi sokolnicze  rozpoczął wiosenne płoszenie kawek i gawronów na terenie parków: Andersa, Solidarności, Korczaka, wokół Jeziórek,  oraz w rejonie ulic Wiosny Ludów i Braci Tułodzieckich.

Usługa polegać będzie na codziennym, od wschodu do zachodu słońca (dni robocze, soboty, niedziele i święta) płoszeniu ptaków za pomocą specjalnie ułożonych ptaków drapieżnych pod nadzorem ornitologa.

Jest to bardzo skuteczna metoda stosowana m.in. na lotniskach i plantacjach drzew owocowych. Zgodę na zastosowanie tej metody wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jastrzębie będą przebywały w Sierpcu do 15 kwietnia.

 

Historyczny awans Sierpca w rankingu "Bogactwo samorządów. Ranking dochodów Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015

 

Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu jest miło poinformować, że w prestiżowym rankingu "Bogactwo samorządów. Ranking dochodów JST 2015" opublikowanym przez periodyk "Wspólnota" Sierpc jako miasto powiatowe za 2015 r. uplasował się na rekordowym 162. miejscu - w historii badań tylko raz uzyskaliśmy lepszą lokatę, a było to w 2004 r....

Cieszy także awans za rok 2015 w stosunku do roku 2014 aż o 62 miejsca!!!:)
Link do rankingu:

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Andrzej/Ranking_-_Zamoznosc_samorzadow_2015_r.pdf

 

 

Bezpłatne badania laboratoryjne

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński

zaprasza

wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Modernizacji Szpitala w Sierpcu

wszystkich mieszkańców Sierpca

na bezpłatne badania laboratoryjne w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Badania są adresowane do mieszkańców zameldowanych w Sierpcu.

Co ważne: wszystkie badania wykonywane będą bez skierowania do lekarza.

Wykaz badań, które będzie można dokonać wraz z informacją o sposobie rejestracji

oraz o limitach na poszczególne badania

znajdują się pod tym linkiem: http://spzzozsierpc.eu/pacjent/promocja-zdrowia.html

 

 

Spotkanie z Danielem Rycharskim

 

W czwartek ( 16 lutego br.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyło się spotkanie z artystą wizualnym Panem Danielem Rycharskim. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta, Pan Jarosław Perzyński oraz jego Zastępca, Pani Ewa Leszczyńska.

Spotkanie było niesamowitą okazją do zapoznania się z dziełami nietuzinkowego artysty. Sylwetkę Pana Daniela przedstawiła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pani Monika Stańczak.

Dalszą częścią spotkania była prezentacja własna artysty. Opowiadał o tworzeniu instalacji wizualno-artystycznych umieszczonych w przestrzeni wsi oraz o swoim unikatowym stylu, czyli dziedzinie sztuki o nazwie site-specific, która obejmuje dzieła stworzone z myślą o funkcjonowaniu w ściśle określonym miejscu. Dla Pana Daniela miejscem takim jest Kurówko, mała niepozorna wieś niedaleko Sierpca, o której zrobiło się głośno właśnie w kontekście jego twórczości. A zaczęło się od muralu przedstawiającego zwierzę-hybrydę namalowanego na budynku należącym do jego dziadków. Po pewnym czasie, w odpowiedzi na prośby sąsiadów, fantastyczne zwierzęta pojawiły się na ścianach ich domów, stodół i innych budynków gospodarczych.

Czytaj więcej: Spotkanie z Danielem Rycharskim