marzec 27, 2017

Sierpc miasto ludzi przedsiębiorczych

Sprawdź pogodę w Sierpcu    A

Imieniny : Lidii, Ernesta
Dodaj do ulubionych
 

| Powrót do strony głównej

WIZYTA BURMISTRZA JAROSŁAWA PERZYŃSKIEGO NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ NA WYDZIALE ARCHITEKTURY

 

27 lutego pan burmistrz Jarosław Perzyński  gościł na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Architektury jako "gość specjalny". Podczas zajęć z "Polityki przestrzennej miast" przedstawił studentom praktyczny aspekt planowania przestrzennego. Przede wszystkim skupił się na omówieniu etapów powstawania "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego", który jest podstawowym dokumentem prawnym określającym politykę przestrzenną np. miast. Omawiał także problemy jakie napotykają samorządowcy przy planowaniu i tworzeniu terenów inwestycyjnych. Zwracał także uwagę na kwestie związane z wyglądem i zagospodarowaniem Naszej Starówki (tzw. Dołka), Dworca PKP i przyległej wieży ciśnień.

Studenci w ramach zajęć będą przygotowywać projekt części "Studium uwarunkowań" w skali 1:2000. Pan burmistrz ma nadzieję, że już niebawem będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy.

 

 

 

 

Zaproszenie do Szkoły Podstawowej Nr 3 na Dzień Otwarty

 

 

 

 

 

 

 

PO ZIMOWEJ PRZERWIE ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE INWESTYCYJNE NA UL. MATEJKI

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński pragnie przekazać dobrą wiadomość mieszkańcom ul. Matejki. Po zimowej przerwie rozpoczęły się prace inwestycyjne związane z budową chodników, zatok postojowych oraz nawierzchni asfaltowej. Pan Burmistrz ma nadzieję, że warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w pracach i efekt finalny nastąpi w kwietniu. Wykonawcą inwestycji jest sierpecka firma PROBUD.

W związku z trwającymi pracami mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

 Łączny koszt całej inwestycji to kwota 464 983, 50 zł.

 

 

Sierpeccy biegacze awansowali do Mistrzostw Świata w Kanadzie

 

Pan Burmistrz Jarosław Perzyński z dumą informuje, że sierpczanin, uznany trener oraz zawodnik Robert Bandosz podczas Zimowego Nocnego Runmageddon w Ełku zajął 3. miejsce, a trenująca pod okiem Roberta Anna Szulecka zajęła 1. miejsce.

Szczególnym wymiarem tych zawodów jest fakt, że Robert Bandosz i Anna Szulecka uzyskali awans do Mistrzostwach Świata OCR (Obstacle Course Racing), czyli Mistrzostwa Świata w biegach z przeszkodami, które odbędą się w Kanadzie!

Pan Burmistrz składa panu Robertowi i jego podopiecznym serdeczne gratulacje!

 

 

ROZPOCZĘŁO SIĘ WIOSENNE PŁOSZENIE PTAKÓW

 

Po raz drugi do Sierpca zawitały jastrzębie.

20 lutego pan Grzegorz Paluchowski prowadzący usługi sokolnicze  rozpoczął wiosenne płoszenie kawek i gawronów na terenie parków: Andersa, Solidarności, Korczaka, wokół Jeziórek,  oraz w rejonie ulic Wiosny Ludów i Braci Tułodzieckich.

Usługa polegać będzie na codziennym, od wschodu do zachodu słońca (dni robocze, soboty, niedziele i święta) płoszeniu ptaków za pomocą specjalnie ułożonych ptaków drapieżnych pod nadzorem ornitologa.

Jest to bardzo skuteczna metoda stosowana m.in. na lotniskach i plantacjach drzew owocowych. Zgodę na zastosowanie tej metody wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jastrzębie będą przebywały w Sierpcu do 15 kwietnia.

 

Spotkanie z Danielem Rycharskim

 

W czwartek ( 16 lutego br.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyło się spotkanie z artystą wizualnym Panem Danielem Rycharskim. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta, Pan Jarosław Perzyński oraz jego Zastępca, Pani Ewa Leszczyńska.

Spotkanie było niesamowitą okazją do zapoznania się z dziełami nietuzinkowego artysty. Sylwetkę Pana Daniela przedstawiła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pani Monika Stańczak.

Dalszą częścią spotkania była prezentacja własna artysty. Opowiadał o tworzeniu instalacji wizualno-artystycznych umieszczonych w przestrzeni wsi oraz o swoim unikatowym stylu, czyli dziedzinie sztuki o nazwie site-specific, która obejmuje dzieła stworzone z myślą o funkcjonowaniu w ściśle określonym miejscu. Dla Pana Daniela miejscem takim jest Kurówko, mała niepozorna wieś niedaleko Sierpca, o której zrobiło się głośno właśnie w kontekście jego twórczości. A zaczęło się od muralu przedstawiającego zwierzę-hybrydę namalowanego na budynku należącym do jego dziadków. Po pewnym czasie, w odpowiedzi na prośby sąsiadów, fantastyczne zwierzęta pojawiły się na ścianach ich domów, stodół i innych budynków gospodarczych.

Czytaj więcej: Spotkanie z Danielem Rycharskim

2. edycja Nocnego Rajdu Żołnierzy Wyklętych

 

Już 1 marca po raz 6. w całej Polsce będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Sierpecki wkład w to święto to 2. edycja Nocnego Rajdu Żołnierzy Wyklętych, na który zaprasza Pan Burmistrz Jarosław Perzyński. Marsz odbędzie się 5 marca, a jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu. Więcej informacji na ten temat znajduje się na poniższej stronie: http://mosir.sierpc.pl/2017/02/15/rajd-zolnierzy-wykletych-regulamin-i-program/

 

 

 

Podpisanie porozumienia na zakup energii elektrycznej

 

W dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie na zakup energii elektrycznej pomiędzy Gminą Miasto Sierpc, reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Jarosława Perzyńskiego, a Energą Obrót, w której imieniu umowę parafował Pan Witold Rogalski.

Transakcja ta przyczyni się do uzyskania oszczędności rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku.  Jest to już kolejna obniżka stawek w ciągu ostatnich 2 lat. Wynegocjowane stawki dotyczą nie tylko Urzędu, ale także podległych jednostek. 

 

 

 

Burmistrz Miasta Sierpca ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na rzecz mieszkańców Miasta Sierpca w 2017 roku

 

Szczegóły otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego

na rzecz mieszkańców Miasta Sierpca w 2017 roku.