„Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego” – brzmią słowa popularnej piosenki zespołu Fasolki.

Sierpecki żłobek nabiera nowych kolorów, została pomalowana elewacja. W ostatnim czasie zostały także zakupione także zabawki oraz pomoce edukacyjne dla maluszków.

Szanowni Państwo, trwa głosowanie w programie Inicjatywy organizowanym przez Carlsberg Polska.

Zabawy i konkursy z nagrodami dla całej rodziny, pokazy zajęć wiejskich i dawnego rzemiosła w zagrodach chłopskich, kiermasz zabawek i łakoci, warsztaty dla dzieci, koncert oraz widowisko dla najmłodszych – to wszystko i wiele więcej wypełni program kolejnej edycji imprezy plenerowej „Dzień Dziecka w skansenie”.

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję na 29 maja 2019 r. (środa) na godz. 11:00 XI sesję  Rady  Miejskiej Sierpca,  która odbędzie się  w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” informuje, iż z dniem dzisiejszym tj. 10 maja br. rozpoczyna się nabór wniosków nr 1/2019 z zakresu podejmowania działalności gospodarczej,

Zgodnie z tradycją Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu powitało maj zabawami dla całej rodziny, piknikiem na świeżym powietrzu, pokazami prac wiejskich i rzemiosła, a także widowiskami folklorystycznymi.

29 kwietnia władze samorządowe Miasta Sierpca reprezentowane przez Burmistrza Jarosława Perzyńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Sierpca Dariusza Malanowskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Sierpca Zbigniewa Długokęckiego, złożyli kwiaty i oddali hołd poległym w obronie wolnej i niepodległej Polski w Miejscach Pamięci Narodowej, którymi są:

Wspólnie z Browarem Kasztelan zachęcamy organizacje pozarządowe działające na terenie Sierpca do udziału w programie grantowym InicJaTyWy. 😉

Elewacja frontowa Szkoły Podstawowej Nr 3 została ukończona.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaakceptował zaproponowany przez nas termin naboru wniosków nr 1/2019 z zakresu podejmowania działalności gospodarczej, w tym podnoszenia kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie.

14 kwietnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już po raz XIX odbyły się obchody Niedzieli Palmowej w skansenie. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyło ok. 2500 wiernych, a samo wydarzenie przyciągnęło ponad 2900 osób.

Święta Wielkanocne są czasem radości z powracającej do życia przyrody. Wśród wielu wielkanocnych zwyczajów i obrzędów funkcjonujących w tradycji ludowej do najciekawszych należą te związane z Lanym Poniedziałkiem, zwanym też śmigusem-dyngusem.

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Panem Dariuszem Malanowskim i Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Panem Waldemarem Frydrychowiczem złożyli kwiaty i zapalili znicze.

W ostatnich trzech dniach uczniowie Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu przystępowali do egzaminów kończących kolejny etap w ich edukacji.

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy".

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję na 17 kwietnia 2019 r. (środa) na godz. 11:00  X sesję  Rady  Miejskiej Sierpca,  która odbędzie się  w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

W IX rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przy udziale asysty wojskowej, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie sierpczanina Ks. Prałata Bronisława Gostomskiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wraz Burmistrzem Miasta Sierpca Jarosławem Perzyńskim, Radnymi Rady Miejskiej i nauczycielami oddali krew dla Alicji.

5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się X edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH”.