Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) na wniosek Burmistrza Miasta zwołuję  na 5 sierpnia 2019 r. na godz. 8.00 XVI nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek (1 sierpnia) na „Dzień otwarty wykopów na sierpeckim zamku”.

Niegdyś żniwa rozpoczynano z wielką nabożnością. O świcie żeńcy wychodzili w pole niosąc w ręku sierpy i kosy.

W związku ze stwierdzeniem przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa- Państwowy Instytut Badawczy wystąpienia w „siódmym okresie raportowania” (okres 07)  tj. od 21 maja do 20 lipca 2019 roku, suszy rolniczej na obszarze Polski - w mieście  Sierpc, woj. mazowieckie) wśród upraw: kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, krzewów owocowych i roślin strączkowych- dla I kategorii gleby (klasa V i VI) istnieje pilna potrzeba zgłaszania powstałych strat w wymienionych uprawach- co umożliwi określenie zakresu zaistniałych szkód.

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) na wniosek Burmistrza Miasta zwołuję  na 16 lipca 2019 (wtorek) na godz. 08:00 XV nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) na wniosek Burmistrza Miasta zwołuję na 5 lipca 2019 (piątek) na godz. 09:00 XIV nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

W ramach prac będzie wykonana jezdnia dojazdowa z dopuszczeniem ruchu pieszego, zostaną wyregulowane studnie kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej.

Wypełniona sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki stała się 18 czerwca br. przestrzenią, w której najbardziej utalentowani uczniowie sierpeckich szkół podstawowych oraz gimnazjów zostali uhonorowani nagrodami Burmistrza.

18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste zakończenie roku klas ósmych 👩‍🎓👨‍🎓👩‍🎓👨‍🎓.

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu odbyły się po raz pierwszy ABITURKI pożegnania absolwentów klas ósmych. Uroczystość miała charakter zabawy, wyłoniono ciekawe osobowości spośród uczniów klas ósmych.

              Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. 2019 r. poz. 506) zwołuję na 26 czerwca 2019 r. (środa) na godz. 11:00 XIII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

Już za chwilę rozpoczną się długo wyczekiwane, szczególnie przez młodszą część mieszkańców Sierpca 👉 🆆🅰🅺🅰🅲🅹🅴❗️☀️🤩

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” informuje, iż z dniem dzisiejszym tj. 14 czerwca br. rozpoczyna się nabór wniosków nr 2/2019 z zakresu rozwijania działalności gospodarczej,

W miniony weekend uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, znana wszystkim jako wszechstronny sportowiec - Sportowiec Roku 2018 - Zuzanna Dul, wzięła udział aż w dwóch turniejach rangi Mistzowejskiej.

6 czerwca 2019 r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu po raz kolejny uczestniczył w przepięknej uroczystości, która odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5 czerwca 2019r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

„Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego” – brzmią słowa popularnej piosenki zespołu Fasolki.

Sierpecki żłobek nabiera nowych kolorów, została pomalowana elewacja. W ostatnim czasie zostały także zakupione także zabawki oraz pomoce edukacyjne dla maluszków.

W dniach 12-28.05.2019 r. odbyło się kolejne niezapomniane spotkanie w ramach projektu Erasmus+. 

We wtorek, 28 maja, w Naszym Mieście gościliśmy samorządowców z Gminy Lisewo.

W dniu 30 maja 2019r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się VII Koncert Charytatywny ''Najmłodsi z pomocą dla Filipka''.

Szanowni Państwo, trwa głosowanie w programie Inicjatywy organizowanym przez Carlsberg Polska.

Wzorem lat ubiegłych 29 maja, Burmistrz Jarosław Perzyński wraz z Zastępcą Burmistrza – Piotrem Nowakowskim oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Kultury – Markiem Z. Zdrojewskim złożył wizytę w instytucjach kultury, dla których gmina Miasto Sierpc jest organizatorem.

Wnioski o przyznanie pomocy w ramach naboru nr 2/2019 będzie można składać od dnia 14 czerwca 2019r. do dnia 28 czerwca 2019r. w godzinach od 8:00 do 15:00 w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” ul. Kopernika 9 pok. 16, 09-200 Sierpc.

Zabawy i konkursy z nagrodami dla całej rodziny, pokazy zajęć wiejskich i dawnego rzemiosła w zagrodach chłopskich, kiermasz zabawek i łakoci, warsztaty dla dzieci, koncert oraz widowisko dla najmłodszych – to wszystko i wiele więcej wypełni program kolejnej edycji imprezy plenerowej „Dzień Dziecka w skansenie”.