Zgodnie z tradycją Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu powitało maj zabawami dla całej rodziny, piknikiem na świeżym powietrzu, pokazami prac wiejskich i rzemiosła, a także widowiskami folklorystycznymi.

Wspólnie z Browarem Kasztelan zachęcamy organizacje pozarządowe działające na terenie Sierpca do udziału w programie grantowym InicJaTyWy. 😉

14 kwietnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już po raz XIX odbyły się obchody Niedzieli Palmowej w skansenie. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyło ok. 2500 wiernych, a samo wydarzenie przyciągnęło ponad 2900 osób.

Święta Wielkanocne są czasem radości z powracającej do życia przyrody. Wśród wielu wielkanocnych zwyczajów i obrzędów funkcjonujących w tradycji ludowej do najciekawszych należą te związane z Lanym Poniedziałkiem, zwanym też śmigusem-dyngusem.

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Panem Dariuszem Malanowskim i Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Panem Waldemarem Frydrychowiczem złożyli kwiaty i zapalili znicze.

W ostatnich trzech dniach uczniowie Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu przystępowali do egzaminów kończących kolejny etap w ich edukacji.

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję na 17 kwietnia 2019 r. (środa) na godz. 11:00  X sesję  Rady  Miejskiej Sierpca,  która odbędzie się  w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

W IX rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przy udziale asysty wojskowej, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie sierpczanina Ks. Prałata Bronisława Gostomskiego.

5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się X edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH”.

Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień. To święto ustanowione na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy należy do najstarszych i najpiękniejszych w kalendarzu obrzędowym.

2 kwietnia 2019 r., w czternastą rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II, Zastępca Burmistrza Pan Piotr Nowakowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dariusz Malanowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Frydrychowicz złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach poświęconych Wielkiemu Polakowi.

Czerniak to nowotwór złośliwy skóry, charakteryzujący się niezwykle dynamicznym wzrostem.

15 marca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie wiedzy "Żołnierze Niezłomni - Bohaterowie lat 1944-1963".

W dniu 12 marca w Centrum Kultury i Sztuki został rozstrzygnięty IX Powiatowy Konkurs Informatyczny pt. "Zagrożenia w sieci", który został objęty patronatem Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego.

 

W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu rozpoczynają się poszukiwania wiosny.

1 marca 2019 r. odbył się IV Nocny Rajd Żołnierzy Wyklętych.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu przystąpiła do realizacji  międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+, Akcja 2, Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne.