W dniu 07-06-2014r na osiedlu za torami obchodzono bardzo uroczyście Dzień Dziecka. Organizatorem był Zarząd Osiedla nr 6. Uśmiechu dzieci  i słońca nie zabrakło przez całą imprezę.   Radna Małgorzata Kisielewska przywitała przybyłych dzieci, rodziców i dziadków oraz Burmistrza Marka Kośmidra, złożyła najserdeczniejsze życzenia dzieciom. Podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy.

Po raz pierwszy Dzień Dziecka odbył się na nowo otwartym Placu Zabaw przy ul. Chrobrego. Korzystając z okazji radna podziękowała  Burmistrzowi za nowy Plac Zabaw, który będzie służył dzieciom na osiedlu jako miejsce spotkań i zabawy przez wiele lat.

W tym szczególnym dniu przygotowano  wiele ciekawych konkursów i atrakcji. Przestrzeń jaka była do dyspozycji pozwoliła wyszaleć się dzieciom. Najmłodsi korzystali z uciech placu zabaw i rysowali wspólnie z rodzicami ogromny plakat.

Większe dzieci, a także niektórzy rodzice aktywnie brali udział w wybranych konkursach,  min: slalom z piłeczką na rakiecie, gra bieżna - pociąg, wyścigi w workach, latający kapelusz, bitwa na piłeczki, który nr pierwszy dotknie pachołka, ryby w sieci czy przeciąganie liny. Duch rywalizacji towarzyszył na każdym kroku. Konkursy miały charakter edukacyjny, taneczny i sportowy. Podczas przerwy w zabawie wszystkie dzieci otrzymały lody, ciastka, lizaki, napoje a na zakończenie upominki -  mega kolorowe wiatraki. Była to chwila na odpoczynek i refleksje z bliskimi. Oprawę muzyczną w czasie uroczystości zapewnił zespół muzyczny ANIMAR.

W rolę prowadzących konkursy wcieliły się młode mieszkanki naszego osiedla Angelika Michna i Kasia Szczepańska, które jeszcze niedawno same brały udział w takich zabawach. Miły i optymistyczny jest fakt, że kolejne pokolenie również angażuje się w życie społeczne osiedla, co jest niebywałym powodem do dumy dla całego Zarządu i Mieszkańców  Zatorza.