Robert

Czy Sierpc należy do Cittaslow? Jeżeli należy to proszę podzielić się tym faktem z mieszkańcami i potencjalnymi turystami na stronach Urzędu i innych, związanych z Sierpcem. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Szanowny Panie,

w nawiązaniu do przesłanej wiadomości informuję, iż na stronie www.sierpc.pl widnieje zakładka dotycząca uczestnictwa Sierpca w sieci miast Cittaslow. Poniżej link do artykułu na ten temat. 

https://sierpc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4934:sierpc-w-sieci-miast-cittaslow&catid=138&Itemid=427

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Rafał

Sprawa: Pomoc w rozstrzygnięciu reklamacji oraz przedstawienie wyliczenia kosztów.


Szanowny Panie Burmistrzu,
już po raz kolejny zwracam się do Pana z prośbą o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy dotyczącej wynajmowanego przeze mnie lokalu mieszkalnego, mieszczącego się przy ulicy Braci Tułodzieckich. Sprawa dotyczy nieprawidłowego rozliczenia rachunku za ogrzewanie. Niejednokrotnie rozmawiałem z Panem na ten temat, podczas wizyty w Urzędzie. Próbowałem także nawiązać z Panem kontakt telefoniczny (niestety bezskutecznie).
Czas mnie nagli, a niesłusznie naliczona kwota za ogrzewanie budynku mieszkalnego, który wynajmuję wraz z rodziną, jest dla mnie nie do pokrycia. Czuję się bezradny, ponieważ Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu, nie jest w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ogromna kwota za ogrzewanie, mimo, iż grzejnik jest zakręcony, dalej jest naliczana i rejestrowana przez licznik.
Uprzejmie proszę o potraktowanie mojej sprawy jako pilnej i odpowiedź pisemną, jakie kroki poczyniono w mojej sprawie oraz sposób jej rozwiązania.


Z poważaniem:
Rafał

Dzień dobry,

Szanowny Panie,

w nawiązaniu do przesłanej wiadomości informuję, iż zapoznałem się z jej treścią i ze zrozumieniem odnoszę się do Pana problemu.

Jednocześnie nadmieniam, iż sprawa rozliczenia kosztów za energię cieplną winna zostać wyjaśniona pomiędzy właścicielem lokalu a administracją budynku, w którym znajduje się ten lokal tj.  Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu Sp. z o.o.

W związku z powyższym złożona wersja papierowa Pana pisma została przekazana do wyżej wymienionego administratora budynku celem wyjaśnienia.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Andrzej

Jestem mieszkańcem Sierpca. Chcę założyć wniosek o dotację z programu czyste powietrze. Do kogo mam się zgłosić.

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, iż program czyste powietrze jest realizowany bezpośrednio przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- https://wfosigw.pl/

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Daniel

Panie Burmistrzu czy jest Pan w stanie udzielić mi informacji w sprawie dofinansowania do wymiany kotła opalanego węglem na pompę ciepła w Sierpcu? Chodzi mi o dofinansowanie w ramach programu "Ciepłe Mieszkanie " ogłoszonego przez NFOŚiGW. Na stronie internetowej NFOŚiGW jest informacja, że "NFOŚiGW oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie prowadzą naboru wniosków dla osób fizycznych w ramach Programu Ciepłe Mieszkanie. Nabór w programie prowadzą gminy." Byłem w dniu dzisiejszym w UM i dowiedziałem się, że UM w Sierpcu nie zajmuje się tego typu sprawami, Panie doradziły mi żebym próbował bezpośrednio w WFOŚiGW . Być może też UM w Sierpcu ma też jakieś aktualne na rok 2022 lub na lata następne własne programy dofinansowania działań chroniących środowisko?

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, iż w Sierpcu w latach 2019-2022 obowiązywał Miejski program udzielania dotacji do wymiany źródła ciepła.

Na chwilę obecną Miasto nie uczestniczy w programie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - "Ciepłe Mieszkanie".

Proszę na bieżąco śledzić stronę internetową Urzędu Miejskiego, jeżeli tylko pojawi się nowy program w NFOŚiGW to zostanie on niezwłocznie ogłoszony na www.sierpc.pl.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Krzysztof

Dzień dobry,

Jesteśmy nowymi mieszkańcami miasta Sierpc. Mieszkamy przy ulicy Ziemiańskiej. Dojazd do Naszej posesji jest mocno utrudniony z uwagi na bardzo zły stan drogi. Droga gliniasta porą jesienno-zimową zamienia się w ,,bagno,,  pełne dołów i błota. Zwracam się z prośbą o utwardzenie drogi, którą codziennie dowozimy dzieci do szkoły, przedszkola i żłobka.

Będziemy zobowiązani za pozytywne rozpatrzenie Naszej prośby.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Justyna Michał Kuba Jan

Dzień dobry,

Utwardzenia dróg zgłoszone przez Mieszkańców i dotyczące posesji, którym nadzór budowlany wydał zawiadomienia o zakończeniu budowy, co za tym idzie są one zgodnie z prawem oddane do zamieszkania są wykonywane w miarę posiadanych środków w budżecie. 

Droga po sprawdzeniu jej stanu przez pracownika zostaje wyrównana w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Co do utwardzeń, to jeżeli są wykonane media do posesji przyległych (sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć gazowa, sieć elektro energetyczna, sieć światłowodowa itp.) to analizuje się utwardzenie czasowe (warstwa z gruzu betonowego, tłucznia lub destruktu) w miarę posiadanych środków przez miasto. Kompleksowa przebudowa lub budowa drogi jest wykonywana w momencie, gdy jest zrobiony projekt oraz są finanse zabezpieczone w budżecie miasta.

Miasto przystąpi do analiz Państwa drogi po zakończeniu procesu inwestycyjnego ww. ulicy.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Krzysztof

Witam,

mam pytanie a raczej prośbę czy miasto planuje utwardzenie nawierzchni na ulicy Przemysława II? W chwili obecnej "droga" to po prostu rozjeżdżone pole, w porze zimowej przejazd jest niemożliwy z powodu błota. Z tego co się orientuję miasto wykupiło część działek pod drogę od działek ROD Kolejarz do w kierunku Łokietka.

Dzień dobry.

Ul. Przemysła II jest drogą gruntową i każdorazowo na zgłoszenie mieszkańca (osobę zamieszkującą przy tej ulicy- budynek oddany do użytku, opłacająca podatki od nieruchomości, opłacająca opłatę za wywóz nieczystości) droga po potwierdzeniu przez pracownika złego jej stanu jest równana w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Co do utwardzeń, to jeżeli media są ułożone, wykonane do posesji przyległych (sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, może sieć gazowa, sieć elektro energetyczna, sieć światłowodowa) to analizuje się utwardzenie czasowe (warstwa z gruzu betonowego, tłucznia lub destruktu) w miarę posiadanych materiałów przez miasto. Następnie kompleksowa przebudowa, budowa drogi- jeżeli jest wykonany projekt i środki zabezpieczone w budżecie miasta na dany rok.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Bogna

Witam Pana jest Pan bardzo dobrym na stanowisku mam pytanie nie wiem jak dojechac z Sierpca do Lipna pks czy busy obojetnie dziekuje milego dnia

Dzień dobry.

Informuję, iż na trasie Sierpc-Lipno-Sierpc kursują pociągi osobowe (szynobusy). Odjazdy z Sierpca: 5:41, 7:48, 10:40, 15:17, 17:27. Odjazdy z Lipna: 9:47, 13:14, 16:38, 18:46, 20:50. Aktualny rozkład jazdy znajdzie Pani na portalu e-podroznik.pl.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Magdalena P.

Szanowny Panie Burmistrzu,

Chciałabym zapytać co się stało z placem zabaw i boiskiem przy ulicy Kalinowej? Czy będzie w tym miejscu coś nowego czy dzieci z osiedla muszą się pożegnać z miejscem do zabawy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku

 

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące placu zabaw przy ul. Kalinowej uprzejmie informuję, iż plac ten został zdemontowany ponieważ teren, na którym znajdowały się zabawki należał do osoby prywatnej, a Gmina Miasto Sierpc ten teren dzierżawiła.

Elementy placu zabaw  zostaną odrestaurowane i zamontowane w  nowym  miejscu na Państwa osiedlu.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Dzień dobry Panie Burmistrzu chciałabym się dowiedzieć kiedy zostanie naprawione światło na ul. Dworcowej? Już wielokrotnie zgłaszałam usterkę, która nastąpiła na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku w pamiętne burze i wichury w tym okresie. Do tej pory światło nie zostało naprawione a my jako mieszkańcy ul. Dworcowej na odcinku od ul. Konstytucji 3 maja w stronę rozładowni mamy ciemno i strach jest iść wieczorem. Zbliża się jesień i zima i ciemno będzie się robić coraz wcześniej. Czy mógłby Pan coś w tej strawie zaradzić? Pozdrawiam

 

W odpowiedzi na Pani zapytanie z dnia 20 września 2021 roku w sprawie awarii oświetlenia ulicznego w pasie drogowym ul. Dworcowej uprzejmie informuję, iż zgłoszenie o usterce zostało przekazane do konserwatora oświetlenia ulicznego w  celu niezwłocznego naprawienia uszkodzonych lamp. Jednakże po dokonaniu wizji w terenie okazało się, iż korony drzew rosnących w pasie drogowym przedmiotowej ulicy wrastają w linie energetyczne, technicznie uniemożliwiając naprawę oświetlenia ulicznego.

Ponadto od tego fragmentu sieci wyprowadzone są przyłącza energetyczne do budynków. Zatem każda praca na tym odcinku sieci wymaga przerw w dostawie energii elektrycznej do całego sektora w tym rejonie miasta tj. firm i nieruchomości mieszkalnych.

Z uwagi na fakt, iż ul. Dworcowa jest drogą powiatową o powyższym fakcie powiadomiono właściciela terenu t.j. Zarząd Dróg Powiatowych w Sierpcu w celu usunięcia wad.

W związku z powyższym Urząd Miejski wystąpił z pismem do Energa Operator Rejon Energetyczny w Sierpcu przy ul. Reymonta 57 z prośbą o interwencję w celu usunięcia kolizji konarów drzew z liniami energetycznymi. Dopiero po dokonaniu cięć technicznych koron drzew kolidujących z urządzeniami przesyłowymi możliwa będzie naprawa uszkodzonych lamp w pasie drogowym ulicy Dworcowej.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Mieszkanka
Danuta

Dzień dobry,

19 marca br., na stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu pojawiła się informacja dotycząca maseczek od Wojewody Mazowieckiego, która miała trafić do mieszkańców powiatu sierpeckiego, a ich dalszą dystrybucją na terenie miasta miał się Burmistrz miasta Sierpc.

Jestem mieszkanką Sierpca i seniorem, do chwili obecnej nie otrzymałam wspomnianych maseczek, a mamy już kwiecień.  Okoliczne gminy i miasta już zadbały o swoich mieszkańców.

W związku z powyższym mam kilka pytań:

- co się stało z maseczkami?

- jeżeli będą dostępne to kiedy i jak ma wyglądać ich dystrybucja?

Pozdrawiam

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pani maila z dnia 9 kwietnia 2021r. informuję, iż bezpłatne maseczki dostępne są dla Mieszkańców Sierpca od 23 marca br. Znajdują się one w zamontowanym przed Urzędem pojemniku.

Aby nie narażać Mieszkańców ani pracowników przyjęliśmy bezkontaktową formę ich dystrybucji.

Każdy Mieszkaniec może podejść i wziąć dowolną liczbę maseczek w zależności od potrzeb.

Dodatkowo trafiają one do instytucji kościelnych, stowarzyszeń, organizacji społecznych oraz jednostek organizacyjnych miasta, które mają dystrybuować je w miarę swoich możliwości i potrzeb Mieszkańców.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Mieszkanka

Dzień dobry,
Mam pytanie czy jest planowane zasadzenie drzew wzdłuż ulicy Płockiej ? Przy remoncie tej ulicy wycięto wiele drzew, ale teraz byłoby bardzo pożądane zasadzenie nowych. To dodałoby uroku tej ulicy, a także dałoby potrzebny cień w lecie. Podobnie kilka ławek na tej trasie to wielkie ułatwienie dla mieszkańców, szczególnie starszych czy matek z małymi dziećmi.
Z poważaniem
Mieszkanka Sierpc

Dzień dobry,

W odpowiedzi na maila z dnia 29 marca 2021 roku dotyczącego nasadzeń drzew wzdłuż ulicy Płockiej w m. Sierpc informuję, iż Gmina Miasto Sierpc nie jest właścicielem powyższej drogi, w związku z tym nie może dokonywać nasadzeń drzew na nieswoim gruncie. Zarządcą w/w drogi jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie i to MZDW może dokonywać nasadzeń na swoim terenie.

Każdorazowa wycinka drzew jest możliwa tylko pod warunkiem dokonania nowych nasadzeń i tak też było w przypadku remontu ulicy Płockiej. Po remoncie tejże ulicy dokonano nasadzeń zastępczych w pasie ulicy Płockiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa i Świętokrzyską w kierunku Płocka.

W odniesieniu do kwestii posadowienia ławek w pasie drogi wojewódzkiej tj. ulicy Płockiej podobnie jak w przypadku dokonywania nasadzeń decydentem pozostaje zarządca drogi, czyli MZDW. W mojej ocenie jednak ze względów bezpieczeństwa brak jest takiej możliwości, aby w ciągu dróg wojewódzkich dokonywać montażu małej architektury. Takie stanowisko znajduje potwierdzenie w zapisach art. 39 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (t.j.Dz. U. 2020, poz. 470 ze zm.), który zabrania umieszczania w pasie drogi przedmiotów niezwiązanych
z potrzebami zarządzania drogą lub potrzebami ruchu drogowego.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Sylwester

Dzień dobry

Czy w Sierpcu powstanie Centrum handlowe? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

tak powstanie. 

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Marcin

Witam,

Panie Burmistrzu, ostatnio wspominał Pan o rozmowach z Panem Marszałkiem Adamem Struzikiem na temat rewitalizacji tzw "Dołka" Starówki Sierpca... Czy będą jakieś konkretne działania po tych rozmowach, czy ma Pan jakieś zapewnienie że Miasto otrzyma z tegorocznego budżetu marszałkowskiego jakiekolwiek środki na ten cel? Czy samo Miasto ma jakieś środki zabezpieczone na takie działania w tym roku? Mam nadzieję że skoro rozmawiacie o tym to środki też się znajdą. Rewitalizacja tzw "Dołka" jest w planach Miasta do realizacji na czołowych miejscach od wielu lat, lecz cały czas jest odkładana... Na dzień dzisiejszy to powinien być wstyd dla Miasta, że takie miejsce jak "Starówka Miasta" wygląda jak slumsy... brak jest podstawowej infrastruktury jak np. kanalizacja...rozwalone chodniki i dziura na dziurze w ulicy... w centrum... 21wiek...

Co z modernizacją Targowiska Miejskiego? W gminach sąsiednich np. Lipnie czy Mochowie potrafili skorzystać z dofinansowania i tam Targowiska bardzo dobrze się rozwijają (teraz wiadomo Covid...), ale generalnie to też miejsce w Sierpcu gdzie 2x w tygodniu przyjeżdża sporo ludzi i Targowisko powinno być do tego przygotowane profesjonalnie zarówno dla sprzedających jak i dla kupców... Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Dzień dobry,

Bardzo dziękuję za Pana zaangażowanie w sprawy samorządowe i jednocześnie odpowiadając na zadane przez Pana pytania w zakresie rewitalizacji tzw. „Dołka” oraz modernizacji targowiska, a tym samym pozyskania środków finansowych na ten cel informuję, że niestety epidemia COVID-19 bardzo dotknęła finanse państwa i samorządów. Spowodowała również, że wpływy do budżetu gminy są zdecydowanie niższe niż planowane.

Gmina Miasto Sierpc nie ma możliwości finansowych na przeprowadzenie działań rewitalizacyjnych starówki bez użycia środków zewnętrznych. W ramach uchwalonego na dany rok budżetu Miasto realizuje wiele zadań ustawowych, uwzględniając najpilniejsze potrzeby społeczne i gospodarcze Miasta oraz jego mieszkańców.

Pragnę poinformować, iż po rozmowach z Marszałkiem Gmina Miasto Sierpc, w trosce o rozwój miasta, a tym samym poprawę jakości życia jego mieszkańców, złożyła wnioski do aktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego z perspektywą do 2030. We wnioskach w ramach planowanych działań ujęto zadania mające na celu między innymi dbałość o zabytkową tkankę miejską, odnowę zabytków i estetykę miasta w ramach zintegrowanych działań rewitalizacyjnych.

Tym niemniej, w dalszym ciągu szukam możliwości pozyskania bezzwrotnego wsparcia na realizację wymienionych przez Pana inwestycji nie tylko w ramach kończącej się perspektywy UE, ale również Funduszy Norweskich. Żywię głęboką nadzieję, że przedsięwzięcia te wpiszą się w obszary priorytetowe, w których wdrażane będą w kolejnych latach programy krajowe, Fundusze UE, norweskie i inne.

Jednocześnie zapewniam Pana, iż moim priorytetem jest dalsze podejmowanych długofalowym działań, mających na celu rozwój naszego miasta, naszej małej ojczyzny.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Mieszkaniec

Dzień dobry,

 

dlaczego ulica Piastowska nie jest oświetlona świątecznymi ozdobami ? Przestała być centrum miasta ?

Dzień dobry,

Dekoracje świąteczne na ul. Piastowskiej zostaną rozwieszone do końca tego tygodnia tj. do 13 grudnia br.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Anna

Szanowny Panie Burmistrze,

 

chciałabym zapytać czy wieloletniemu najemcy mieszkania na czas nieoznaczony w bloku na ul. Słowackiego przysługuje prawo wykupu mieszkania z bonifikatą ? Uchwała 127/XIV/2025 Rady Miejskiej Sierpca uchwala zasady wynajmowania lokali wchodzących w zasoby mieszkalne miasta Sierpc, natomiast nie wspomina o możliwości wykupu takiego mieszkania. Pamiętam, że kilkanaście lat temu była taka możliwość za przysłowiowe "grosze", a jak jest teraz ? Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Z wyrazami szacunku,

Anna

Dzień dobry,

W odpowiedzi na pytanie nadesłane na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przez Panią Annę (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z dnia 17.11.2020 r. informuję, iż lokal będący przedmiotem wykupu może być zbyty w drodze bezprzetargowej, na rzecz najemcy lokalu mieszkalnego, a umowa najmu została nawiązana na czas nieoznaczony (art 37 ust 2, art. 34 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r.).

Zgodnie z Uchwałą Nr 84/XI/2007 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 24 października 2007 r. Cenę nieruchomości lokalowej ustala się na podstawie jej wartości rynkowej określonej przez rzeczoznawcę majątkowego.

Udzielenie stosownej bonifikaty od wartości rynkowej lokalu ustala Rada Miejska Sierpca w formie uchwały. Obecnie brak jest takiej uchwały.

W związku z powyższym, Gmina Miasto Sierpc może sprzedać lokal najemcy po cenie nie niższej niż jego wartość rynkowa.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Malgorzata

Dzień dobry,

proszę mi odpowiedzieć dlaczego nie możemy wejść na targowisko miejskie w Sierpcu bez maski skoro noszenie maseczek nie ma podstawy prawnej? Rozumiem, że osoby, które wpuszczają na targowisko mają na Wasze polecenie, czyli polecenie władz pilnować aby osoby bez masek nie wchodziły ale to nie znaczy, że mają być agresywne - szczególnie kobieta która narusza nasza nietykalność osobistą i arogancko bez szacunku odnosi się do ludzi. Nie ma prawnego obowiązku noszenia masek dlatego oczekujemy aby obywatelskie prawo do swobodnego oddychania było respektowane przez władzę wybraną przez Nas czyli obywateli tego miasta.

Dzień dobry,

odpowiadając na pytanie mieszkańca uprzejmie informuję, że pracownicy Spółki dokładają wszelkich starań, aby handel na targowisku miejskim w Sierpcu odbywał się w warunkach możliwie najbardziej komfortowych dla wszystkich jego uczestników - zarówno handlujących , jak i kupujących. Dodatkowo należny wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy i zalecenia instytucji nadrzędnych. Pracownicy Spółki zalecają, aby podczas wizyt na Targowisku Miejskim zasłaniać usta i nos, tak aby osoby przebywające na targowisku nie czuły się zagrożone. Dodatkowo od 18 września zostały złagodzone warunki wchodzenia na teren targowiska.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

JAROSŁAW S

Proszę Panie Burmistrzu o odpowiedź jaka firma w charakterze Generalnego Wykonawcy wykona obiekt centrum logistycznego Dino.

Dzień dobry,

to pytanie należy kierować o firmy Dino Polska S.A., która jest inwestorem. 

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

MIESZKANKA SIERPCA GRAŻYNA

Panie Burmistrzu bardzo proszę o informację jaka jest perspektywa wznowienia oraz rozwoju  połączeń komunikacyjnych w Sierpcu  pks i pkp. Sytuacja na  dzień dzisiejszy, i jest bardzo trudna. Nie ma połączenia z  Gdańskiem, Toruniem itd.

Dzień dobry,

W odpowiedzi na przesłane w dniu 3 lipca 2020 r. pytanie, dotyczące perspektywy wznowienia oraz rozwoju połączeń komunikacyjnych PKS i PKP w Sierpcu informuję, że jest to obecnie zadanie prywatnych przewoźników, w których kosztach realizacji Miasto Sierpc może partycypować. W przypadku pojawienia się propozycji w tym zakresie, każdorazowo rozważymy możliwość współpracy. Ponadto informuję, że Zarząd Województwa Mazowieckiego zaproponował poddanie analizie dwóch projektów: rewitalizacji linii kolejowej nr 27 na odcinku Sierpc- Nasielsk oraz linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno- Płock- Sierpc- Brodnica, w ramach Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej- Kolej + do 2028 roku, ogłoszonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w których udział rozważy Miasto Sierpc. Trwają również rozmowy z przedstawicielami PKP w zakresie przejęcia dworca kolejowego przez Miasto Sierpc, które znajduje się w dyspozycji tej instytucji.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

GRZEGORZ NAPIÓRSKI

Szanowny Panie Burmistrzu ,

z całym szacunkiem ,ale po reorganizacji funkcjonowania targowiska miejskiego ( ale i przed ) ktoś zapomniał o postawieniu przenośnych toalet po stronie lewej jak  i prawej targowiska . Jedna jedyna toaleta przy tej ulicy nie załatwia tematu .

Ludzie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w tradycyjnych kątach targowiska .

Nie jest przyjemny to widok napotkać osobę załatwiającą swoją potrzebę .

Efekt końcowy to smród w tej okolicy .

Można się było przez lata przyzwyczaić do gwaru jaki panuje na targowisku , ale niemiłe zapachy jest trudniej tolerować . Mamy XXI wiek  , podczas ,że kiedyś temat ten załatwiała przysłowiowa "sławojka "

z wyrazami szacunku

Grzegorz Napiórski

Dzień dobry,

informuję, iż Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej do dnia 15 czerwca br. dokona analizy umiejscowienia dodatkowych toalet przenośnych.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

PRZEMYSŁAW S

Witam serdecznie.... Kiedy rusza budowa zatwierdzonych już w pozwoleniu na budowę obiektów jak centrum handlowe na Kościuszki czy głośna budowa centrum logistycznego Dino... Tereny pod inwestycje, zostały już wyprzedane co najważniejsze, projekty uzyskały pozwolenie na budowę prawie rok temu, a realizacja nadal stoi.. Kiedy w końcu ruszy budowa Dino gdzie obiecano prace dla 500 ludzi w tym również przy realizacji obiektu dla lokalnej siły roboczej

 

Z wyrazami szacunku

Przemysław S.

Dzień dobry,

Z informacji, które posiadamy od inwestorów, wiemy, że obie inwestycje będą realizowane, ale ich wykonanie zostało przesunięte w czasie. W dobie panującej epidemii inwestorzy nie są w stanie wskazać konkretnego terminu rozpoczęcia prac budowlanych.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

MARCIN R

Witam Panie Burmistrzu.

Ponawiam swoje pytanie które zadałem Panu przed wyborami i otrzymałem od Pana odpowiedź za którą przy tej okazji dziękuję.

Chodzi o stan spraw dotyczących między innymi modernizacji Targowiska Miejskiego (inne miasta w sąsiednich Powiatach pozyskują na ten cel dotacje bez problemu... Dlaczego w Sierpcu to tyle trwa?) Następna sprawa to modernizacja Starówki Sierpca tzn Pl Chopina , park, muszla... Za chwilę to będzie trzeba zamknąć Pl Chopina bo stan dróg w tym rejonie jest katastrofalny... Czy jest szansa na rozbiórkę tych starych szpecących całą okolicę budynków?  Co ze środkami na rewitalizację z Funduszu Urzędu Marszałkowskiego o którym Pan wspominał, co z funduszami UE na ten cel? Czy miasto korzysta z usług firm zewnętrznych specjalizujących się w pozyskiwaniu dotacji z UE czy robi to we własnym zakresie?

Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Dzień dobry,

odpowiadając na zadane przez Pana pytania w zakresie modernizacji Targowiska Miejskiego, Starówki min. Placu Chopina, parku im. T. Paciorkiewicza, Muszli chciałbym wyjaśnić, iż pracownicy Urzędu Miejskiego w Sierpcu na bieżąco analizują pojawiające się nabory, zarówno ze środków unijnych, krajowych, Norweskiego Mechanizmu Finansowego, Banku Gospodarstwa Krajowego pod kontem możliwości uzyskania dofinansowania między innymi na realizacje ww. inwestycji.

Kwestia rewitalizacji starego miasta jest uznana przez Gminę Miasto Sierpc za jeden z priorytetów działań zmierzających do poprawy jakości życia w Sierpcu i jego dalszego rozwoju.

Jednakże w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego większość instytucji przyznających środków finansowe na realizacje inwestycji zawiesiła, bądź całkowicie odwołała nabory związane z tego typu działaniami.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

MATEUSZ


Dzień dobry, mam takie pytanie do pana burmistrza co zrobicie z targowiskiem kiedy zostanie otwarte. Bo w agrobiznesie mówią że powinny zostać otwarte takie targowiska żeby promować polska żywność a nie zagraniczna jak w marketach. Bardzo mnie to interesuje kiedy zostanie otwarte targowisko w okresie pandemii.

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 podjęliśmy decyzję  o zakazie sprzedaży na targowiskach znajdujących się na terenie miasta Sierpca. Tylko ścisłe stosowanie się do rygorów stanu epidemii może zminimalizować zagrożenie zarażeniem szkodliwym wirusem.

Na terenie targowiska może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 3.

Wobec powyższego administrator targowiska nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa sprzedającym a także kupującym.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

MIESZKANKA

Dzień dobry,

Mam pytanie kto nadzoruje remont ul. Płockiej od ronda w stronę przejazdu kolejowego?

Dlaczego ten remont (skądinąd bardzo potrzebny bez dwóch zdań) prowadzony jest w tak bezmyślny sposób. Chodzi o to, że nikt nie pomyślał o ludziach mieszkających przy tej ulicy. Jednocześnie rozkopano i zryto obie strony ulicy, które w tej chwili nie nadają się do przejścia dla pieszego. Ludzie chodzą skrajem ulicy co jest niebezpieczne bo nie jest to jakaś cicha uliczka tylko jedna z dwóch największych ulic Sierpca. Chodzą tak ludzie starsi, którym trudno się poruszać po tych wybojach, a za chwilę będą chodzić dzieci do szkoły. Czy musi dojść do wypadku żeby zobaczyć, iż przy tym remoncie nie zadbano o bezpieczeństwo pieszych. A gdy już do niego dojdzie to prokurator i inni będą szukać winnych zaniedbań. Bo przecież nie wszyscy na tym odcinku ul. Płockiej poruszają się samochodami. Będziemy czekać aż wydarzy się jakieś nieszczęście czy może jednak ktoś weźmie na siebie odpowiedzialność i coś z tym zrobi ?

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Odpowiadając na pismo, które wpłynęło e-mailem dnia 21 lutego 2020 r., informuję, że inwestycja pn.:Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od km 53+681 do km 54+390 wraz z przebudową skrzyżowania z drogą gminną nr 370488W ul. Przemysłowa w m. Sierpc oraz budową przepompowni wód deszczowych przy ul. Płockiej” prowadzona jest przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie i jest to instytucja, która jest kompetentna do udzielenia informacji na temat prowadzonych robót i organizacji ruchu na tym odcinku.

Jednakże dbając o bezpieczeństwo w ruchu pieszym i kołowym mieszkańców oraz osób przejeżdżających przez nasze miasto, uczestniczymy w działaniach polepszenia warunków poruszania się podczas trwających robót drogowych. Informowaliśmy o utrudnieniach w ruchu i czasowych uciążliwościach podczas wykonywania robót, które są wykonywane odcinkowo dla umożliwienia przejścia i przejazdu oraz nie zamykania całości drogi.

Po uzyskaniu zgody od inspektora nadzoru na udostępnienie danych kontaktowych, informuję, że inspektorem nad prowadzonymi robotami na ul. Płockiej jest Dominik Langowski 536 551 616, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który nadzoruje prowadzone roboty.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

ELA 

Witam, Panie Burmistrzu z racji tego, że wychowałam troje dzieci posiadam "kartę dużej rodziny". Niestety np. w naszym kinie nie mogę korzystać z ulgowego biletu, ponieważ ulga takowa przysługuje posiadaczom " sierpeckiej karty dużej rodziny". Przepraszam bardzo jestem Sierpczanką od urodzenia, tu mieszkam i posiadam kartę, więc o co tu chodzi? Nie rozumiem??? Mam złożyć kolejny wniosek?

Proszę o wyjaśnienie.

Witam,

Odpowiadając na Pani zapytanie dotyczące ulgi na bilet w kinie znajdującym się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu uprzejmie wyjaśniam, iż kino działające na terenie miasta Sierpca przystąpiło jako partner do lokalnego Programu „Sierpecka Karta Dużej Rodziny”. Z tego też względu osoby korzystające z kina i posiadające „Sierpecką Kartę Dużej Rodziny” mogą korzystać z udzielanej tam ulgi tj. bilet dla posiadaczy „Sierpeckiej Karty Dużej Rodziny” w cenie grupowego. Z uzyskanych informacji wynika, iż kino nie przystąpiło jako partner do ogólnopolskiego Programu Karty Dużej Rodziny i dlatego też nie są Państwu jako posiadaczom tej karty udzielane zniżki.

Jednocześnie nadmieniam, że o wydanie „Sierpeckiej Karty Dużej Rodziny” mogą ubiegać się przedstawiciele rodzin wielodzietnym zamieszkałym na terenie Gminy Miasto Sierpc, w której oprócz rodziców i opiekunów jest co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub 26 roku życia, jeśli się uczą lub dzieci niepełnosprawnych bez ograniczeń wiekowych.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 BOGUSŁAW

Szanowny panie burmistrzu,

jestem właścicielem działek o numerach 1954/3,1954/5, 1954/6 ,położonych w Sierpcu przy ulicy Ściegiennego działka numer 1954/6 oraz (widniejącej na planie MPZP , ale nie istniejąca fizycznie) ulica K. Odnowiciela działki nr. 1954/3 i 1954/5 . Od dnia 19.11.2019 r. całość gruntu dzierżawię. I tu pojawia się problem, otóż mój dzierżawca nie ma fizycznego dojazdu do działki nr. 1954/3 ponieważ działka nr. 1954/4 jest gruntem miejskim, który widnieje na mapach jako działka drogowa (dr), ale drogą jeszcze nie jest . Zwracam się zatem z prośbą o rozwiązanie w/w problemu jakim jest brak dojazdu do działki nr. 1954/3.

 

Z wyrazami szacunku B. Marcinkowski

Witam,

W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące dojazdu do działek nr 1954/3 i nr 1954/5, informuję iż podział nieruchomości oznaczonej jako działka nr 1954/2, w wyniku którego powstały działki nr 1954/3, 1954/4, 1954/5, 1954/6, został zatwierdzony warunkowo tj. „Podziału dokonuje się pod warunkiem, że przy zbywaniu którejkolwiek z działek nr nr 1954/3, 1954/5, 1954/6 zostanie zapewniony dostęp do drogi publicznej działkom nr 1954/3, 1954/5 poprzez ustanowienie odpowiednich służebności przechodu i przejazdu lub w inny sposób.”

W związku z powyższym Pana obowiązkiem jest zapewnienie dojazdu do gruntów, które oddał Pan w dzierżawę.

Jednocześnie informuję, iż działka 1954/4 jest własnością Gminy Miasto Sierpc, która stanowi część planowanej drogi gminnej – ul. Kazimierza Odnowiciela i chociaż nie jest jeszcze urządzona to można z niej korzystać.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 JACEK

WITAM. PANIE BURMISTRZU PROSZĘ O REAKCJĘ DO FIRMY PROBUD. JA ROZUMIE PANA JEŻDZĄCEGO MERCEDESEM ŻE MA TO GDZIEŚ BO KIESZEŃ MU SIĘ NAPEŁNIA I ROZUMIE ŻE SĄ REMONTY , ALE POBUDKA O GODZ 5 RANO BO JUŻ JEŻDZI KOPARKA I PANOWIE SOBIE OPOWIADAJĄ OPOWIEŚCI ZE WCZORAJSZEGO DNIA  TO LEKKA PRZESADA CISZA NOCNA TO 22-6 RANO . PANOWIE ZOSTAWIAJĄ BURDEL NA CHODNIKU POD DOMEM. DODATKOWO WE WJAZD SĄ POZOSTAWIONE POZOSTAŁOŚCI  KOSTKI, KAMIENIE I SAMOCHODEM NIE DA SIĘ JEŹDZIĆ .

Witam,

Inwestycja jest realizowana przez Starostowo Powiatowe w Sierpcu i wskazana instytucja zajmuje się nadzorem nad budową. Wszelkie prośby i zapytania proszę kierować tam. Miasto partycypuje wyłącznie w kosztach remontu.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 JACEK

Witam. Panie Burmistrzu jest Pan Wielkim człowiekiem dla Sierpca , super inwestycje , ale te płatne parkingi to trochę przesada. Płock duże miasto i do 30 min jest za darmo postój ( na zakupy ) a u nas strażnicy jak sępy. Parkometry postawione i atak. nie uważa PAN ZA ROZSĄDNE 30 MIN ZA DARMO.

Szanowny Panie Jacku,

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Co do kwestii parkometrów, to do tej pory funkcjonowało 6 urządzeń, a zastosowana w nich technologia nie przewidywała możliwości wprowadzenia darmowych minut.

Na tę chwilę jesteśmy w kontakcie z firmą montującą parkometry i pracujemy nad zmianami oraz wprowadzeniem płatności mobilnych. 

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 SYLWIA

Witam serdecznie, czy będą jeszcze prowadzone rekrutacje o pracę do żłobka, czy urzędu? Jestem młodą mamą która chce wrócić na rynek pracy, ale w naszym mieście z tym ciężko...

W odpowiedzi na Pani pytanie z dnia 26 sierpnia 2019 r. dotyczące ewentualnych rekrutacji do pracy w Miejskim Żłobku oraz w Urzędzie Miejskim w Sierpcu informuję, iż ogłoszenia o naborze pracowników do ww. instytucji zamieszczane są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Sierpcu.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 ARTUR

Witam,

Dziś otrzymałem zaświadczenie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego na cele mieszkaniowe. Do tego zaświadczenia otrzymałem załącznik w którym podana jest wartość rocznej opłaty w wysokości 13,94 zł. Mam takie pytanie gdzie dokonywać wpłaty? (nie podany jest żaden numer konta ani nic w tym stylu). Również chciałbym dokonać wpłaty za okres 20 lat z góry bo bez sensu jest płacić po 13,,94 zł na rok. Jednak nie mam informacji co dalej z tym fantem robić(wzór podania ?)

W odpowiedzi na Pana pytania dotyczące przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność informuję:

  1. W zaświadczeniu, które Pan otrzymał jest zawarta informacja o możliwościach wnoszenia opłat przekształceniowych:

„Jednocześnie informuję o obowiązku wnoszenia przez okres 20 lat, począwszy
od 1 stycznia 2019r. rocznej opłaty przekształceniowej.

Wysokość opłaty dla poszczególnych współwłaścicieli została określona
 w załącznikach do niniejszego zaświadczenia oddzielnie dla każdego z nich.

Stosownie do art. 7 ust. 7 właściciel gruntu w każdym czasie trwania obowiązku wnoszenia opłaty może zgłosić Burmistrzowi Miasta Sierpca na piśmie zamiar jednorazowego jej wniesienia w kwocie pozostającej do spłaty (opłata jednorazowa) wraz z wnioskiem o udzielenie bonifikaty od tej opłaty. Wysokość opłaty jednorazowej odpowiada iloczynowi wysokości opłaty obowiązującej w  roku w którym zgłoszono zamiar wniesienia opłaty jednorazowej oraz liczby lat pozostałych do upływu 20-to letniego okresu i zastosowaniu bonifikaty obowiązującej w danym roku.”

W otrzymanej informacji będzie zawarta kwota do zapłaty oraz sposoby jej wniesienia.

  1. Wniosek „Zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z bonifikatą” znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego – BIP, oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego, ul. Piastowska 11a.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 MONIKA

Witam serdecznie, zwracam się do Pana z zapytaniem o rekrutację w związku z realizowaną inwestycją projektu „Aktywny Rodzic - wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 w wyniku utworzenia żłobka w Sierpcu”. Kiedy planowany jest nabór pracowników i dzieci, ponieważ marzec minął i nie było jeszcze rekrutacji?

Pragnę poinformować, iż trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia rekrutacji na pracowników żłobka oraz rodziców dzieci mających uczęszczać do żłobka.

Szczegółowe informacje wraz z wykazem niezbędnych dokumentów, pojawią się na stronie Miejskiego Żłobka w Sierpc www.zlobek.sierpc.pl w zakładce Rekrutacja.


Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 

Panie Burmistrzu, będę wdzięczny za podanie podstawy prawnej dotyczącej finansowania zadania inwestycyjnego pn.; Utwardzenie drogi przy zabudowie szeregowej w Sierpcu , pomiędzy Placem Europejskim, a dworcem PKS, o pow. 318,0 m2, za kwotę 54 000,0 zł. Nawet laik może stwierdzić, że nie jest to droga, lecz wspólne podwórko właścicieli przyległego budynku mieszkalno - usługowego i tylko przez nich wykorzystywane. Uważam, że finansowanie utwardzenia ze środków Urzędu Miejskiego nie powinno mieć miejsca , czyżbym się mylił ?

Działka o numerze ewidencyjnym 1351/16, na której została zrealizowana inwestycja pn. „Utwardzenie drogi przy zabudowie szeregowej w Sierpcu, pomiędzy Placem Europejskim a dworcem PKS”, jest własnością Gminy Miasto Sierpc. Według Ewidencji Gruntów i Budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu, przedmiotowa działka ma status drogi. Inwestycja została zrealizowana po tym, jak została przewidziana w Uchwale Budżetowej Miasta Sierpca na rok 2018 Rady Miejskiej Sierpca Nr 385/XLIX/2017 z dnia 20.12.2017 r.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

MARCIN R

Witam, Szanowny Panie Burmistrzu, piszę do Pana ponieważ mam pytanie odnośnie rewitalizacji, ale to za chwilę. Na początek chcę powiedziec , że ta kadencja od kiedy Pan jest Burmistrzem dała mi wiarę, że coś może się zmienic. Pan wie jak to robic, wszyscy to widzą i każdy z kim rozmawiam podziela moje zdanie i potwierdza, że wreszcie jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Nie żebym tu słodził, ale tak to jest odbierane. Ja co prawda nie jestem jeszcze mieszkańcem Sierpca bo mieszkam na wsi, ale przed wyborami na pewno zamelduję się w Sierpcu chocby dlatego aby oddac na Pana głos w listopadowych wyborach. Proszę trzymac kurs i nie zmieniac go. Polityka i jej efekty na poziomie Samorządu są najbardziej zauważalne i odczuwalne przez zwykłych mieszkańców, a Panskie działania to potwierdzają. Wracając do mojego pytania. W planie PRL jest uwzględniona rewitalizacja tzw. Starówki Miasta: PL Chopina, muszla, park, targowisko miejskie, Jatki. W poprzednich planach wieloletnich o ile dobrze pamiętam również pojawiał się ten "projekt" lecz przy tworzeniu nowej perspektywy przesuwano go na kolejne lata. Co z samym targowiskiem? Czy Miasto stara się o pozyskanie środków na jego modernizację (są przecież na ten cel dotacje z UE)? Cały ten teren, serce miasta, był zaniedbywany przez Pańskich poprzedników, więc pytanie czy są jakieś bardziej konkretne przymiarki aby do 2025r teren ten był faktycznie zrewitalizowany i doprowadzony do porządku łącznie z targowiskiem. Kiedy można spodziewac się decyzji czy Miasto otrzyma na to fundusze (pisał Pan że takie starania są podejmowane...) Wspomnę przy okazji, że te pustostany drewniane należałoby jak najszybciej rozebrac nie czekając do 2025, to nie Skansen. Czy w planach jest rozbiórka tych budynków? W ich miejsce z pewnością znalazłby się inwestor i stworzył nowe miejsca pracy. Pozdrawiam i na 2018 rok życzę zdrowia, pomyślności, przychylnej Rady i realizacji PRL do 2020r w całości;)

Z poważaniem Marcin R.

Szanowny Panie

Dziękuję za słowa uznania. W odniesieniu do kwestii, którą Pan poruszył pragnę poinformować, iż zarówno w „Planie Rozwoju Lokalnego dla Miasta Sierpc z perspektywą do 2025 roku”, jak również w „Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Sierpc z perspektywą do roku 2025” kwestia rewitalizacji starego miasta jest uznana za jeden z priorytetów dalszych działań zmierzających do poprawy jakości życia w Sierpcu i jego dalszego rozwoju. Gmina Miasto Sierpc podjęła już działania zmierzające do pozyskania środków unijnych na rewitalizację placu Chopina wraz z zagospodarowaniem parku im. T. Paciorkiewicza. Wniosek został skierowany do dofinansowania, jednak z powodu wyczerpania alokacji środków, nie zdołał znaleźć się w puli miast, które otrzymają środki unijne. Liczymy jeszcze na wsparcie ze strony Marszałka Województwa Mazowieckiego, który planuje zwiększyć środki przeznaczone na rewitalizację miast. Ponadto chciałbym poinformować, iż miasto monitoruje wszelkie możliwości zmierzające do pozyskania funduszy zewnętrznych na rewitalizację sierpeckiej starówki jak i całego miasta. Wśród projektów jest również modernizacja Targowiska miejskiego przy ul. Bolesława Prusa. Jeśli chodzi o drewniane zabudowania starego miasta, będące obecnie w złym stanie technicznym to sytuacja jest bardziej złożona. Część z zabudowań jest własnością prywatną co ogranicza możliwości podjęcia działań ze strony miasta. Z drugiej strony duża część terenu starego miasta, a co za tym idzie – budynki tam zlokalizowane objęte są strefą konserwatorską, co skutkuje wieloma obostrzeniami w planowaniu działań.

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

Krzysztof Szpakowski

Panie Burmistrz,kiedy zamierza Pan sprowadzic do naszego miasta jakiś sensowny zakład pracy,który zatrudni mieszkańców i zatrzyma cały czas postępującą degradację miasta.
Proszę spojrzec na miasta typu Rypin czy Żuromin,których gospodarze doprowadzili,że te mi są one teraz dużo bardziej rozwojowe,nie mówiąc o wyglądzie tychże.Zaznaczam,że były to miejscowości dużo mniejsze od Sierpca a ich położenie nie jest korzystniejsze od Sierpca.
Myślę,że już dostatecznie długo sprawuje Pan ten urząd aby miec już jakieś plany,które sprawiłyby,że mieszkańcy odczują poprawę głównie sfery materialnej.Małe sklepy,przedsiębiorsta czy markety nie zatrzymają odpływu mieszkańców uciekających za pracą.Proszę pamiętac,że sprowadzając inwestora,który zatrudniłby powiedzmy ok.500 osób,poprawiłoby również sytuację budżetu miasta i napędziłoby innych przedsiębiorców do inwestowania w nasz region.Proszę o tym pamiętac,że chodniki są ważne ale w niedalekiej przyszłości nie będzie miał po nich kto chodzic,To miasto wymiera i jedynie poważny inwestor,który dałby ludziom pracę za w miarę godną płacę może zatrzymac ten proces. Podstawowym obowiązkiem gospodarza Sierpca,jest doprowadzenie do jego rozwoju.
Mam nadzieję,że młodośc i zapał a także wyjście poza ramy obrazu polityka,który tylko obiecuje przed wyborami przeważą i zatrzyma Pan upadek Sierpca.


POZDRAWIAM.
KRZYSZTOF SZPAKOWSKI

Dzień dobry,
dziękuję za pytanie. Oczywiście zdaję sobie sprawę z potrzeby powstania w Sierpcu nowych zakładów produkcyjnych, gdyż najważniejszym czynnikiem dla dalszego rozwoju Naszego Miasta są inwestycje zewnętrzne. Jednym z moich priorytetów jest takie gospodarowanie i kierowanie rozwojem Sierpca, by stał się on atrakcyjnym miastem dla potencjalnych inwestorów. Dlatego też podjąłem tak śmiałe decyzje jak obniżenie podatku od środków transportowych, podjęcia rozmów na temat włączenia Sierpca do specjalnej strefy ekonomicznej czy zachęcanie do płacenia podatków w Sierpcu. Zdaję sobie sprawę, iż kluczowym elementem dla przyciągnięcia potencjalnych inwestorów jest położenie geograficzne, które Sierpc ma znakomite. Istotne znaczenie mają także inwestycje infrastrukturalne, które staram się z powodzeniem realizować dokonując modernizacji i przebudowy głównych sierpeckich szlaków komunikacyjnych oraz dokonując wykupu gruntów pod tereny inwestycyjne.
Odważne decyzje, które podjęliśmy w I połowie tego roku, odblokowały możliwość inwestycji na działkach przylegających do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Sierpc dla obszarów położonych wzdłuż rzeki Sierpienicy został zatwierdzony Uchwałą Rady Miejskiej Sierpca Nr 365/XLVI/2017 z dnia 4 października 2017 r., co zaowocowało rozpoczęciem prac projektowych, które pozwolą na uruchomienie prac budowlanych w roku 2018. Dzięki tej kilkudziesięciomilionowej inwestycji powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.
Ponadto prowadzę rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami, które pomyślnie przeszły etapy wstępne, niestety szczegółów nie mogę jeszcze wyjawić ze względu na specyfikę negocjacji handlowych. Mogę jedynie zapewnić, że działania na rzecz powstania nowych miejsc pracy w Sierpcu są dla mnie priorytetowe!

Pozdrawiam serdecznie,

Jarosław Perzyński

 

Witam, Panie Burmistrzu.
Mam pytanie odnośnie lamp ulicznych LED. Jaki jest postęp w rozmowach z Energą dotyczącą wymiany starych opraw? Widzę dużą potrzebę szybkiej wymiany, ewentualnie doświetlenia na odcinku ulicy Konstytucji 3-go maja od Narutowicza do ulicy Jana Pawła II. Przejścia dla pieszych na tym odcinku są niewidoczne.
Proszę o zajęcie miejsca w tej sprawie.

Szanowny Panie,
W odniesieniu do kwestii poruszonych przez Pana informuję, że trwają zaawansowane rozmowy z Energa Operator S.A. prowadzące do ustalenia kwestii majątkowych słupów oświetlenia ulicznego na terenie miasta. Ponadto posiadamy koncepcje modernizacji oświetlenia ulicznego, którego realizacja w znacznym zakresie uzależniona jest od pozyskania środków zewnętrznych.
We wskazanych przez Pana lokalizacjach zostaną skierowani inspektorzy Straży Miejskiej, aby ocenić konieczności doświetlenia stref wokół przejść dla pieszych.
Ponadto zaznaczam, iż każdorazowo wymiana uszkodzonej żarówki w oprawie oświetlenia ulicznego będzie odbywała się na żarówkę energooszczędną typu LED.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Anna Ratka

Panie Burmistrzu moje pytanie dotyczy mieszkania. Mamy z mezem 4 dzieci i ciagle wynajmujemy mieszkanie poniewaz nie stac nas na kupno. Czy jest mozliwosc dostania mieszkania z urzedu nawet takiego do remontu badz zadluzonego(gdzie bysmy za splate zadluzenia mogli zamieszkac) ale zebysmy nie musieli ciagle sie przeprowadzac?Dziekuje za wszelka pomoc czy porade.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,
W odniesieniu do Pani zapytania informuję, iż zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Sierpc zostały uregulowane uchwałą Nr 127/XIV/2015 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 28 października 2015 roku.
Całą treść uchwały znajdzie Pani w linku pod adresem: http://bip.sierpc.pl/res/serwisy/pliki/10784151?version=1.0
W razie szczegółowych pytań zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. 24 275 86 47.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Spacerowiczka
Dzień dobry!,
Panie Burmistrzu,

codziennie chodzę wzdłuż ulicy Solskiego z psem na spacer(tak przy okazji nie ma tam kosza na psie odchody). Na wysokości budowanego bloku rosną bardzo duże drzewa. Jedno z nich jest zupełnie suche. Każdy mocniejszy wiatr łamie i zrzuca z niego konary. Po ostatniej wichurze leżą na drodze ogromne połamane gałęzie. Wcześniej wisiał na tym drzewie ułamany suchy konar. Spadł podczas wiatru. Aż strach pomyślec co mogłoby się stac, gdyby ktos wtedy przechodził. Uprzejmie proszę o zainteresowanie sie tą sprawą. Dziękuję.

Szanowna Pani,
dziękuję za Pani uwagę . Sprawą zajęli się merytoryczni pracownicy i obecnie oczekujemy na wydanie decyzji przez Starostwo Powiatowe wyrażające zgodę na wycinkę wszystkich drzew w tym rejonie stwarzających zagrożenie.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Arkadiusz
Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie opłat w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2. Dlaczego i na jakiej podstawie prawnej są pobierane opłaty za pięć godzin pobytu dziecka w przedszkolu (3, 4 latki) pomiędzy 8.00-13.00. W świetle przepisów każda następna godzina dopiero płatna. Za ostatni miesiąc tj. wrzesień musiałem zapłacić 100% za pobyt dziecka , podczas gdy dziecko przebywało zaledwie 6 godzin dziennie!!!

Panie Arkadiuszu
Uprzejmie informuję, że kwestie związane z odpłatnością za zajęcia wychowania przedszkolnego, zarówno w przedszkolach, jak i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych określa podjęta przez Radę Miejską Sierpca Uchwała nr 267/XXXI/2016 z dnia 21 grudnia 2016r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w prowadzonych przez gminę Miasto Sierpc publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Z wyżej wymienionego aktu wynika w sposób jednoznaczny, że zarówno przedszkola, jak i oddziały przedszkolne zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie pięciu godzin dziennie, przeznaczonych na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Zakres godzinowy bloku przeznaczonego na realizację podstawy programowej jest określany na dany rok szkolny przez dyrektora, o czym winien poinformować rodziców dzieci. Za korzystanie przez dziecko w wieku do lat pięciu z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym wymiar podstawy programowej, czyli za udział w tzw. „zajęciach dodatkowych” rodzic ponosi odpłatność w kwocie 1 PLN za godzinę. Odpłatność jest realizowana po zakończeniu okresu rozliczeniowego po weryfikacji ilości godzin „zajęć dodatkowych” w jakich uczestniczyło dziecko. Według informacji pozyskanych ze szkoły nie dokonał Pan wpłaty za zajęcia dodatkowe. Powziąwszy jednak informację na temat całokształtu przedstawionej przez Pana sytuacji zobligowałem Dyrektor Szkoły do niezwłocznego zorganizowania zebrania z rodzicami dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego celem szczegółowego wyjaśnienia zasad rozliczania rozliczenia za miesiąc wrzesień 2017.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Lubomir Janku
Witam,

Bardzo cieszy mnie fakt, że robiony jest chodnik na ul. Kasztanowej i Kwiatowej. Moje pytanie dotyczy ul. Kochanowskiego i Kopernika. Czy w planach jest remont chodnika na tych ulicach? Wiadomo mniej więcej kiedy? Kochanowskiego jest ulicą prostopadłą do Kwiatowej.

Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie. Trwają rozmowy ze Starostwem Powiatowym dotyczące wspólnej inwestycji na ulicy Kopernika. Natomiast ulica Kwiatowa jest przewidziana w planach remontowych na przyszły roku.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Zdzisław Pawłowski
Witam,

Proszę o odpowiedz.. Dlaczego nie ma transmisji obrad Rady miasta, z tego co wiem to ostatnia była na żywo u Pana na FB. A przecież to powinno być na stronie Urzędu Miasta.Czy jest coś w obradach co nie powinno być w dostępie ogólnym. Kiedyś transmisja była w tv sierpc ,Teraz brak informacji wszędzie, może to i dobre dla Pana i całej Rady. Pozdrawiam.

Zainteresowany

Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie. Transmisje z obrad Rady Miejskiej, zarówno tej jak i poprzednich kadencji, od dwóch dni można oglądać na stronie Urzędu Miejskiego pod poniższym linkiem: http://sierpc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=651&Itemid=168 Ponadto sesje Rady Miejskiej można śledzić na stronie tvsierpc.pl. Jednak należy ona do firmy prywatnej, a problem z jej aktualizacją trwa już od dłuższego czasu. Tą sprawę zgłosiłem osobom odpowiadającym za jej zarządzanie i otrzymałem zapewnienie, że już niebawem te niedogodności znikną.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Sylwia Fijałkowska

Proszę o informację dotyczącą planowanych inwestycji dotyczącej ulicy Chopina w Sierpcu. Mam wrażenie ,że jest to część miasta , gdzie prócz dziurawych chodników i ulic nic się nie dzieje. Proszę o odpowiedź.

Zainteresowany

Szanowna Pani,
Dziękuję za zainteresowaniem tej części naszego miasta. Chciałbym poinformować, że obecnie trwają prace nad wykonaniem planu rewitalizacji miasta Sierpc i od tego planu oraz pozyskania funduszy zewnętrznych zależeć będzie zagospodarowanie tej ulicy.

Serdecznie pozdrawiam,

Jarosław Perzyński

Zainteresowany

Dzień dobry. Chciałbym zapytać gdzie mógłbym znaleźć protokół wyborczy ostatnich wyborów samorządowych z roku 2014 do Rady Miejskiej w Sierpcu dotyczący podziału głosów oddanych na kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych. Na stronie BIP chyba nie jest opublikowany. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zainteresowany

Szanowny Panie
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że z wynikami wyborów do rad gmin, w tym do Rady Miejskiej Sierpca z 2014r.  można się zapoznać poprzez  stronę Państwowej Komisji Wyborczej  www.pkw.gov.pl . Należy otworzyć zakładkę WYBORY  I  REFERENDA - WYBORY  SAMORZĄDOWE 2014 - WIZUALIZACJA  WYBORÓW  -  WYNIKI -  następnie zaznaczyć właściwy organ (rada gminy)  - kolejny krok  to zaznaczenie na mapie odpowiedniego województwa, powiatu i gminy.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Marta Pstrągowska

Chciałabym uzyskać informację na temat sierpeckiej karty dużej rodziny, gdyż w biurze obsługi klienta w Urzędzie Miasta panie nic na ten temat nie wiedzą a w uchwale nr 134/XV/2015 ( z póź. zm.) napisano iż wniosek należy złożyć w UM. Również na stronie internetowej UM nie ma żadnej wzmianki na ten temat.

Marta Pstrągowska

Szanowna Pani,

dziękuję za przekazane pytanie i zainteresowanie Sierpecką Kartą Dużej Rodzinny. Wspomniana przez Panią uchwała została zmieniona przez Uchwałę nr 176/XVIII/2016 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 29 lutego 2016 r. w sprawie zmiany Uchwały nr 134/XV/2015 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 2 grudnia 2015 r. w sprawie realizacji Miejskiego Programu „Sierpecka Karta Dużej Rodziny”. Wspomniana uchwała to dopiero pierwszy krok do realizacji Sierpeckiej Karty Dużej Rodzinny. Kolejnym krokiem, wymaganym przez prawo, jest publikacja uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, co powinno nastąpić niebawem. Po okresie wymaganego vacatio legis następnym krokiem jest wydanie stosownego Zarządzenia, które doprecyzuje wszystkie kwestie związane z implementacją Karty. Przewiduję, że mieszkańcy będą mogli korzystać z Sierpeckiej Karty Dużej Rodzinny w czerwcu br.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

Krzysztof Kośmider

Czy w Sierpcu istnieje prawo miejscowe co do wyprowadzania psów. Mam na uwadze:
1. czy można spuszczać psa ze smyczy?
2. gdzie można to robić?
3. czy wystarczy głosowa kontrola nad psem, by uznać, że panuje się nad nim?
4. co w przypadku, gdy agresywny przechodzień zaczepia psa, a ten nie będąc na smyczy pogoni go?

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące psów i czy jest to uregulowane prawem miejscowym , informuję:
Rada Miejska w dniu 23 marca 2013 roku przyjęła uchwałą 301/XL/2013 Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Sierpc.
Regulamin ten w § 13 określa obowiązki właścicieli zwierząt domowych:

  1. osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa I środków ostrożności, zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego, ponoszą też pełną odpowiedzialność za zachowanie tych zwierząt,
  2. zabrania się wypuszczania zwierzęcia bez opieki właściciela oraz pozostawiania zwierzęcia bez dozoru w miejscu publicznym,
  3. właściciel psa, wyprowadzając go na teren publiczny, zobowiązany jest do prowadzenia psa na smyczy, a psów uznawanych za agresywne lub zachowujące się w sposób agresywny na smyczy i w kagańcu,
  4. powyższe zasady obowiązują także w budynkach wielorodzinnych, w pomieszczeniach wspólnego użytku takich jak: windy, korytarze, klatki schodowe oraz w innych obiektach, w których administrator dopuścił wprowadzanie zwierząt.

Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko wtedy, gdy pies jest w kagańcu oraz w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi, a właściciel psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem, co oznacza, iż pies reaguje w każdej sytuacji na komendę właściciela.
Natomiast zachowanie opisane przez Pana w pkt 4 jest spenalizowane w art. 78 Kodeksu wykroczeń, który stanowi:
„Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

Z poważaniem

Jarosław Perzyński

Emilia Wiśniewska

Jestem  zainteresowana tworzeniem w Sierpcu żłobka. Dochodowosc takiego przedsięwzięcia nie jest duża dlatego jej  podjęcie uzależniam od możliwości otrzymywania dotacji celowych z urzędu gminy. Jakie jest prawdopodobieństwo otrzymania takiej pomocy ?

    

Emilia Wiśniewska

Szanowna Pani,

zgodnie z art. 60 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi do lat trzech, dla każdego podmiotu prowadzącego żłobek lub klub dziecięcy lub zatrudniającego dziennych opiekunów, istnieje możliwość udzielenia dotacji celowej z budżetu danej gminy. Wysokość i zasady jej ustalania określa rada gminy w drodze uchwały. Należy przy tym zwrócić uwagę, że ustawa ta nie nakłada na samorządy obowiązku przyznawania dotacji, więc wydanie uchwały nie jest również obligatoryjne.
Na chwilę obecną gmina Miasto Sierpc nie zdecydowała się na podjęcie takiej uchwały i dotowanie miesięcznego pobytu maluchów w ww. placówkach z miejskiej kasy. Problem ten przedstawię radnym Rady Miejskiej Sierpca w celu rozważenia możliwości finansowych naszej gminy w przedmiotowym zakresie i ewentualnego podjęcia stosownej uchwały. Na dzień dzisiejszy w budżecie Miasta nie ma zabezpieczonych środków finansowych na dotacje celowe na każde dziecko objęte opieką w żłobku lub klubie dziecięcym, lub przez dziennego opiekuna.

Z poważaniem

Jarosław Perzyński

Lesława Drozd

Zwróciłam się do MOPS / kolejnymi etapami do dyrektora/ o pomoc w sprawie mojej chorej, 84 letniej matki. Pomocy mi odmówiono. Co mam zrobić ???

Z poważaniem.

Lesława Drozd

Szanowna Pani,
Wiadomym mi jest, że sprawa, z którą się Pani do mnie zwraca, jest pilotowana przez pracowników socjalnych MOPS od 25 listopada b.r. Rozmowa przeprowadzona z osobą Zainteresowaną nie potwierdziła potrzeby skorzystania z pomocy społecznej. Zebrane informacje potwierdzają, że Jej zdrowie i życie nie są zagrożone i nie ma potrzeby udzielenia pomocy przez instytucje. Ośrodek nie ma możliwości i narzędzi do ingerowania w wewnętrzne sprawy rodzinne. Jeśli zachodzi taka potrzeba, ze swojej strony możemy zaproponować poradnictwo prawne lub psychologiczne w MOPS, przy ul. Świętokrzyskiej 12.

Z poważaniem

Jarosław Perzyński

Zainterseowana
Szanowny Panie,
kontynujac problem braku mieszkań prosze o udzielenie informacji jakie decyzje zapadły na sesji Rady Miasta dot. działek na Paderewskiego i jakie kroki zamierza podjąc miasto w celu poszerzenia budownictwa wielorodzinnego
Szanowna Pani,
Dziękuję za pytanie. Na ostatniej sesji RM podjęto decyzję o zmniejszenie o połowę ceny sprzedaży działki, o którą Pani pyta. Jeśli i ta propozycja nie spotka się z zainteresowanie będzie rozważne przekazanie działki TBS.

Pozdrawiam,
Jarosław Perzyński

Zainterseowana
Odnosząc się do Pańskiej wypowiedzi na zadana przeze mnie pytanie kiedy mozna spodziewac się ogłoszenia przetargu po raz drugi? Pozdrawiam

Dzień dobry,
tą sprawą ma zająć się Rada Miejska na najbliższej sesji w dniu 28 października.

Pozdrawiam,     
Jarosław Perzyński

rodzina wielodzietna
Panie Burmistrzu chciałam zapytać czy miasto Sierpc planuje zwolnić z opłat za wywóz nieczystości rodziny wielodzietne, jeśli tak to kiedy? A może chociaż dałoby się je nieco zmniejszyć.

Dzień dobry,
Póki co Miasto Sierpc nie planuje wprowadzenia takiego typu zwolnieni z opłat za wywóz nieczystości.

Pozdrawiam   ,
Jarosław Perzyńśki

Paweł
Witam.
Chciałbym poruszyć temat stanu ulic na osiedlu za ul. Kościuszki (tzw. X). Ulice znajdują się w opłakanym stanie, wręcz nie nadają się do użytkowania. Dodatkowo prowadzone są tam od kilku tygodni prace remontowo - budowlane przy wjeździe na osiedle od strony Klasztoru - sprzęt ciężki jeszcze bardziej dewastuje nawierzchnię. Ponadto nie ma przejścia dla pieszych (zgrozo!) a nawet część mieszkańców nie ma dostępu do własnych posesji! Często odwiedzają mnie znajomi i rodzina z innych miast (też mniejszych od Sierpca) i wszyscy śmieją się z politowaniem i współczują. Mamy XXI wiek! Panie Burmistrzu czy zamierza Pan coś w końcu zrobić z tym problemem czy skończy się na obietnicach jak za czasów poprzedniego burmistrza?

Szanowny Panie,
w związku z prowadzonymi robotami drogowi zawsze należy się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi. Wykonawca stara się zapewnić na wspominanym odcinku dojazd do posesji. Jeśli występują jakieś utrudnienia i są one zgłoszone to są one w miarę możliwości niwelowane.
Technologia prac na wymienionym obszarze wymaga przełożenia chodnika i wykonawca stara się jak najszybciej usunąć te niedogodności.
Miasto w ramach bieżących napraw i remontów dróg zleciło już naprawę za pomocą utwardzenia tłuczniem dróg na wymienionym osiedlu z terminem realizacji do 1 listopada.
Za wszelkie utrudnienia przepraszam i proszę o cierpliwość. Jestem przekonany, że efekt finalny wynagrodzi Państwu niedogodności, z którymi teraz musicie się zmagać.

Jarosław Perzyński    
/Burmistrz Miasta Sierpc/

Zainteresowna

Szanowny Panie ,

przed wakacjami zadałam Panu pytanie dot. sprzedaży gruntów pod budowę mieszkań w Sierpcu. Została wystawiona działka na Paderewskiego, ale czy nie uważa Pan , że żadana cena jest astronomiczna? A jeśli ktoś kupi ta działkę cena za m mieszkania bedzie znacznie drozsza niż te, które juz są na rynku . czy Urząd nie może "oddac za przysłowiową złotówkę" tych gruntów pod budowe taniego mieszkalnictwa np dla TBS czy innych podmiotów? Przecież w Sierpcu brakuje mieszkań dla mieszkańców. W TBS kolejka jest ok.250 osób oczekujących na wynajem- bynajmniej takiej odpowiedzi mi udzielono...

Szanowna Pani,

problemy mieszkaniowe w Sierpcu są mi bardzo dobrze znane. Zgodnie z obowiązującym prawem pierwsza oferta sprzedaży musi uwzględniać wycenę danego gruntu i taką też ofertę miasto musiało przedstawić.
W kolejnym przetargu, jeśli ten nie dojdzie do skutku, planujemy zmniejszyć kwotę o 40-50%. Jeśli nadal oferta nie spotkałaby się z zainteresowaniem wówczas rozważamy możliwość przekazania działki do TBS.

Jarosław Perzyński     
/Burmistrz Miasta Sierpc/

Hanna Liberska
Szanowny Panie
Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat zmian w Parku Solidarności. Kto jest głównym autorem projektu ? Więcej szczegółów na temat projektu. Plansze projektu są dość mało czytelne, zauważany jest co jedynie przebieg dróg.

Z wyrazami szacunku
Hanna Liberska

Szanowna Pani
Dziękuję za pytanie.
Wartość projektu, o który Pani pyta wynosi 246 tys. zł, z czego 90% stanowi przyznana dotacja, a 25 tys. zł pochodzi z budżetu miasta. Aby móc w pełni przywrócić walory przyrodnicze Parkowi Solidarności i przyległym terenom niezbędna była wycinka kilkudziesięciu drzew znajdujących  się w wymienionym parku oraz przy ulicy Jana Pawła II. Chciałbym Panią uspokoić i zapewnić o zasadności wycinki, do której zostały przeznaczone schorowane drzewa. Ponadto do wycinki zostaną przeznaczone także zdrowe drzewa, ale wyłącznie po to by zostało w ten sposób udostępnione miejsce dla nowych nasadzeń. Należy także pamiętać o tym, że w przypadku zbyt dużego zagęszczenia roślin następuje rozwój szkodników i chorób grzybowych. Celowość wycinki w okolicach Parku Solidarności jest związana z koniecznością przełamania monokultury lipowej w tym rejonie miasta i udostępnienia miejsca dla nowych roślin. Chciałem zapewnić, że wycinka drzew uzyskała pozytywną opinię dendrologa i konsultanta zasadzeniowego. W ten sposób park będzie bardziej dostępny dla wszystkich mieszkańców Sierpca. W ramach rewitalizacji zostanie zasadzonych 70 drzew oraz prawie 10 000 krzewów i roślin wieloletnich takich jak:
– głóg,
– porzeczka krwista,
– jarząb pospolity,
– bez czarny,
– róże,
– jałowce,
– cis pospolity,
– jaśminowiec wonny,
– cebulica syberyjska,
– tawuła japońska,
– dereń biały i wiele, wiele innych.
Prace związane ze zmianą wyglądu Parku Solidarności mają potrwać do końca sierpnia.


Jarosław Perzyński

Marta Pstrągowska
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy zapowiadana przez Pana zniżka dla rodzin 3+ związana z opłatą za wywóz śmieci będzie w tym roku? Mam również nadzieję, że miasto nie wymyśli nowej karty dla dużych rodzin tylko będzie bazowało na rządowej karcie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu naszego miasta Marta Pstrągowska

Dzień dobry,
obecnie w sprawie opłat związanych z wywozem śmieci trwają konsultacje dotyczące ceny. Jednym z pomysłów jest zwolnienie rodzin 3+ z opłat. Jednak sprawdzane są możliwości prawne i skutki finansowe takiej decyzji. Na chwilę obecną nie zapadły żadne wiążące decyzje w tej sprawie.


Jarosław Perzyński    
/Burmistrz Miasta Sierpc/

Zainteresowana

Witam,

szanowny Panie jestem osoba młodą poszukująca mieszkania jednak ceny,które sprzedający chca za mieszkania w tzw. wielkiej płycie są wysokie. ponadto mieszkania ,które buduje SML są obarczone wysokimi czynszami Wiem,że sprawdzonych źródeł,że za panowania pana poprzednika M.K. Urząd chciał sprzedać działki na Witosa pod blok, ale za bardzo duże pieniądze. Moze zechce Pan przyjrzeć się raz jeszcze altenatywie sprzedaży tych terenów( bądz innych gdzie można postawic bloki) za pieniądze, które są w stanie zaoferowac firmy budowlane działające na terenie Gminy Sierpc. Uważam,że SMl przydała by sie konkurencja, bo jeżeli chodzi o rynek nieruchomości to nie dzieje się w Sierpcu najlepiej... Chętni napewno się znajda na mieszkania - i to młodzi ludzie, którzy kupując mieszkanie zostaną na naszych terenach a jeżeli dalej rynek nieruchomości bd zdominowany i zblokowany to zaczną wyjeżdzać... Liczę nie tylko na odpowiedz Pana w tej sprawie ,ale również jakieś działania

Dziękuję za pytanie. Obecnie staram się o zgodę Rady Miejskiej na sprzedaż działek w rejonie ul. Paderewskiego z przeznaczeniem na budownictwo wielorodzinne. Liczę na to, że oferta będzie na tyle atrakcyjna by pojawił się nowy podmiot, który zechciałby wybudować bloki mieszkalne na tym terenie.


/Jarosław Perzyński/

Norbert

Dzieńdobry
Czy w budżecie miasta są przewidziane środki na uporządkowanie terenu przy ulicy Podgórnej oraz Górnej jak również w lasku prowadzącym z ul.Podgórnej do rzeki Sierpienicy? Teren nad rzeką przy ul.Podgórnej jest często wykorzystywany przez mieszkańców na spacery a to co tam można zastać jest przerażające. Teren ten pozarastał dzikimi krzakami oraz utworzyło się tam dzikie wysypisko śmieci a przecież można by było stworzyć tam piękny park albo chociaż to uporządkować.
Pozdrawiam
Norbert

Szanowny Panie,

w związku z rozpoczęciem w naszym mieście, z początkiem maja, projektu robót publicznych wspomniany przez Pana obszar zostanie uporządkowany.
Z wyrazami szacunku,
Jarosław Perzyński

Artur Błoński

Dzień Dobry
Na początku chciałbym podziękować za szybką odpowiedź na pytanie dotyczącą seniorów. Powstanie takiej "rady seniorów" może rzeczywiście pogłębić wiedzę na temat ważnych lokalnych problemów z jakimi się borykają. Chciałbym jednak aby Pan odpowiedział mi na resztę postawionych pytań. Chodzi mi głównie o to czy planowane będą programy profilaktyki i promocji zdrowia na terenie miasta Sierpc. Również prosiłbym o odpowiedź czy są pomysły na przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia społecznego i to nie tylko w kontekście osób starszych.
Z poważaniem
Artur Błoński

Dzień dobry,
dziękuję za informację zwrotną od Pana. Co do problemu wykluczenia społecznego uważam, że najwięcej w tym zakresie ma do powiedzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, czyli wyspecjalizowana placówka mająca zajmować się tymi problemami. Ponadto najlepszym rozwiązaniem kwestii wykluczenia są nowe miejsca pracy – i robię w tym kierunku konkretne kroki, jednak z uwagi na pewne uregulowania prawne musi minąć jakiś czas zanim będą widoczne rezultaty mojej pracy na tym polu.
Oczywiście programy profilaktyki i promocji zdrowia na terenie Sierpca są i będą nadal realizowane (w najbliższym czasie w naszym mieście ponownie pojawi się mammobus) – o konkretnych działaniach w tym kierunku będę informował na stronie Urzędu Miejskiego, swojej stronie internetowej i na swoim profilu facebookowym, do którego odwiedzenia Pana zachęcam.


Z wyrazami szacunku,
Jarosław Perzyński

Justyna

Witam serdecznie
W Pana programie była przewidziana realizacja żłobka. Czy taka inwestycja i instytucja w najbliższym czasie powstanie? Myślę, że nie jestem jedyną kobietą, która boryka się z problemem co zrobić z dzieckiem od 1 roku życia do 3 roku życia.

Dzień dobry,
dziękuję za pytanie. Powstanie żłobka w Sierpcu jest nadal w moich planach. Niestety z uwagi na ograniczenia budżetowe ta inwestycja w tym roku nie powstanie. Deklaruję wszelkie potrzebne wsparcie dla powstawania w naszym mieście klubów dziecięcych. Kluby dziecięce to opieka sprawowana nad dziećmi przez opiekuna, która odbywa się do pięciu godzin dziennie względem każdego dziecka. Ponadto będę wspierał inną formę opieki nad najmłodszymi dziećmi jaką jest instytucja dziennego opiekuna. Liczę na to, że znajdą się osoby zainteresowane podjęcia się realizacji tych zadań.


Z wyrazami szacunku,
Jarosław Perzyński

Artur Błoński

Dzień Dobry
Mam kilka pytań do Pana Burmistrza. Chciałbym się dowiedzieć jakie ma plany i pomysły związane z coraz liczniejszą grupą społeczną jaką są seniorzy. Nie będę przesadnie odkrywczy w stwierdzeniu, że jest to palący problem starzejącej się Europy w tym i Sierpca Przeczytałem co prawda program wyborczy, ale dokładnie cztery punkty dotyczące tego zagadnienia są dla mnie trochę zbyt ogólnikowe. Z racji zainteresowań zawodowo-naukowych zaciekawił mnie punkt dotyczący opieki lekarsko-pielęgniarskiej na Uniwersytecie III wieku. Prosiłbym o rozwinięcie tej myśli. Czy w ramach zadań jakie nakłada na samorządy ustawodawca przewidziane są jakieś działania z zakresu promocji zdrowia? Chciałbym się również dowiedzieć jaki są lub będą podejmowane działania dotyczące przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego na terenie Miasta Sierpc
Z poważaniem
Artur Błoński

Szanowny Panie,

Oczywiście dostrzegam problemy z jakimi na co dzień muszą borykać się starsi mieszkańcy naszego miasta. Jak Pan zauważył poświęciłem im miejsce w swoim programie wyborczym.
W najbliższym czasie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, będę dążył do uruchomienia namiastki komunikacji miejskiej w Sierpcu, z której korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy. Mam nadzieję, że w ten sposób rozwiążę problemy lokomocyjne osób starszych. Z kolei w przyszłym roku zamierzam powołać do życia Społeczną Radę Seniorów przy Burmistrzu Miasta Sierpc, która będzie ciałem doradczo-opiniującym sprawy związane z problemami dotykającymi najstarszych mieszkańców naszego miasta.
Deklaruję pełną otwartość na problemu seniorów i zawsze urząd stoi dla nich otworem.

Ania Kowalska

czy bedzie komunikacja miejska w Sierpcu

Szanowna Pani,

czynimy wszelkie starania by komunikacja miejska mogła w Sierpcu funkcjonować i w tym celu prowadzimy rozmowy z firmami transportowymi. By komunikacja miejska mogła zaistnieć w naszym mieście wymaga to czasu, odpowiednich środków finansowych i stworzenia odpowiednich przystanków, a te uzależnione są od uzyskania stosownych zgód/pozwoleń od zarządców dróg.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński
Kamila Czerwińska
Dzień dobry,
mam pytanie związane z finansowaniem sierpeckiej szkoły rodzenia. Mianowicie: czy samorząd dotuje/finansuje/wspiera jej istnienie i funkcjonowanie i czy osoby prowadzące zajęcia otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie.
Jestem Sierpczanką, tu płacę podatki i obecnie jestem w 20 tygodniu ciąży, ale nie podjęłam jeszcze decyzji, gdzie będę rodzić dziecko - w Sierpcu, gdzie mieszkam czy np. w Warszawie, gdzie spędzam bardzo dużo czasu z powodów  edukacyjno-zawodowych. Chcąc zapisać się do naszej szkoły rodzenia usłyszałam, że na zajęcia mogą chodzić tylko panie, które będą rodzić w Sierpcu, bo to jedyna forma gratyfikacji dla położnych prowadzących zajęcia charytatywnie we własnym czasie wolnym. Po dłuższej dyskusji przyjęto mnie na kurs, ale zakłopotanie i poczucie bycia "intruzem" pozostało.
Z góry dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie stanu faktycznego.
Kama Czerwińska

Ponieważ w swoim  pytaniu nie zawarła Pani informacji, gdzie zlokalizowana jest szkoła rodzenia, na której zajęcia uczęszcza, przyjmuję, że ma Pani na myśli szkołę rodzenia w Szpitalu Powiatowym w Sierpcu.
Uprzejmie informuję, że adresatem Pani pytania winna być dyrekcja szpitala - dane adresowe zamieszczam poniżej:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu
09-200 Sierpc, ul. Słowackiego 32
tel. 024 275 20 01, fax 024 275 26 27
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Dyrektor: Dorota Kowalkowska
Szpital sierpecki jest jednostką organizacyjną powiatu sierpeckiego (a nie miejskiego)  i podlega pod  Starostwo Powiatowe w Sierpcu ul. Świętokrzyska 2a, 09-200 Sierpc
tel. 024 275-91-01, fax. 024 275-91-00 wew. 144, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joanna

Witam!

Nie będę ukrywać, iż wiążę duże nadzieje ze zmianami na stanowisku Burmistrza Miasta Sierpca. Mam pytanie związane z budową ulicy Narutowicza w stronę Skansenu. W wywiadzie udzielonym Tygodnikowi Płockiemu nr 3/2015 z dnia 20 stycznia 2015r.powiedział Pan "Chciałbym, aby w końcu ulicę Narutowicza do skansenu udało się doprowadzić. Jest to sztandarowa inwestycja, która czeka wiele lat na realizację, jej projekt został dokończony. Mam nadzieję, że kolejny etap będzie sfinalizowany." Moje pytanie brzmi jaki jest przybliżony termin realizacji tej inwestycji. Nie będę ukrywać, iż mieszkańcom zależy na jak najbliższym terminie. Pisaliśmy wiele próśb i petycji w tej sprawie do poprzednich władz, jednak bezskutecznie. Podejrzewam, że zdaje Pan sobie sprawę z fatalnego stanu tej ulicy - błoto, dziury a przede wszystkim brak oświetlenia na znacznym odcinku. Wszystkie te czynniki utrudniają życie i powodują brak poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza mieszkańców ale i turystów pragnących odwiedzić Skansen, który jest przecież wizytówką miasta.

 

Z poważaniem mieszkanka Sierpca


Szanowna Pani Joanno,

chciałbym poinformować, że trwają prace nad zmianą projektu budowy ulicy Narutowicza polegające na urealnieniu planów. Dodatkowo pragnę zakomunikować, że trwają rozmowy z Panem Marszałkiem Adamem Struzikiem dotyczące finansowania tego przedsięwzięcia. Mogę zapewnić, że droga będzie systematycznie wyrównywana. Bliższe informacje na temat budowy ulicy Narutowicza będę mógł przedstawić w połowie 2015 roku.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Perzyński

/Burmistrz Miasta Sierpc/

Jan Sklodowski
Pytanie: - do kogo nalezy strona internetowa Sierpc online? Czy to jest rywatna strona? Nawet jezeli jest - to dlaczego nie ma takiej informacji. Jezeli pracownik tzw. moderator pobiera pieniadze za swa prace, to gdzie mozna odwolywac sie do jego decyzji. Wielokrotnie moje wpisy zostaly skasowane, tylko dlatego, ze domagaly sie podania informcji, kto za ta strona stoi. Jezeli jest to prywatna strona to powinno to byc jawnie i otwarcie napisane. Prosze odpowiedz. JG.

Szanowny Panie Janie

Zapytanie Pana prawdopodobnie dotyczy strony www.sierpc.com.pl. Domena zarejestrowana jest na firmę PUP BUDEXPOL Sp. z o.o.,ul Przemysłowa 50, 09-200 Sierpc. Pytania proszę kierować do tej firmy. Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Sierpcu znajduje się pod adresem www.sierpc.pl.

Jarosław Perzyński       

Burmistrz Miasta Sierpca   

Ryszard cież
kiedy wreszcie będzie zrobiona ulica Piłsudskiego i parking wzdłuż bloku stojącego przy tej ulicy?

Szanowny Panie Ryszardzie.

Na budowę odcinka ulicy Piłsudskiego / od ul. Witosa do Paderewskiego/ niedawno otrzymaliśmy pozwolenie na budowę związku z tym że kwota kosztorysu inwestorskiego wynosi 1 200 000 zł a w budżecie tegorocznym nie mamy tyle pieniędzy, w dniu 22.09.2014 roku Rada Miejska zabezpieczyła tą kwotę na tę inwestycję. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy i myślę że do połowy roku 2015 będziecie Państwo mieli gotową ulicę wraz z parkingiem.

Dodam tylko że Prezes spółdzielni mieszkaniowej zadeklarował dołożenie do budowy chodnika i parkingu 40 tyś zł.

Z poważaniem
Marek Kośmider
Burmistrz   

Robert Bieniecki
Mam pytanie jakiego iwestora pan  sprowadzil  wczteroletniej kadencji który  by utworzył miejsca pracy dziękuje

Szanowny Panie Robercie!

        W związku z Pana pytaniem, chciałem wyjaśnić , że nie ma prawnych i fizycznych możliwości, które skłaniałyby potencjalnego inwestora zewnętrznego do zainwestowania w Sierpcu. Jest to problem ogólnopolski. Od kilkunastu lat robimy wiele, żeby ich do tego zachęcić, chociażby poprzez inwestycje infrastrukturalne i różne formy zachęty. Z naszego, wieloletniego doświadczenia wynika, że potencjalni inwestorzy kierują się przy wyborze miejsca bardzo różnymi kryteriami, między innymi, położeniem geograficznym, powierzchnią działki pod inwestycje itp. Jak Pan wie, rozdzielenie w 1992 roku miasta i gminy, zamknęło granice rozwojowe Sierpca. I dlatego na terenie miasta nie ma dużych obszarowo działek należących do samorządu.

      Wpływ samorządu miejskiego na utworzenie nowych miejsc pracy to nie tylko sprowadzenie nowego inwestora.

     Samorząd nie może tworzyć nowych komercyjnych podmiotów gospodarczych, ale ma stwarzać  im warunki  do działania na terenie gminy i to od wielu lat robimy.

    Podaję przykłady:

     Jeszcze kilka lat temu nasza miejska oczyszczalnia ścieków ze względu  na  niewydolność nie mogła przyjąć  ścieków nawet od kilku nowo wybudowanych domków jednorodzinnych.

     Wielkim nakładem finansowym oczyszczalnia ścieków została zmodernizowana i dzięki temu nie tylko mogą się przyłączać gospodarstwa indywidualne ale i mógł powstać tak wielki zakład jak pralnia przemysłowa na ul. Bojanowskiej, zatrudniająca ponad 300  osób.

     To było kilka lat temu. W 2014 roku dzięki modernizacji oczyszczalni, browar sierpecki mógł się rozbudować.  Prócz tego współpraca między browarem i miastem w zakresie przygotowania inwestycji była na bieżąco monitorowana przeze mnie i dyrektora browaru. W konsekwencji zakład zwiększy zatrudnienie o ok. 40 osób. Również znacząco zwiększy ilość ścieków oddawanych do miejskiej oczyszczalni i co za tym idzie, zwiększą się kwoty opłaty za powyższe.

     Dzięki bieżącej współpracy między Prezesem pańskiego zakładu pracy i mną, Rada Miejska  na potrzeby mleczarni zmieniła miejscowy plan zagospodarowania miasta, dzięki temu w obecnej kadencji poprzez możliwość rozbudowy zakład mógł zwiększyć zatrudnienie o ok. 60 osób.

     W niedalekiej przyszłości, dzięki naszej współpracy mleczarnia będzie mogła zrealizować następną inwestycję, gdzie wg. oceny Pana Prezesa  o następne 60 osób zwiększy się zatrudnienie.

     Tworząc miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miasta, szczególną uwagę zwracamy na zabezpieczenie terenów dla istniejących i nowo powstających zakładów pracy pod kątem rozwoju i nowych inwestycji a w konsekwencji nowych miejsc pracy.

     W ostatniej kadencji wybudowaliśmy prawie 14 kilometrów kanalizacji sanitarnej na 44 km. istniejącej. Oprócz dania możliwości podłączenia się do niej wielu gospodarstw domowych i likwidacji szamb będących zagrożeniem naszych pokładów wód głębinowych, również wiele podmiotów gospodarczych istniejących i nowo powstających ma możliwość rozwoju.  Nie jest mi znana liczba wszystkich podmiotów gospodarczych, które dzięki temu mogły rozwinąć  swoją działalność, ale np. wiem, że dzięki temu powstały dwie nowe myjnie samochodowe i zatrudniły dodatkowo 9 osób.

     Dzięki mojej współpracy z przedstawicielem firmy Mc Donalds, już od 20 pażdziernika będzie miało zatrudnienie 40 osób, a w przypadku dużej ilości klientów zatrudnienie może w sezonie wzrosnąć do 100 osób.

     W ostatniej kadencji rozpoczęła swoją działalność w Sierpcu firma ROLMECH, której pomagałem w ustaleniu lokalizacji. Zatrudniła na naszym terenie ok. 5 osób.

    Wreszcie, dzięki inwestycjom komunalnym powstało ok. 25 nowych miejsc pracy w nowo utworzonej spółce ZGKiM  i nowym Domu Kultury.

  Zapraszam na moją stronę internetową : http://marekkosmider.pl , na której udzieliłem szereg odpowiedzi na zadawane przez mieszkańców Sierpca.

       Z poważaniem         
Marek Kośmider  Burmistrz

 

Jan Sklodowski