Szanowni Państwo,

Uczestnicząc w tej niezwykłej uroczystości, pragnę stwierdzić, iż w sposób niezmienny Dzień Edukacji Narodowej pozostaje wyrazem szczególnego uznania dla Państwa codziennej, systematycznej i wypełnionej  zaangażowaniem  pracy  z młodym pokoleniem.

Od dawien dawna profesja nauczyciela - wychowawcy w odbiorze społecznym postrzegana jest w sposób wyjątkowy. To przecież środowisko, które Państwo reprezentujecie, w decydujący sposób kształtuje kluczowe umiejętności, przekazuje fundamentalną wiedzę, kreuje wzorce zachowań, a także - współtworzy świadomość obywatelską najmłodszych Polaków.

Oddziałując na ich wybory pozwala uświadamiać wartość młodości i wolności, uczy szacunku dla innych, rozwija wrażliwość w odbiorze otaczającej rzeczywistości.

Szczególne słowa uznania pragnę skierować ku emerytowanym nauczycielom, którzy na przestrzeni dziesięcioleci bezwarunkowo służyli swoim doświadczeniem i kompetencjami kolejnym rocznikom młodych sierpczan.

Szanowni Pedagodzy – w dniu Waszego święta życzę Wam wytrwałości w pełnieniu swojego posłannictwa, licznych sukcesów towarzyszących jego realizacji, przekonania o wyjątkowości  tego co czynicie, jak również - wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Marek Kośmider
Burmistrz Sierpca