Boisko sportowe połączone z zapleczem rekreacyjnym na osiedlu to rzecz piękna i  pożądana. Osiedle Nr 6 dysponuje odpowiednim terenem, na którym może powstać taki właśnie kompleks - jest już nawet częściowy projekt. Obecnie funkcjonuje tam niewielki plac zabaw, który ma być powiększany. Nowy Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 6, Piotr Rzeszotarski, zaproponował, aby inicjatywę budowy boiska wsparli sami mieszkańcy, poprzez osobisty udział w pracach. Ogłoszona na 11 kwietnia 2015 r, akcja „zróbmy sobie boisko własnymi rękami” zebrała prawie pięćdziesiąt osób, co zaskoczyło nawet organizatorów, którzy wprawdzie liczyli na odzew, spodziewali się jednakże co najmniej dwukrotnie mniejszej liczby wolontariuszy. Stawił się cały Zarząd Osiedla, radna Małgorzata Kisielewska, Burmistrz Jarosław Perzyński oraz prawie czterdziestu ochotników, mieszkańców „zatorza”, z czego najmłodsi liczą sobie 3 lata, najstarsi są już w wieku emerytalnym.

Chętni przychodzili z własnymi taczkami, grabiami, wiadrami. Pracowali kilka godzin, od 13.00 do ok. 17.00. Wyzbierali kamienie, które na obrzeżach boiska utworzyły kilka sporych stert (zostaną wykorzystane w przyszłości w pracach budowlanych), kilkakrotnie grabili teren - celem wyrównania, usunięcia kamieni i chwastów. Na koniec, po zasianiu trawy, raz jeszcze przeszła tyraliera z grabiami.

Wspólny cel, żeby nie powiedzieć zbyt górnolotnie, idea, połączyła grupę mieszkańców osiedla, których od samego początku czynnie wspierał Burmistrz. I to dosłownie - grabił i wywoził kamienie taczkami, nawet na chwilę nie robiąc sobie przerwy.

Po zakończeniu pracy wszyscy mogli odpocząć i zrelaksować się przy wspólnym ognisku. Wstępnie ustalone zostały kolejne etapy prac społecznych przy boisku, w tym między innymi dokończenie usypywanie górki do zjeżdżania na sankach, postawienie wiaty wraz z miejscem na ognisko i grill, ustawienie ławek. I oczywiście ogrodzenie całego terenu siatką.

Pracy na pewno nie zabraknie, tym bardziej, że jak widać nowy Zarząd Osiedla Nr 6 ma mnóstwo pomysłów. I nie ma oporów przed osobistym ich realizowaniem.

 

Tomasz Krukowski

Zarząd Osiedla Nr 6

 

IMG_61331.jpgIMG_62252.jpgIMG_62783.jpgIMG_63034.jpg