Każdy, kto uważa, że zimą w mieście można się nudzić, jest w błędzie. Doskonale udowodnił to Zarząd Osiedla Nr 4, stwarzając dla dzieci możliwość uczestniczenia w półkoloniach. Od 8 do 12 lutego, każdego dnia, w godzinach od 9.00 do 14.00, dzieci mogły wesoło i czynnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunów.

W myśl zasady „Bawiąc – uczyć” , w poniedziałek, dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego na terenie Zespołu szkół Nr 1. Maluchy, w wieku od 6 do 8 do lat, poznawały kolory i uczyły się alfabetu po angielsku, a następnie przy pomocy nauczyciela tworzyły pierwsze wyrazy w poznawanym języku. Młodzież natomiast projektowała plansze rodzinnego miasta, poznając przy tym odpowiednie zwroty i wyrażenia. Druga część tego dnia pokazała, że rysować każdy może. Pod czujną pieczą Pana Wojciecha Witkowskiego dzieci zgłębiały tajniki kreślenia twarzy i portretów.

Wtorek był dniem czynnego wypoczynku. Już od samego rana koloniści wyruszyli na podbój Muzeum Wsi Mazowieckiej. W skansenie mogły zapoznać się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, a nawet własnoręcznie przygotować ozdobę choinkową. Po zajęciach warsztatowych, wszyscy udali się na zwiedzanie zabytkowych chałup. Dzieci z zachwytem słuchały opowieści Pań przewodniczek. Niezwykłą atrakcją tego dnia była przejażdżka wozem.

Środa była najbardziej wyczekiwanym dniem. Wszyscy wybrali się bowiem na basen do Rypińskiego Centrum Sportu. Atrakcje zapewnione tego dnia sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Piłka wodna, bąbelki i liczne zabawy pod okiem instruktorów spowodowały zmęczenie, ale każdy zadowolony wracał do domu.

Czwartek dzieci spędziły pod znakiem nadrabiania zaległości kinowych. Cała sala rozbrzmiewała śmiechem i radosnymi komentarzami podczas projekcji filmu „Fistaszki”. Po dwóch godzinach relaksu w kinie, koloniści udali się na wycieczkę po Sierpcu. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji, jako pierwsze, dzieci mogły obejrzeć nową komendę. Aspirant Krzysztof Kosiorek opowiedział o pracy w policji, przeszkolił młodzież na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tego dnia dzieci brały udział w pięcioboju sportowym, w zabawie z dużą skakanką, grały w tenisa stołowego, a swoje wspomnienia z wcześniejszych dni utrwaliły w pracach plastycznych. Po licznych grach i zabawach integracyjno- sportowych nastąpiło podsumowanie półkolonii. Dzieciaki otrzymały dyplomy i pamiątkowe nagrody.

Każdy dzień półkolonii kończył się pełnowartościowym obiadem, który dzieci jadły ze smakiem.  Zapraszamy do wspólnego wypoczynku za rok.

 

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG