W dniu 29 lutego 2016 roku mieszkańcy Osiedla Nr 3 spotkali się ze służbami mundurowymi: Panem Dzielnicowym mł. asp. Mariuszem Pawłowskim, Panem sap. Krzysztofem Kosiorkiem oraz komendantem Straży Miejskiej Panem Jarosławem Krydzińskim. Na spotkaniu pojawili się również Radni Miejscy - Wiceprzewodniczący Pan Dariusz Malanowski, Pan Waldemar Frydrychowicz, Pan Wojciech Jaworowski oraz Radny Powiatowy Pan Wojciech Rychter.

Zebranie zorganizowane zostało przez Zarząd Osiedla Nr 3 a tematyką spotkania było ,,bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania” oraz omówiona została aktualna, tworzona w całej Polsce mapa zagrożeń bezpieczeństwa.

Mieszkańcy mieli szereg pytań, a wnioski, które wypłynęły z rozmowy, zostały spisane:

 

1. Mieszkańcy zgłosili problem jakim jest brak bezpieczeństwa na ul. Matejki. Wąska jezdnia uniemożliwia przejazd samochodów w ruchu dwukierunkowym. Dodatkowo wzmożony ruch i nadmierna prędkość samochodów niepokoi mieszkańców ulicy.

2. Mieszkańcy zgłosili zagrożenie komunikacyjne na ul. Słowackiego przy Przychodni. Zaparkowane tam auta uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się pojazdów oraz co za tym idzie bezpieczny wyjazd z ulicy Matejki. Omawiana była zmiana organizacji ruchu i możliwość budowy parkingu przy przychodni.

3. Mieszkańcy zgłosili problem zaparkowanych aut przy blokach na ul. Słowackiego. Składane pisma do służb mundurowych nie przynoszą pożądanego skutku gdyż, teren podlega pod Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową. Padł wniosek o utworzenie parkingu przy Blokach Słowackiego za garażami.

4. Mieszkańcy zasugerowali służbom miejskim o zbadanie sprawy niewidocznego znaku ,,zakaz wjazdu” na osiedle Słowackiego przy zakładzie pogrzebowym oraz na wjeżdżające samochody pod zakaz.

5. Mieszkańcy pierwszego bloku przy ul. Słowackiego zgłosili problem okupowanej klatki schodowej. Spożywanie alkoholu, nadmierny hałas oraz pozostawianie nieczystości.

6. Mieszkańcy bloku przy ul. Płockiej zgłosili problem nadmiernego hałasu oraz spożywanie alkoholu pod blokiem przy sklepie monopolowym 24h oraz na placu zabaw pomiędzy blokami na Osiedlu Niepodległości. Wniosek do Straży Miejskiej oraz Policji o zwiększenie patroli w tych rejonach.

7. Mieszkańcy zgłosili również problem nadmiernej prędkości samochodów i motorów na ulicy Płockiej oraz na ulicy Mickiewicza.

8. Wniosek do straży Miejskiej od Zarządu Osiedla zwrócenie uwagi i upomnienia dla osób parkujących na ,,zakazie parkowania” na ul. Paderewskiego. Niebezpieczeństwo wynikające z małej widoczności uniemożliwia samochodom bezpieczny wyjazd z osiedla.

9. Mieszkańcy również zasugerowali służbom mundurowym żeby zwrócili uwagę na osoby okupujące sklepy na ulicy Płockiej i żebrujące o pieniądze. Osoby te są natarczywe i w niektórych przypadkach uniemożliwiają mieszkańcom zrobienie zakupów.

10. Wniosek do Policji o zwiększenie liczby dzielnicowych w Sierpcu i zmiany obszarów ich działania, oraz o spotkanie z Panem dzielnicowym z mieszkańcami w celu zapoznania i ewentualnej współpracy.

Powyższe wnioski zostaną skierowane do odpowiednich organów administracyjnych tj: Policji, Straży Miejskiej, Burmistrza miasta Sierpca, Rady Miasta, Starostwa Powiatowego, Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, Komisji Bezpieczeństwa.

Zarząd Osiedla będzie Państwa informował o poczynionych krokach, złożonych wnioskach i problemach jakie występują na Osiedlu.