W dniach od 4 do 8 lipca 2016 r. Zarządy Osiedli Nr 4 i 5 w Sierpcu zorganizowały Półkolonie w ramach akcji Lato w Mieście`2016 dla dzieci w wieku szkolnym. Przebiegały sprawnie, w miłej atmosferze i bez żadnych problemów. Dzieci przez pięć dni korzystały z różnych atrakcji.

Półkolonie rozpoczęły się od zajęć integracyjnych „Poznajemy się”. Wśród uczestników została przeprowadzona pogadanka nt. zachowania się podczas półkolonii oraz omówiono zasady BHP. Dzieci zostały podzielone na grupy i uczestniczyły w turnieju sprawności fizycznej. Na zakończenie dnia młodsze dzieci brały udział w zajęciach plastycznych – malowanie kredą na asfalcie, a starsze rozgrywały turniej piłki nożnej. Drugiego dnia udaliśmy się do kina w CKiSz na film „Gdzie jest Dory” oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Grupa młodszych dzieci brała udział w spotkaniu z książką, a starsza słuchała opowieści w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Trzeciego dnia wybraliśmy się do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Animatorzy prowadzili ciekawe zabawy z nagrodami, a każde dziecko mogło oddać się szaleństwu na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach, basenach z piłkami, itp. Czwarty dzień to wycieczka do Miasteczka Westernowego Mega-Park w Grudziądzu. Dzieci obejrzały mega owady, safari, ruchome dinozaury, krainę bajek, baśni i legend, Flinstonów, Asterixa i Obelixa, a także pokazy westernowe opowiadające perypetie Lucky Luka i Daltonów. Ostatniego dnia wybraliśmy się do Aquaparku w Kutnie. Wodnym szaleństwom nie było końca. Był to także dzień pożegnania, podczas którego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz lody. Przewodniczący Zarządów Osiedli Nr 4 i 5 w Sierpcu – Pan Wojciech Skorłutowski i Pani Iwona Ocicka - w obecności zaproszonych gości i rodziców podsumowali półkolonie. Uśmiech na twarzach uczestników był wyrazem zadowolenia i satysfakcji z tak miło spędzonego czasu wolnego w ramach akcji Lato w Mieście`2016. 

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji półkolonii, a w szczególności:

- Panu Jarosławowi Perzyńskiemu Burmistrzowi Miasta Sierpc za dofinansowanie półkolonii;

- Panu Dariuszowi Malanowskiemu Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej, kierownikowi półkolonii;

- Panu Piotrowi Tyndorfowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 za udostępnienie obiektu;

- członkom Zarządów Osiedli Nr 4 i 5 za opiekę nad dziećmi w ramach wolontariatu;
- Paniom Kucharkom, dzięki którym mogliśmy codziennie spożywać smaczne obiady.

Dziękujemy i do zobaczenia następnym razem!

 

Zarządy Osiedli Nr 4 i Nr 5

 

 

01.jpg02.jpg03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.jpg20.JPG