W dniach 03-07.07.2017r. Zarząd Osiedla Nr 4 zorganizował dla 45 dzieci Półkolonie w ramach akcji Lato w Mieście`2017, które przebiegały w miłej atmosferze.  Dzieci przez pięć dni korzystały z różnych atrakcji.

Pierwszy dzień spędziliśmy na terenie Rancza – Boguszewiec. Spotkanie rozpoczęliśmy od zajęć integracyjnych „Poznajemy się”. Wśród uczestników została przeprowadzona pogadanka nt. zachowania się podczas zajęć półkolonii oraz omówiono zasady BHP.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w innowacyjnych warsztatach edukacyjnych w „Zakątku Odkrywców”  znajdującym się w Stróżewku. Dzieci poznały krótką historię mydła oraz samodzielnie wyprodukowały ozdobne mydełka.  Obejrzały niezwykły pokaz baniek mydlanych zakończony "zamykaniem w bańce".  Mali naukowcy świetnie się bawili nie tylko tworząc swoje pierwsze w życiu mydła, ale także bawiąc się przy muzyce.

Trzeciego dnia udaliśmy się do  kina Jutrzenka w CKiSz  na  animowany film SMERFY: Poszukiwacze zaginionej wioski oraz  do Pracowni Dokumentacji Dziejów  Miasta Sierpc na spotkanie z historią.

Czwarty dzień to wycieczka dydaktyczna do Grębocina i Torunia.  W Grębocinie dzieci zwiedziły Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa oraz wzięły udział w interaktywnych warsztatach. Poznały historię materiałów piśmienniczych: papirusu i pergaminu, sprawdziły jak pisze się gęsim piórem, czerpie papier i obsługuje dawną prasę drukarską- drukowanie pamiątkowego certyfikatu.

W Toruniu będąc w Muzeum Zabawek i Bajek dzieci zobaczyły czym bawili się ich rodzice i dziadkowie. Samodzielnie wykonały zabawkę – bączek.

„Wszystko, co dobre, szybko się kończy”. Piąty, a zarazem ostatni dzień Półkolonii, spędziliśmy w Sierpcu pod hasłem „zdrowo i wesoło”. Zostały przeprowadzone zawody rekreacyjno-sportowe, tj. tor rolkowy, strzał do bramki, rzut ringo oraz towarzyski mecz piłki nożnej. Po zakończonych konkurencjach dzieci bawiły się na placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 2. Na zakończenie spotkania Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 4 podsumował czas spędzony na półkoloniach. Dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca w konkurencjach sportowych otrzymały dyplomy i upominki. Każdy z uczestników Półkolonii otrzymał pamiątkowy medal.

Zarząd Osiedla Nr 4 bardzo serdecznie dziękuje Panu Jarosławowi Perzyńskiemu Burmistrzowi Miasta Sierpc za dofinansowanie Półkolonii, Pani Hannie Kurcie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 za możliwość korzystania z terenu szkoły, Panom: Dariuszowi Malanowskiemu i Krzysztofowi Skrzyńskiemu Radnym Miejskim za pomoc i wsparcie oraz Opiekunom za pracę w ramach wolontariatu.

 Uczestnikom Półkolonii życzymy słonecznego i bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku.

Relacje z Półkolonii  można prześledzić na zdjęciach w linku: https://www.facebook.com/zarzadosiedlanr4/

1.jpg2.jpg3.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg