Frekwencja dopisała, gdyż ostatecznie zapisało się ok. 120 osób, zaś trasę biegu ukończyło 110 osób. Warto podkreślić, że oprócz utytułowanych sierpeckich zawodników pojawili się biegacze z całej Polski, a nawet zagranicy.

Pogoda jak i trasa sprzyjała biegaczom czego potwierdzeniem jest ustanowienie dwóch nowych rekordów trasy w kategorii open mężczyzn i kobiet.

Najszybszy na trasie był Mihayko Bogdanov z Ukrainy, który pokonał trasę w rekordowym tempie 31 minut i 40 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Beata Lupa, która dystans 10 km pokonała w 36 minut i 57 sekund. Drugi w kategorii open wśród mężczyzn był Sierpczanin Kamil Poczwardowski, zaś trzecie miejsce zajął Sergii Kroulaidis. W kategorii open kobiet drugie miejsce zajęła Andżelika Dzięgiel, trzecie miejsce zajęła Mariola Sudzińska. W kategorii Najlepszy Sierpczanin najlepszy okazał się Kamil Poczwardowski, który pokonał trasę w 32 minuty i 38 sekund. Najlepszą Sierpczanką okazała się Aneta Turalska, która Sierpecką Dziesiątkę przebiegła z czasem 39 minut i 58 sekund. Najmłodszym Sierpczaninem, który najszybciej pokonał trasę biegu został Rafał Kurta z wynikiem 39 minut i 1 sekunda.

Wszystkim biegaczom gratulujemy ukończenia biegu, a wszystkim osobom zaangażowanym w organizację składamy podziękowania.:)

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji Sierpeckiej Dziesiątki, która odbędzie już w przyszłym roku. Do zobaczenia w Sierpcu!

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG20.JPG21.JPG22.JPG23.JPG24.JPG25.JPG26.JPG27.JPG28.JPG29.JPG30.JPG31.JPG32.JPG33.JPG34.JPG35.JPG36.JPG37.JPG38.JPG39.JPG40.JPG41.JPG42.JPG43.JPG44.JPG45.JPG46.JPG