We wtorek, 9 stycznia, w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa z firmą Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. na realizację dwóch zadań w ramach przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Świętokrzyskiej w Sierpcu:

- budowę i przebudowę bieżni lekkoatletycznej z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą;

- budowę i przebudowę boiska piłkarskiego wraz z boiskiem wielofunkcyjnym z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą.

Łączna wartość tej inwestycji to prawie 8 mln zł. Fundusze na przebudowę miejskiego stadionu pochodzą z budżetu Miasta Sierpc oraz środków zewnętrznych w wysokości ponad  2 mln zł, a dokładnie z: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej – edycja 2017 (z tego Programu udało nam się pozyskać kwotę 900 tys. zł) oraz Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – pilotaż edycja 2017 (z tego Programu pozyskaliśmy ponad 1,3 mln zł).

W ramach umowy przewidziana jest m.in.: rozbiórka istniejących trybun betonowych (po stronie południowej boiska), dostawa i montaż: nawierzchni z syntetycznej trawy, piłkochwytów, bramek do piłki nożnej, wiat dla zawodników rezerwowych oraz sędziów, oraz dostawa i montaż: trybun oraz ich zadaszenia, 4 zestawów do koszyków na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawów do piłki siatkowej na boisko wielofunkcyjne, 1 zestawu do tenisa ziemnego na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawów bramek do piłki ręcznej na boisko wielofunkcyjne, montaż specjalistycznego ogrodzenia. Wykonawca dostarczy i zamontuje także maszty oświetleniowe boiska piłkarskiego, słupy oświetleniowe boiska wielofunkcyjnego, tablice wyników. Zostanie wykonana skocznia w dal zgodnie z projektem technicznym, belki odbicia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, a także zostaną poczynione kroki w celu uzyskania certyfikatu FIFA Quality Pro.

Jeszcze w tym miesiącu nastąpi przekazanie placu budowy, a planowane zakończenie budowy nastąpi pod koniec tego roku.

W najbliższym czasie planujemy jeszcze ogłoszenie przetargu na budowę budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

DSC_0395.JPGDSC_0399.JPGDSC_0416.JPGDSC_0419.JPGDSC_0423.JPGDSC_0424.JPG