Dnia 24 stycznia 2018 (środa) Zarząd Osiedla Nr 4 zorganizował dla 49 dzieci wycieczkę do Torunia w ramach akcji ,,Zima w Mieście 2018''. Opiekę w ramach wolontariatu sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna.  Program wycieczki obejmował:

- Toruńskie Żywe Muzeum Piernika. Uczestnicy wycieczki  przenieśli się do średniowiecza i pod okiem Mistrza Piernikarskiego oraz uczonej Wiedźmy Korzennej  poznali rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie  wykonali toruńskie specjały.  Zobaczyli m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec oraz sposób zdobienia pierników. Spotkanie przebiegało w niezwykłej atmosferze języka i z humorem.

- Spektakl „Czerwony Kapturek” w Teatrze Baj Pomorski. Na scenie dochodziło do konfrontacji bohaterów, narratorów i odtwórców głównych ról, którzy w nietradycyjny sposób przybliżyli znaną bajkę. Przedstawienie było pełne zabawnych sytuacji, gagów i skeczy. Grane było w dwóch planach: aktorskim i lalkowym. Widzowie aktywnie reagowali na zaistniałe zdarzenia.

- Park Trampolin „Jump Arena”. Dzieci pod czujnym okiem instruktora hasały na trampolinach i kąpały się w basenach gąbkowych.

- Obiad w Barze „Pod Arkadami”.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują dzieciom za kulturalne zachowanie i miło spędzony czas.

 

03.jpg12.jpg17.jpg22.jpg25.jpg29.jpg30.jpg33.jpg37.jpg39.jpg44.jpg49.jpg51.jpg53.jpg59.jpg73.jpg75.jpg