W ramach Obchodów Roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu wraz z Burmistrzem Miasta Sierpc Jarosławem Perzyńskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Jerzym Stachurskim, zaprosiła mieszkańców naszego miasta na koncert muzyki patriotycznej.

 

Pierwszy z cyklu czterech,  koncert odbył się 1 czerwca na pl. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Orkiestra, pod batutą Pana Machała Głowackiego zagrała marsze, pieśni i utwory o tematyce patriotycznej. Usłyszeć można było skocznego Puławiaka, wiązankę polskich piosenek Happy Polish Song, pieśń wojskową Warszawianka.

Z muzykami zaprezentowała się również wokalistka Tatiana Waśko, która zaśpiewała między innymi polską pieśń wojskową Czerwone maki na Monte Cassino oraz  przepiękną piosenkę Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Oprócz doznań muzycznych, przybyli na koncert sierpczanie mogli obejrzeć pokaz taneczny z elementami żonglerki, w wykonaniu działającej przy Orkiestrze grupy mażoretkowej Alizma przygotowanej przez Justynę Adamską.

Już dziś Orkiestra zaprasza na kolejne Piątkowe spotkanie z muzyką patriotyczną. Najbliższy koncert odbędzie się 15 czerwca w parku przy Sądzie Rejonowym w Sierpcu o godzinie 18.00.

 

IMG_1330.JPGIMG_1331.JPGIMG_1333.JPGIMG_1334.JPGIMG_1336.JPGIMG_1340.JPGIMG_1342.JPGIMG_1344.JPGIMG_1348.JPG