Magazyn Focus wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w plebiscycie „FOCUS NA MAZOWIECKIE”, w którym wyłonionych zostanie 20 najciekawszych miejsc na Mazowszu.

Wśród nominowanych znalazło się również Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Głosowanie trwa do wtorku, 26 czerwca do godziny 23.59. Jego wyniki zostaną opublikowane w magazynie Focus 8/18 oraz na stronach www.focus.pl oraz www.national-geographic.pl.

W roku 2018 Samorząd Województwa Mazowieckiego obchodzi jubileusz swojego istnienia. Jest to doskonała okazja, by lepiej przyjrzeć się szerokiemu zakresowi jego działalność, jak i poznać sam region. Przyznać należy, że miejsc atrakcyjnych, pełnych piękna i zachęcających do aktywności na Mazowszu nie brakuje. Wśród nich są zarówno świadkowie najważniejszych wydarzeń w historii Polski, obiekty industrialne zyskujące nowe życie dzięki udostępnieniu ich zwiedzającym, centra nauki i sztuki, jak również urzekające zakątki, w których czas zatrzymał swój bieg a przyroda stworzyła zapierające dech w piersi krajobrazy. To właśnie spośród nich kapituła konkursu wskazała 40 najciekawszych, przyporządkowując je do 4 kategorii po 10 w każdej:

  • Nauka i technologia,
  • Kultura i sztuka
  • Historia
  • Przyroda

Sierpeckie muzeum znalazło się wśród nominowanych obiektów związanych z przyrodą z uwagi na urzekający pejzaż dawnej wsi oraz wiele programów służących ochronie oraz przywracaniu rzadkich gatunków prowadzonych przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

Na swoich faworytów głosować można na stronie www.focus.pl/focusnamazowieckie. Każdego dnia możliwe jest oddanie jednego głosu we wszystkich kategoriach. Prócz tego uczestnicy wytypować mogą własne propozycje w kategorii otwartej. Z nich redakcja magazynu Focus wybierze najbardziej interesujące. Głosowanie skierowane jest do osób dorosłych i nie wiąże się z żadnymi opłatami, ani koniecznością rejestracji.

Serdecznie zachęcamy do oddawania swoich głosów na Skansen w Sierpcu. Najlepszym uzasadnieniem tego wyboru niech będzie stworzony tu pejzaż sielankowej wsi mazowieckiej sprzed 100 lat, z zagrodami chłopskimi pełnymi cudownych opowieści i otoczonymi wielobarwnymi ogrodami, sadami, polami uprawnymi i lasem. Wystarczy przespacerować się wiejską drogą i posłuchać szumu rosnących wzdłuż niej wierzb, by zrozumieć, że skansen to najlepszy wybór. Razem z wami możemy wygrać!

Jarosław Asztemborski