W dniu 20 września 2018 r. o godz. 12.00 w  Gimnazjum Miejskim odbyła się uroczystość  otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

Dyrektor Gimnazjum Miejskiego p. Katarzyna Kordulasińska powitała przybyłych gości: ks. dziekana Tomasza Kadzińskiego, Burmistrza Miasta Sierpca p. Jarosława Perzyńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jerzego Stachurskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej p.Dariusza Malanowskiego, Radnych Rady Miejskiej: p. Waldemara Frydrychowicza i  p.  Bogdana Bartnickiego, dyrektorów szkół: p.  Hannę Kurtę – SP nr 2, p. Ewę Rycharską – SP nr 3, ks.  Michała Kiersnowskiego – LO Leonium,  Naczelnika Wydziału Oświaty i  Kultury p. Marka Zdrojewskiego.

Ks. dziekan Tomasz Kadziński dokonał poświęcenia zmodernizowanego  boiska, a symboliczną wstęgę przecięli zaproszeni goście. Społeczność uczniowską reprezentował uczeń klasy III c - Nikodem Kocięcki.

Po uroczystym otwarciu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w LA.  Zawody inaugurował p. Burmistrz, który startował w biegu sprinterskim oraz skoku w dal (gratulujemy bardzo dobrych wyników). Funkcję Głównego Sędziego pełniła  p. Joanna Ciesielka, wspierali ją nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum (p. Marek Siennicki) oraz Szkoły Podstawowej nr 2 (p. Dariusz Malanowski, p. Witold Nawrocki).

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę, natomiast nagrodzeni pamiątkowe dyplomy oraz medale.

 

Wyniki Mistrzostw Szkoły w LA:

 

  • 60m dziewcząt                                                  

1 miejsce Gumińska Wiktoria

2 miejsce Domagalska Dominika

3 miejsce Szymańska Anna

  • Skok w dal dziewcząt

1 miejsce Gumińska Wiktoria

2 miejsce Szymańska Anna

3 miejsce Weronika Szałecka

  • Pchnięcie kulą dziewcząt

1 miejsce Cichaczewska Aniela

2 miejsce Lewandowska Alicja

3 miejsce  Kęsicka Julia

  • 60m chłopcy

1 miejsce Kamil Przymyłski

2 miejsce  Mikołaj Marlęga / Adam Szychułda

3 miejsce Wiktor Rutkowski

  • Pchnięcie kulą chłopcy

1 miejsce Nikodem Kocięcki

2 miejsce Kacper Piusiński

3 miejsce Rafał Kordulasiński

  • Skok w dal chłopcy

1 miejsce Nikodem Kocięcki

2 miejsce Szymon  Jankowski

3 miejsce Kamil Dobies

 

a.JPGb.JPGc.JPGd.JPGe.jpgf.jpgg.JPGh.JPGi.jpgj.jpgk.jpgl.JPGm.jpgn.jpgo.jpgp.jpgr.jpgs.jpgt.jpgu.jpgw.jpgx.jpg