W miniony weekend uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, znana wszystkim jako wszechstronny sportowiec - Sportowiec Roku 2018 - Zuzanna Dul, wzięła udział aż w dwóch turniejach rangi Mistzowejskiej.

Niestety dla sierpczanki zawody nałożyły się na siebie, ale po kolei.

Już w czwartek w Jaworznie zaczęły się eliminacje do turnieju głównego Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie. Na szczęście Zuzia, dzięki regularnej i dobrej grze w ciągu całego sezonu nie musiała brać udziału w eliminacjach i od razu została zakwalifikowana do turnieju głównego.

Swoje zmagania turniejowe rozpoczęła w piątek od gry mieszanej. Razem ze swoim partnerem turniejowym Filipem Brzostowskim z Poznania. Mecz niestety przegrany. Drugi mecz rozegrała już w singlu, gdzie trafiła na wyżej notowaną zawodniczkę z Suwałk i również przegrała w dwóch setach.

Warto zaznaczyć, ze był to debiut w singlu Zuzi w zawodach tak wysokiej rangi.

Jeszcze nie opadły emocje po występie w Jaworznie, a już w sobotę rano Zuzia była w Krakowie. Tam o godzinie 14.00 startowała w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w sztafetach i wielobojach. Nasza zawodniczka biegła na pierwszej zmianie sztafety 4x100 m. Rozpoczęła swój bieg wspaniale, a jej koleżanki z drużyny dokończyły zajmując w swojej serii 2 miejsce i ostatecznie 10 miejsce w Polsce wśród 17 startujących. Najważniejszy jest jednak czas - 51.19 sek. - rekord życiowy. W tych mistrzostwach również warto zaznaczyć, ze Zuzia byłą najmłodszą uczestniczką mając niespełna 14 lat startuje z zawodniczkami 16 letnimi.

Cały wyjazd okazał się bardzo udany, Zuzia zbiera cenne doświadczenia, zarówno w badmintonie - profesjonalni sędziowie i boiska, elektroniczne tablice z wynikami i nazwiskami, oraz w lekkiej atletyce - cały stadion kibiców, oficjalne przedstawienie zawodników.

To były niesamowite przeżycia - opowiada tata Zuzi - pierwszy raz w życiu byłem na zawodach rangi Mistrzostw Polski dwa razy w jeden weekend i dwa razy pod rząd móc odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego patrząc na swoją córkę.

Tak wspaniały weekend nie mógłby odbyć się bez pomocy Pana Jarosława Perzyńskiego - Burmistrza Miasta Sierpca, który objął patronat na Mistrzostwami. Pragniemy podziękować Panu Burmistrzowi za wsparcie. Szczególne podziękowania należą się także trenerowi Panu Januszowi Jezierskiemu za godziny spędzone na boisku i cenne uwagi podczas treningów oraz trenerowi Sławomirowi Kąpińskiemu - trenerowi lekkiej atletyki.

Zwieńczeniem sezonu będzie udział sztafety 4x100m w Ogólnoświatowej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w Rosji i nasza sierpczanka też tam będzie i będzie reprezentowała nie tylko nasze miasto ale całą Polskę.

 

Katarzyna Dul

20190607_095209.jpg20190607_143743.jpg20190607_1438300.jpg20190608_131536.jpg20190608_132733.jpg