Funkcjonowanie na terenie naszego miasta Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Sierpca stało się priorytetem dla Koła Nr 120 PZW Miejskiego Kasztelan.

Zarząd Koła kolejny rok z rzędu postawił sobie za zadanie przekazanie najmłodszym adeptom wiedzy z zakresu tematyki wędkarskiej takiej jak:
• etyka wędkarska;
• ochrona środowiska;
• bezpieczeństwo nad wodą;
• struktury organizacyjne PZW;
• zagadnienia z regulaminu amatorskiego połowu ryb;
• techniki wędkowania.

Przez okres wakacji, w każdą sobotę lub niedzielę od godziny 9:00 do godziny 12:00 dzieci pod okiem 4 instruktorów wędkarstwa młodzieżowego odbywała zajęcia teoretyczne i praktyczne (Jeziórko Miejskie w Sierpcu).

Łącznie kadeci i instruktorzy spędzili ze sobą 96 godzin. Zwieńczeniem dwumiesięcznej pracy było zorganizowanie dla uczniów Sierpeckiej Szkółki profesjonalnie przygotowanych zawodów wędkarskich.

Na zakończenie wakacyjnej szkółki wędkarskiej jak co roku zostały zorganizowane zawody wędkarskie gdzie dzieci zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe tj. 6-10 lat i 11-14 lat. Dzieci po wylosowaniu stanowisk wędkowały 2 godz. Zwycięzcami zawodów okazali się:

Kategoria wiekowa 6-10 lat:

  1. Igor Wochowski
  2. Dorota Cieślak
  3. Maria Lendzińska

Kategoria wiekowa 11-14 lat:

  1. Adam Cieślak
  2. Sebastian Kęsicki
  3. Przemysław Poleszczuk

Dzięki wsparciu i hojności naszych darczyńców Zarząd Koła przygotował piknik integracyjny dla uczestników, podczas którego wręczono puchary zwycięzcom zawodów, odczytano listę sponsorów i podziękowano instruktorom wędkarstwa. Dla wszystkich uczestników szkółki przygotowane były upominkowe paczki z artykułami wędkarskimi, słodyczami, książki o tematyce przyrodniczej itp. Dodatkową atrakcją było losowanie roweru dla jednego uczestnika szkółki. Szczęśliwcem roweru okazał się Adam Cieślak.
Zarząd Koła Nr 120 PZW Miejskiego Kasztelan w Sierpcu, pragnie podziękować za wsparcie sponsorom i zrozumienie sprawy jaką nasze Koło czyni na rzecz rozwoju i propagowania wędkarstwa wśród młodego pokolenia.
Słowa podziękowania kierujemy do Pana Jarosława Perzyńskiego Burmistrza Miasta Sierpca za objęcie patronatem honorowym całości programu Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej, Pracowników Działu Promocji Urzędu Miejskiego w Sierpcu oraz licznych sponsorów:


- Gmina Miasto Sierpc

-PPH KASZTELANKA Jolanta, Wojciech, Przemysław Mielczarek

- PPH DREW-ART Agnieszka Ostrowska

- FHU Kompleks-Pożarniczy Mariusz Malewski

- Sklep Wędkarski OLIMPIJCZYK Łukasz Borowski

- Pani Teresa Malinowska

- Pan Tomasz Witkowski Radny Gminy Sierpc

- Firma Rustikal Piotr Kaczorowski

- Pan Józef Długokęcki

- Pan Piotr Klimkowski

- Mazovia Transport Sp. zoo

 

oraz Kolegom Instruktorom:

Liberski Roman

Szmejkowski Andrzej

Nagórek Robert

Kamiński Jan

oraz wszystkim osobom z Koła Nr 120 PZW Miejskiego Kasztelan Sierpc zaangażowanym w projekt Wakacyjnej Szkółki Wędkarskiej.

Rafał Wysocki

Prezes Koła nr 120 Miejskiego "KASZTELAN"

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg007.jpg008.jpg009.jpg010.jpg011.jpg012.jpg013.jpg014.jpg015.jpg016.jpg017.jpg018.jpg019.jpg020.jpg021.jpg022.jpg023.jpg024.jpg025.jpg026.jpg027.jpg028.jpg029.jpg030.jpg031.jpg032.jpg033.jpg034.jpg035.jpg036.jpg037.jpg038.jpg039.jpg