Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny z nowymi przedszkolakami, a co za tym idzie, z nowymi wrażeniami i nadzieją na kolejne refleksje.

Kalendarium naszych imprez i spotkań jest bardzo bogate i urozmaicone. Dnia 02.09.br powitaliśmy wszystkie przedszkolaki a szczególnie ciepło najmłodsze dzieci, które rozpoczęły nowy etap w swoim życiu. Ciepłe przyjęcie przez rówieśników i panie w grupie sprawiło, że szybko zaadoptowały się w nowym środowisku. „Słoneczna Jedyneczka” to przedszkole otwartych drzwi, w którym radość i uśmiech dziecka jest priorytetem w naszej pracy.

FESTYN MAKSYMILIAŃSKI Dnia 15.09.2019r. dziewczynki z grupy 5-6-letniej zaprezentowały piosenkę „W naszym ogródeczku” godnie reprezentując nasze przedszkole na VIII Festynie Maksymiliańskim.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Dnia 20.09.2019r. w ogrodzie przedszkolnym pożegnaliśmy lato. Zabawa rozpoczęła się znanymi pląsami, bawiliśmy się zaczarowaną kolorową chustą, rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze, były konkurencje sportowe oraz letnie obrazki. Tego dnia dzieci dowiedziały się, że skarbem jest mądrość, dobro, odwaga i oczywiście miłość. Wróciły do przedszkola szczęśliwe wierząc, że każdy z nas ma wszystkie te skarby w sobie.

PRZEDSZKOLAK W BIBLIOTECE  W dniach 24-26.09.br.  wszystkie przedszkolaki brały udział w warsztatach i zabawach literacko-plastycznych "Barwy Jesieni". Dzieci miały okazję zapoznać się z ciekawymi sposobami wykonania prac plastycznych,  posłuchać jesiennych utworów literackich i wykonać jesienne zwierzęta wykorzystując skarby jesienne.

DZIEŃ CHŁOPAKA – PRZEDSZKOLAKA  Dnia 30.09.br. obchodziliśmy „Dzień chłopaka przedszkolaka”, który upłynął w radosnej atmosferze przy dźwiękach muzyki.  Z racji święta, dziewczynki złożyły kolegom życzenia. Dzieci otrzymały upominki ufundowane przez rodziców.

MANUFAKTURA CZEKOLADY - WYCIECZKA DO PŁOCKA Każda tabliczka jest inna, tak jak inny jest każdy, kto jej smakuje. Doskonale zdają sobie z tego sprawę w płockiej Manufakturze Czekolady. Tutaj każdy mały i duży łasuch może spełnić swoje marzenia, komponując własną tabliczkę czekolady. Powstają tu wyjątkowe kreacje z niezwykłymi dodatkami takimi jak imbir, chilli, soli morskiej, jagody goi i wiele innych Dzięki temu można wydobyć prawdziwy intensywny smak Nic dziwnego że podczas jedzenia czekolady wytwarzają się endorfiny czyli hormony szczęścia Określenie manufaktura świetnie oddaje specyfikę tego miejsca. Każda tabliczka jest niepowtarzalna i ma intensywny smak kakao. Co więcej, w Manufakturze Czekolady, każdy może uczestniczyć w procesie wyrabiania czekolady a nawet samemu przygotować własną tabliczkę.

NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!  Tegoroczna akcja odbyła się w dniach 20-22.09.br. Dzieci z przedszkolnego Koła LOP włączyły się w ogólnopolską akcję Posprzątam mój kawałek Polski. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawiczki worki ruszyły w osiedlowe alejki oraz okolice przedszkola zbierać śmieci.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Czy widzimy ile cierpliwości, wytrwałości i naprawdę ciężkiej pracy wymaga przeprowadzenie naszych pociech przez lata edukacji? Dobry nauczyciel to człowiek z pasją, ktoś kto w swoją pracę wkłada serce i duszę. Praca z dzieckiem to odkrywanie tajemnic kreowanie umysłów, to dzielenie się wiedzą. Dzień Edukacji Narodowej w Słonecznej Jedyneczce był bardzo uroczysty.  Z udziałem rodziców, grona nauczycieli i pracowników administracyjnych rozpoczęła się uroczystość. Dzieci z grupy 6-letniej przygotowały program artystyczny złożony z wierszy piosenek oraz tańca  dyskotekowego. Wychowankowie dziękowali za trud cierpliwość i poświęcenie. Pani dyrektor A. Pawlak wręczyła nagrody dyrektora nauczycielce p. E Krydzińskiej oraz p. A. Szpakowskiej i p.  A. Puszcz. Uroczystości towarzyszyła miła i radosna atmosfera.

WYCIECZKA DO URZĘDU SKARBOWEGO Dnia 25.10. br. grupa starszaków wyruszyła na wycieczkę do Urzędu Skarbowego w Sierpcu. Pani naczelnik oraz pracownicy z wielką radością przywitali naszą przedszkolną grupę. Dowiedzieliśmy się o podatkach dla malucha, na czym polega praca, którą wykonują urzędnicy oraz mogliśmy zwiedzić cały Urząd. Czekała na nas super niespodzianka w postaci lizaków i dyplomów oraz wspólna zabawa z Królem Lwem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

WARSZTATY PLASTYCZNE „Czerwony Kapturek maluje w rytm muzyki”  Dnia 29.10.br. cztery dziewczynki z grypy 6-latków wzięły udział w warsztatach plastycznych w  Przedszkolu Nr4. Wykonały jesienne drzewo, którego kolorowe jesienne liście to odrysowane i wycięte dłonie dzieci. Wspólne zdjęcie, dyplomy i słodki poczęstunek zakończył to miłe spotkanie.

SZKOŁA DO HYMNU Dnia 08.11.br. przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Przedszkolaki, ubrane na galowo, zgromadziły się w sali i o godzinie 11:11 odśpiewały wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

BAL WITAMINEK Kiedy jesień za oknami w pełnej krasie, gdy w sadach i ogrodach owoce i warzywa  mienią się pięknymi barwami nadchodzi wyjątkowy czas na bal. Dnia 13.11.br. przedszkolaki w przepięknych strojach wkroczyły korowodem na salę balową. Przybyły jabłuszka, gruszki, śliweczki a także marchewki, pietruszki i wiele innych witaminek. Nie zabrakło gościa specjalnego - Pani Jesieni z koszem pełnym naturalnych darów - owoców warzyw - czyli witaminek. Witaminkowe wróżki powitały dzieci wierszem i zaprosiły do wspólnej zabawy a witaminkowe skrzaty wesoło tańczyły i śpiewały znane jesienne piosenki. Odgadywały zagadki uczestniczyły w konkursie dotykowo-węchowo-smakowym oraz quizie witaminowym, podczas którego wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą. Zmęczone ale szczęśliwe dzieciaki deklarowały udział w kolejnym jesiennym balu - już za rok! 

 

Rada Pedagogiczna Miejskiego Przedszkola nr 1