Dziś dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, staraniom Rady Miejskiej Sierpca przy szczególnym zaangażowaniu Piotr Rzeszotarski - Radny Rady Miejskiej Sierpca, otrzymaliśmy dla sierpeckiego szpitala 4 kardiomonitory ze stacją monitorującą o wartości 180 000 zł od Urzędu Województwa Mazowieckiego. 🤝

Dziękujemy Adam Struzik za wsparcie 🤝

👉 Samorząd Mazowsza jako pierwszy polski region uruchomił środki unijne na walkę z koronawirusem. W ramach projektu: „Zakup niezbędnego sprzętu i adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” do mazowieckich szpitali trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego.
To kolejne wsparcie dla szpitala, które udało się nam pozyskać

👉 Na początku kwietnia dzięki staraniom Burmistrza Jarosława Perzyńskiego, firma Carlsberg Polska przekazała szpitalowi kwotę 100 tys. zł. na zakup aparatu do wspomagania oddychania oraz kardiomonitora z modułami. 

👉 Radni Rady Miejskiej Sierpca z własnych diet przekazali środki finansowe na zakup materiałów ochrony osobistej. Dodatkowo umorzyliśmy jednostce podatek w 2020 r. w kwocie 20 417 zł, a na raty rozłożyliśmy środki w wysokości 20 416 zł.
Potwierdza to troskę jaką od wielu lat samorząd miejski otacza powiatowy szpital.

Mazowsze serce Polski
Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego

DSC_3406.JPGDSC_3416.JPGDSC_3424.JPGDSC_3435.JPGDSC_3438.JPG