Gry, zabawy, występy artystyczne, nagrody, upominki i oczywiście lody. Tak najkrócej można podsumować oczekiwania chyba każdego dziecka w dniu ich święta. I z propozycją takiego właśnie spędzenia czasu w dniu 4 czerwca wyszedł nasz Zarząd, organizując festyn pod nazwą „Dzieci dzieciom”.

Na placu zabaw przy ulicy Piastowskiej swoje muzyczne i taneczne talenty zaprezentowały młodsze mieszkanki naszego osiedla. Śpiewały Tosia Dąbrowska, Patrycja Kozłowska, Ania i Kasia Szczepańskie oraz Ola Stahlke. „Waka-Waka”, z repertuaru Shakiry, odtańczyła piątka uczennic klasy IB - Małgosia Jankowska, Amelka Nadratowska, Ola Stahlke, Jula Pacek i Zuzia Sawicka. Podkreślmy, że dwie ostatnie dziewczynki, mimo, że nie są mieszkankami naszego osiedla, zgodziły się tego dnia wystąpić, dzięki czemu grupa była kompletna.

Oprawę muzyczną zapewnił Marek Okraszewski. W roli konferansjera, wodzireja oraz koordynatora przeprowadzanych konkursów wcieliła się z powodzeniem Anna Stahlke, sprawnie prowadząc zarówno część artystyczną, jak i późniejsze zabawy konkursowe.

Dzieci uczestniczące w festynie na nudę nie narzekały - te, które nie bawiły się przy muzyce, korzystały z uroków placu zabaw. Cały czas częstować się mogły (i rzecz jasna częstowały ochoczo) słodyczami i napojami - biorąc pod uwagę, że dzień był bardzo upalny, napoje były trafnym pomysłem.

Kiedy nadeszła pora na przeprowadzenie konkursów zespołowych, udział w nich brała zdecydowana większość dzieci. Wyścigi, przeciąganie liny, toczenie piłek na czas, czy najbardziej widowiskowe i podobające się naszym pociechom - rzucanie papierowymi kulami - podobało się wszystkim dzieciakom, bez względu na wiek. Sporo emocji wzbudził też konkurs pompowania balonu - rzecz w tym, że balon musiał jak najszybciej pęknąć w trakcie. Widok pełnych napięcia, mrużących oczy, czekających na głośny huk, a jednocześnie z zapałem dmuchających balony dzieciaków, był doprawdy niezapomniany.

Po zakończeniu zabaw konkursowych, uczestnicy bawili się przy muzyce, ewentualnie korzystali z placu zabaw, w międzyczasie członkowie Zarządu Osiedla rozdawali dzieciom lody.

Na zakończenie każdy otrzymał dyplom i pluszową maskotkę, wręczane przez Przewodniczącą Osiedla Małgorzatę Kisielewską oraz Radnego Zbigniewa Mroczkowskiego.

Warto wspomnieć, że wśród gości pojawili się także radni miejscy. Poza wspomnianym Zbigniewem Mroczkowskim swoją obecnością zaszczycili nas także Kazimierz Czermiński, Jerzy Stachurski, Zdzisław Dumowski, Janusz Buczyński oraz Krzysztof Rudowski.

Na koniec tradycyjnie podziękowania należą się sponsorom: słodycze i napoje ufundował Zbigniew Mroczkowski, zaś lody, bez których chyba żadne dziecko nie wyobraża sobie swojego święta - Ewa Pilarska. Dyplomy i upominki zakupione zostały ze środków Zarządu Osiedla.

 

Tomasz Krukowski

Członek Zarządu Osiedla Nr 6

  

Dzie dziecka 1.JPG