Miło nam poinformować, że Carlsberg Polska po raz kolejny organizuje Program Grantowy InicJaTyWy, w którym organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej, m.in. z powiatu sierpeckiego mogą, otrzymać granty o łącznej wartości 50 tys. zł.  Wnioski można składać do 23 kwietnia br. przez formularz na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl   

 

Organizacje i instytucje z powiatu sierpeckiego mogą ubiegać się o 5 grantów, o łącznej wartości 50 tys. zł: 2 granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i 3 granty „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”. Zgłaszane inicjatywy muszą być skierowane do osób pełnoletnich.

 

W tym roku, w Programie InicJaTyWy, organizacje i instytucje użyteczności publicznej mogą zgłosić swoje projekty w dwóch kategoriach:

 

  • na rzecz społeczności lokalnych (2 granty do zdobycia), czyli działania obejmujące np. rewitalizację terenów zielonych, tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji, akcje pomocowe dla potrzebujących, czy wydarzenia kulturalne.

 

Przykładowe projekty: porządkowanie terenów zielonych; doposażenie infrastruktury np. ławek; stworzenie rowerowych czy pieszych szlaków turystycznych; wsparcie lokalnych ośrodków pomocy, odmalowanie, doposażenie tych jednostek; warsztaty czy zajęcia aktywizujące różne grupy społeczne, ale również pomoc słabszym np. schroniskom dla zwierząt; działania na rzecz seniorów np. budowa siłowni plenerowych lub organizacja warsztatów, zajęć edukacyjnych, a także zakup sprzętu do rehabilitacji.

 

  • na rzecz poprawy świadomości ekologicznej (3 granty do zdobycia), w tym działania edukacyjno-informacyjne w zakresie segregacji zużytych opakowań, recyklingu i zastosowania opakowań zwrotnych, czy wpływu opakowań na środowisko i życie ludzi.

 

Przykładowe projekty: akcje oznaczania koszy do segregacji śmieci w obrazowy sposób i tablice informacyjne nt. segregacji w ich pobliżu; akcje edukacyjne w przestrzeni miejskiej czy budynkach użyteczności publicznej; organizacja warsztatów z recyklingu dla seniorów; akcje edukacyjne nt. ponownego wykorzystania zużytych opakowań; akcje promujące „zero słomek/jednorazowych opakowań” w lokalnych restauracjach.

 

 

Wnioski można składać na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl
od 15 marca do 23 kwietnia br. włącznie. Następnie Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta Sierpc, Carlsberg Polska oraz firmy INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, wybierze pulę projektów spełniających wymagania regulaminowe. O ostatecznym wyborze zwycięzców zadecydują internauci. Na stronie internetowej Programu każdy będzie mógł oddać głos na jeden z projektów zakwalifikowanych przez Jury.

 

O programie:

Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browaru Kasztelan. Partnerem tegorocznej edycji jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, a także Urząd Miasta Sierpc.

W 8. edycji „Inicjatyw” Carlsberg Polska przeznacza sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów, o które mogą się ubiegać organizacje i instytucje z Powiatu Sierpeckiego i Brzeskiego.

 

Program Grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie siedmiu edycji zrealizowano 64 projekty, na łączną kwotę 550 tys. złotych. W ub. latach w okolicy Browaru Kasztelan z grantów Carlsberg Polska zrealizowano m.in. budowę miejsc siedzących przy obiekcie sporu i rekreacji w Mochowie, na nowo zagospodarowano teren przy Remizie OSP w Sudragach i otwarto tam siłownię zewnętrzną, zagospodarowano teren skweru przy ul. Dworcowej, gdzie  tam również powstała plenerowa siłownia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, jednym z projektów było także stworzenie i wyposażenie w sprzęt przystani wodnej na sierpeckich „Jeziórkach”.

 

Szczegóły nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl

 

Informacji udziela:

 

Beata Ptaszyńska-Jedynak

Dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska

Tel. 602 411 680,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

Olga Walentynowicz

Biuro Prasowe Programu Grantowego InicJaTyWy

Tel. 791 398 282

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Carlsberg Polska warzy piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia.  Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach o wieloletniej tradycji piwowarskiej – w Browarze Okocim
w Brzesku (1845), Browarze Bosman w Szczecinie (1848), i Browarze Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Firma promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, angażuje swoich pracowników w wolontariat,
na zasadach wzajemnego poszanowania współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, działa na rzecz obiegu zamkniętego opakowań, a także odpowiedzialnie gospodaruje wodą i energią. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.

 

Więcej informacji na: www.carlsbergpolska.pl oraz na profilach firmy:
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/carlsbergpolska/
Facebooku https://www.facebook.com/CarlsbergPolska/