W piątek, 21 stycznia w sali kinowej sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki, po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyło się spotkanie noworoczne w konwencji PRL-u.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. marszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, posłowie Anna Gembicka, Jacek Ozdoba, Waldemar Olejniczak, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor MZDW Tomasz Dąbrowski, samorządowcy z zaprzyjaźnionych miast i powiatów, przedstawiciele władzy sądowniczej (doczesnej i ostatecznej), sierpeccy radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, urzędów, instytucji, placówek, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, związków zawodowych, klubów sportowych, spółek i sierpeccy przedsiębiorcy oraz zasłużeni dla miasta Sierpca.

Na początku spotkania wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej przyznaliśmy tytuł honorowy Ambasadora Gospodarczego Miasta Sierpc dla firmy Viking Malt sp. z o. o., która zajmuje się produkcją słodów do wyrobu piwa.

W tym roku Perzyki zostały przyznane w ośmiu kategoriach, których laureatami zostali:

 

- Do pracy przychodź zdrów – za działanie w czasie COVID-19 - Adam Struzik, Andrzej Cześnik, Robert Makówka, Bożena Kupniewska, Ks. Dariusz Multon.

 

- W zdrowym ciele zdrowy duch – działania sportowe - Waldemar Frydrychowicz, Piotr Tyndorf, Jarosław Nowakowski

 

- Pracujemy w trzech, budujemy za dwunastu – inwestycje zewnętrzne - Miejski Zarząd Dróg Wojewódzkich, Waldemar Olejniczak, Maciej Wojtczak

 

- Budujemy nowy dom – inwestycje miejskie - Rada Miejska Sierpca, Katarzyna Joniak

 

- Zakład pracy Twoim drugim domem – Piotr Nowakowski

 

- Współpraca popłaca – przywrócenie połączeń PKP - Anna Gembicka, Jacek Ozdoba, Paweł Grzybowski

 

- Woda z EMPEGEKu lepsza od leku – przebudowa oczyszczalni miejskiej – Paweł Pakieła, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Rok 2022 jest szczególny dla Sierpca. Obchodzimy bowiem 700. rocznicę lokacji miasta. Trwają intensywne prace komitetu organizacyjnego.  Powołano także komitet honorowy, w skład, którego weszli zaproszeni na uroczystość posłowie i marszałek. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki zapłonęły sztuczne ognie na inaugurację obchodów.

 

Podczas spotkania, zaproszeni goście mogli poczęstować się wodą z sokiem prosto z saturatora oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

 

Na sztalugach widniały plakaty i hasła, które w latach 80-tych zdobiły mury zakładów pracy.