1 marca w Sierpcu odbyły się 2 akcje ekologiczne: charytatywna zbiórka makulatury oraz edukacyjno – ekologiczna „Moda na recykling”. 
Zbiórka makulatury przerosła Nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy za tak duże zbiory. W ciągu godziny kontener był zapełniony po brzegi! Łącznie udało nam się zebrać prawie 6 ton makulatury. Wszystkie środki ze sprzedaży makulatury oraz nakrętek pozyskanych z pojemników tzw. serduszek, przekażemy na rehabilitację Pani Katarzyny Mosakowskiej. 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję oraz osobom, które pomogły w jej organizacji! 
Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
1 marca miała miejsce także akcja „Moda na recykling”. 
Projektantka Anna Kubisz wykonała niesamowite stylizacje, a uczniowie trzech sierpeckich szkół (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu, I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu) nadali wczoraj elektro-oodpadom drugie życie. Zebrani w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu wzięli udział w trzeciej edycji akcji edukacyjno - ekologicznej „Moda na recykling”. Stworzyli żakiet, dwie spódnice, krawat i torebki recyklingowe z pilotów do telewizorów. Najpierw odbyła się lekcja przyrody prowadzona przez eksperta Europejskiej Platformy Recyklingu - Mikołaja Józefowicza, a następnie kreatywna i jakże pouczająca zabawa. Sierpc jest jedyny miastem z północnego Mazowsza biorącym udział w tegorocznej edycji akcji.
Recyklingowe stylizacje zaprezentują gwiazdy podczas wielkiego pokazu mody we wrześniu 2022 r. w Warszawie. Wśród gwiazd, które do tej pory wspierały akcję znalazły się: Barbara Kurdej - Szatan, Anna Mucha, Paulina Sykut - Jeżyna, Katarzyna Cichopek, Tamara Gonzalez - Perea, Monika Richardson, Anna Popek, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Bosacka, Marta Wiśniewska, Monika Miller, Ruda z Red Lips, Conrado Moreno, Zygmunt Chajzer i inni. Kto zaprezentuje projekty przygotowane przez dzieci ze szkół w Sierpcu dowiemy się już wkrótce!