Szanowni Państwo,

W związku z licznymi telefonami Mieszkańców uruchomiliśmy specjalną skrzynkę mailową, pod którą możecie Państwo zgłaszać chęć zapewnienia mieszkania uchodźcom z Ukrainy. 

Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc rodzinom ukraińskim uciekającym przed wojną i chce udostępnić im mieszkanie, pokój lub lokal prosimy o przesyłanie podpisanego formularza oraz podpisanej klauzuli RODO załączonych do posta (zdjęcia) na e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

W mailu prosimy zawrzeć informacje:

ile osób jesteście Państwo w stanie przyjąć i na jak długo?

jakie oferujecie wyposażenie;

czy jesteście w stanie zapewnić wyżywienie;

prosimy o podanie adresu mieszkania oraz dane telefoniczne.

 

Formularze znajdą Państwo także w Urzędzie Miejskim Sierpcu, ul. Piastowska 11A. Prosimy o pozostawienie wypełnionych formularzy w specjalnym kartonie na wejściu do Urzędu. 

Na najbliższe dni jesteśmy w stanie zapewnić wyżywienie oraz środki czystości z trwającej cały czas ogólnej zbiórki.

Te wszystkie informacje znacznie ułatwią nam pomoc w znalezieniu schronienia uchodźcom z Ukrainy.

Bardzo prosimy, aby były to przemyślane decyzje. Nie wiemy, jak długo osoby te będą musiały zostać w Polsce. Pamiętajcie Państwo, że osoby przyjeżdżające z Ukrainy nie mają środków pieniężnych, do tego dochodzą zwiększone opłaty za media. Na chwilę obecną nie zostały uruchomione środki, które mogłyby być przeznczone na refundację poniesionych przez Państwa kosztów i nie wiadomo, czy takie zostaną uruchomione.

Wiemy, że mieszkańcy Sierpca nie są obojętni na krzywdę innych, bo już pokazaliście to podczas trwającej zbiórki.

Formularz