Eco Studio ELECTRO - SYSTEM to projekt edukacyjno - ekologiczny adresowany do młodego pokolenia odbiorców. W każdym sezonie prowadzącymi są gwiazdy internetu zaangażowane ekologicznie. Z uwagi na pozytywny odbiór ambasadorów pierwszego i drugiego sezonu - Kingi Sawczuk i Kuby Adamiaka w roku 2022 kontynuujemy projekt w nowej odsłonie. Nową ambasadorką jest wokalistka i influencerka - Magda Bereda.

Eco Studio ELECTRO - SYSTEM w sieci

W nowym sezonie Eco Studio ELECTRO - SYSTEM powstaje 12 edukacyjnych materiałów wideo, mających charakter kreatywnych e-lekcji przyrody i rozmów z influencerami.          Prowadzącą vlog jest Magda Bereda, posiadająca 1 milion obserwujących na TikToku, blisko 1 milion na Instagramie, ponad 720 tys. subskrybentów na YouTube i 300 tys. na Fanpage.

W edukacji dzieci i młodzieży wspomaga ją Kuba Adamiak wcielający się w rolę eko profesora. W wideo przedstawiają problematykę elektrośmieci i prawidłowego postępowania z nimi.

Przy użyciu rekwizytu - trójkąta recyklingowego zachęcają gwiazdy internetu i muzyków do udziału w eko wyzwaniach. Gośćmi odcinków są m.in. Lanberry, Filip Lato, Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Magic of Y, B.R.O, WarjatRadek, czy Kuba Szmajkowski.

Eko piosenka na Dzień Ziemi

W kwietniu światło dzienne ujrzała eko piosenka „Odzyskaj”, skomponowana przez producentów ze Szwecji. Do utworu śpiewanego przez Magdę Bereda powstał też wideoklip z udziałem influencera i TikTokera - Michała Gały. Teledysk został nagrany m.in. w zakładzie przetwarzania REMONDIS Electrorecycling. Klip zawiera intro edukacyjne promujące jedną z najważniejszych zasad postępowania z elektrośmieciami – zakaz wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do zwykłego kosza.

Konkurs ogólnopolski

Ambasadorzy Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to gwiazdy sieci i mediów społecznościowych. A może i w uczniach Państwa szkoły lub w przedszkolakach drzemie ukryty talent? Zachęcamy do udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania są super nagrody: telewizor, tablet z edukacyjnymi materiałami wideo, smartfon i udział w Wielkim Finale na Sprzątanie Świata w Warszawie z koncertem gwiazd muzycznych! Co należy zrobić:

  • Obejrzyjcie teledysk Magdy Bereda do piosenki „Odzyskaj”: https://youtu.be/U_xX_Es_e3c
  • Przeczytajcie regulamin dostępny na stronie https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system/
  • Nagrajcie film edukacyjny, wzorowany na intro edukacyjnym z teledysku Magdy Beredy. Film wideo powinien trwać do 60 sekund i powinien zostać nagrany do fragmentu piosenki „Odzyskaj” Magdy Beredy. Tematyka filmu konkursowego: prawidłowe lub nieprawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Film prześlijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub opublikujcie go z oznaczeniem #ecostudioelectrosystem na swoim publicznym profilu na Instagramie, Facebooku, YouTube lub TikToku. Fragment piosenki, do której należy stworzyć Film Wideo jest do pobrania z linku google.com umieszczonego pod teledyskiem opublikowanym dnia 22.04.2022 r. na kanale https://www.youtube.com/MAGDAmelodies.
  • Wypełnijcie Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system/, przyślijcie zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.załączając swój film. Pamiętajcie, każda osoba widoczna na Waszym filmie musi wypełnić osobną zgodę na publikację wizerunku. Na zgłoszenia czekamy do 22.07.2022 r.

 

Pamiętajcie, liczy się kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektrośmieciami. Komisja konkursowa wybierze zwycięzców zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie konkursu. - mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM, pomysłodawcy projektu.

 

Nasze przesłanie

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO-SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prost z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika - tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

Działania edukacyjne projektu wspierają zaangażowani ekologicznie patroni honorowi:

Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Prezydent Miasta Kielce, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, Prezydent Miasta Zgierz, Burmistrz Gminy Błonie, Burmistrz Gminy Góra Kalwaria, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny, Prezydent Miasta Pabianice, Wójt Gminy Kampinos, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, Prezydent Miasta Pruszków, Burmistrz Miasta Kamienna Góra, Burmistrz Miasta Ostróda, Burmistrz Miasta Sierpca, Burmistrz Miasta Golub - Dobrzyń, Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem

https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem

https://www.youtube.com/ecostudio

Plakat graficzny dotyczący konkursu Eco Studio Elektro System