Sierpecka Symultana Szachowa za nami!

20 lipca 2022, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sierpcu odbyła się Sierpecka Symultana Szachowa z Arcymistrzem Zbigniewem Paklezą. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Szachów.

Środowe popołudnie w Sali Plenarnej Urzędu Miejskiego przepełniały cisza i skupienie. Laureaci konkursu organizowanego przez Hodu Games mogli zmierzyć się w szachowych pojedynkach ze Zbigniewem Paklezą. Dla tego polskiego Arcymistrza to pierwsza wizyta w naszym mieście. Pod względem sportowym, Pan Zbigniew naturalnie wyjechał z Sierpca z przysłowiową tarczą, ale zabrał też pozytywne wspomnienia i chęć dalszej współpracy.

Pod wieloma względami, dzisiejszy dzień był dla mnie przełomowy i wzruszający. Sam jestem sportowcem i szachistą więc goszczenie zawodnika takiej rangi w naszym mieście, to moment wyjątkowy. Było dla mnie ogromną przyjemnością móc zasiąść przy jednej z szachownic. Dodatkowo nasze wydarzenie zbiega się z pracami prowadzonymi w Sierpcu nad premierą gry komputerowej z silnym akcentem szachowym. Bardzo dziękuję Zbyszkowi za przyjazd i wsparcie naszej inicjatywy. Jak również składam wyrazy uznania Panu Burmistrzowi i MOSiRowi Sierpc za pomoc w organizacji. - mówi Piotr Dul, organizator wydarzenia, Wiceprezes Klubu Serw Sierpc i współwłaściciel studia Hodu Games.

Spełniając reporterski obowiązek informujemy, że Zbigniew Pakleza wygrał wszystkie mecze rozgrywane w ramach Symultany. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpca Pana Jarosława Perzyńskiego. 

Zdjęcie grupowe uczestników Sierpeckiej Symultany Szachowej

Tekst: Piotr Dul /Hodu Games/