Niech żyje Niepodległa Rzeczpospolita! 
- Chwała Bohaterom!
- Cześć ich pamięci!
11 listopada to szczególna data w historii Naszej Ojczyzny. W 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska dzięki heroicznej walce rodaków, odzyskała niepodległość.
Wydarzenie to stało się inspiracją do wspólnego świętowania oraz zaznaczenia, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości szczególnie ważne w życiu Polaków: wolność oraz solidarność.
Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy w tamtych czasach oddali życie za Ojczyznę, bo dzięki nim możemy żyć w wolnym i suwerennym kraju.
"Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.” - Św. Jan Paweł II
Uroczystości odbyły się w asyście honorowej warty 64. Batalionu Lekkiej Piechoty oraz uczniów Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu.
Dziękujemy pocztom sztandarowym związków zawodowych, zakładów pracy, szkół za uczestnictwo w Obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczęły się o godz. 11:30 od okolicznościowych wystąpień i złożenia kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Następnie uczestnicy tworząc korowód, przemaszerowali do Parafia pw. Św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu (Sierpecka Fara), gdzie została odprawiona się Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Po Mszy nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanego Ratusza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie zebrani mogli podziwiać nowe wnętrza budynku oraz prace wybitnych, sierpeckich artystów.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg007.jpg008.jpg009.jpg010.jpg011.jpg012.jpg