28 grudnia 2022 roku, podczas Sesji Rady Miejskiej Sierpca, został wręczony akt powołania na stanowisko Dyrektora Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc Panu Michałowi Weberowi.

Pan Michał Weber pełni tę funkcję od 1 stycznia 2017 roku i aktualnie rozpoczyna trzecią kadencję na okres 6 kolejnych lat.
Jesteśmy zadowoleni z podjętego przez nas 6 lat temu wyboru i bardzo dobrej dotychczasowej współpracy. Michał Weber przez ostatnie lata wykazał się ogromną wiedzą historyczną i dużym zaangażowaniem w dokumentowanie historii Sierpca. Jest pasjonatem historii lokalnej oraz autorem wdanej z okazji 700 – lecia Miasta Sierpca publikacji pt. „Złote lata Sierpca. Jak powstało Miasto ze smakiem?”, jak również cyklu emitowanych w Radiu Sierpc oraz Radiu 7 - 15 opowieści o Naszym Mieście pt. „Sierpc znany i nieznany”. Panu Michałowi życzymy pomyślności w pracy zawodowej i życiu osobistym.
Na zdjęciu widocznych czterech mężczyzn. Od lewej: Zastępca Burmistrza, Burmistrz, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury, Dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc, Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca. Zdjęcie zostało wykonane w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.