I REGIONALNA WYSTAWA ZWIERZˇT HODOWLANYCH

I REGIONALNA WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH

 
pod patronatem honorowym

MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Adama Tańskiego


W dniu 1 czerwca 2003 roku odbyła się w Sierpcu I Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Z propozycją jej zorganizowania w naszym mieście wystąpili p. Ryszard Bzowski Z-ca Dyrektora Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w W-wie ds. Regionalnego Centrum Hodowli Zwierząt w Parzniewie oraz p. Danuta Stelmańska Dyrektor Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu Zakład w Sierpcu. Propozycja zorganizowania w Sierpcu wystawy spodobała się również innym instytucjom oraz samorządom gmin z powiatu sierpeckiego oraz płockiego i dlatego wspólnie podjęliśmy się jej organizacji.

Patronat honorowy nad naszą wystawą przyjął Adam Tański Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi natomiast patronat medialny nad Wystawą objęły i ją zrelacjonowały: Polskie Radio Program 1, Telewizja Polska Program 1 i Tygodnik Płocki.

Wystawa ta miała na celu wspólną promocję naszego regionu i miasta oraz prezentację osiągnięć hodowców bydła z północno-zachodniej części Mazowsza, efektów ich nie zawsze docenianej codziennej pracy.

Na I Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Sierpcu oceniane było bydło: krowy rasy czarno-białej, czerwono-białej oraz krowy i jałówki rasy jersey w liczbie ogólnej 47 sztuk. Swoje zwierzęta zaprezentowało 25 hodowców z powiatów sierpeckiego oraz płockiego.

W czasie wystawy odbył się również koncert orkiestr dętych z Sierpca, Bożewa i Goleszyna, Płockiej Kapeli Podwórkowej, zespołu muzycznego a dzieci i młodzież z sierpeckich szkół zaprezentowały się w programie edukacyjno-rozrywkowym EUROPA TO MY.

Wystawę zaszczycili swoją obecnością m.in.: Czesława Ostrowska - Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Jerzy Plewa - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Adam Mroczkowski - Wicewojewoda Mazowiecki, Pan Zbigniew Siemiątkowski - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Wiktor Szmulewicz - Wiceprezes Krajowej Izby Rolniczej, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Jan Aust - Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ORGANIZATOR
BURMISTRZ MIASTA SIERPC


WSPÓŁORGANIZATORZY:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
Samorząd Województwa Mazowieckiego,
Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt w W-wie Regionalne
Centrum Hodowli Zwierząt w Parzniewie,
Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu Zakład w Sierpcu,
Mazowiecka Izba Rolnicza Oddział w Płocku,
Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku,
Starosta Płocki,
Wójt Gminy Bielsk, Wójt Gminy Brudzeń Duży, Wójt Gminy Stara Biała,
Starostwo Powiatowe w Sierpcu,
Wójt Gminy Gozdowo, Wójt Gminy Mochowo, Wójt Gminy Rościszewo,
Wójt Gminy Sierpc, Wójt Gminy Szczutowo, Wójt Gminy Zawidz

Galeria


Patronat medialny

Telewizja Polska Program 1 Polskie Radio Program 1 Tygodnik Płocki

Sponsor główny

PZU S.A. Kasztelan Browar Sierpc S.A.

Sponsorzy

PKO Bank Polski S.A Płockie Zakłady Drobiarskie SADROB S.A.