od dawna jest uznawana za lidera wśród producentów w branży mleczarskiej. Nasza mleczarnia zlokalizowana jest na północno-zachodnim Mazowszu, gdzie środowisko jest nieskazitelnie czyste. Nasi dostawcy dostarczają mleko o najwyższej jakości. Rocznie skupujemy ponad 85 mln litrów mleka zgodnego z wymogami Unii Europejskiej.


Zakład posiada długie, bo ponad 75-letnie doświadczenie w tej branży. Dzięki temu nasze towary wyróżniają się najwyższą jakością, co wielokrotnie potwierdzało grono ekspertów zarówno krajowych, jak i zagranicznych, nagradzając nasz Zakład prestiżowymi nagrodami i certyfikatami.CERTYFIKATY I NAGRODY

 • 2004 r. Uzyskanie prawa do handlu ze wszystkimi krajami członkowskimi UE.
 • 2003 r. ISO 9001 i HACCP
 • 2003 r. X miejsce w exporcie produktów mleczarskich w 2002 r.
 • 2003 r. Puchar za VI miejsce Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • 2003 r. Złoty medal na targach MlekoExpo za najwyższą jakość:
  serek CAPRI i ser BIOPROFIT
 • 2002 r. Gazela Biznesu przyznana przez Puls Biznesu
 • 2002 r. Puchar za VIII miejsce Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • 2002 r. Złoty medal na targach MlekoExpo za najwyższą jakość - Ser Królewski kostka

  Wiodącą produkcją są sery dojrzewające typu szwajcarsko-holenderskiego do których zaliczamy: najbardziej ceniony ser Królewski, Magnat, Bioprofit (z dodatkiem bakterii probiotycznych - wzmacniających organizm). Ponadto w naszej ofercie znajdują się sery typu holenderskiego: kasztelan, smakosz, łowicki, edamski, śmietankowy. Silną pozycję na polskim rynku mają także twarogi samoprasujące o przedłużonej trwałości, o handlowej nazwie „Wyborny” i „Królewski” jak również serek „Capri” - typu włoskiego. Do chętnie kupowanych produktów Naszej Spółdzielni możemy zaliczyć również twaróg krajanka oraz naturalne masło stołowe i ekstra. Do produkcji naszych wyrobów nie stosujemy żadnych konserwantów chemicznych.

  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska produkuje wyroby o najwyższej jakości oraz niezrównanych walorach smakowych, o czym świadczy szeroka rzesza konsumentów krajowych, jak i zagranicznych. Produkty OSM Sierpc obecne są w większości liczących się hurtowni w Polsce oraz największych sieciach handlowych. Nasze produkty są bardzo dobrze znane i uznawane również na rynkach: amerykańskim, izraelskim, ukraińskim oraz czeskim. Od maja 2004 r. naszymi produktami będą mogły cieszyć się kraje Unii Europejskiej, dzięki zaklasyfikowaniu ich jako „zdrowa żywność” wygrywają walkę konkurencyjną na rynku UE.  NOWE PRODUKTY:
  serek typu włoskiego “CAPRI”

  Jest wyprodukowany z pełnowartościowych białek serwatkowych - albumin i globulin, które zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne w proporcjach odpowiadających potrzebom ustroju człowieka. Albuminy i globuliny są składnikami enzymów i hormonów niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów fizjologicznych w organizmie. Białka te charakteryzują się wysoką wartością odżywczą, szczególnie dla dzieci i osób zagrożonych osteoporozą. Ich właściwości są zbliżone do białka mleka kobiecego, wspomagają też system odpornościowy organizmu człowieka.

  Poza tym serek CAPRI charakteryzuje się wyśmienitym i niepowtarzalnym smakiem, co potwierdziło grono ekspertów nagradzając ten produkt medalem „Za Najwyższą Jakość” na targach MLEKOEXPO w 2003 r.  SER BIOPROFIT
  (typu szwajcarsko-holenderskiego)

  Zawiera on tzw. bakterie probiotyczne. Są one niezbędnym elementem flory bakteryjnej układu pokarmowego, którego aktywność metaboliczna decyduje o naszym samopoczuciu i zdrowiu, a czasem nawet o życiu.