położona jest w powiecie płockim, województwie mazowieckim, w odległości 25 km od Płocka i około 95 km od Warszawy. Jest to typowa gmina rolnicza z możliwościami rozwoju rolnictwa ekologicznego i specjalistycznego.

Na obszarze części gminy znajduje się Strefa Chronionego Krajobrazu oraz miejscowości letniskowe - Białobrzegi i Kępa Polska.

Życie kulturalne i społeczne współtworzą w gminie stowarzyszenia: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi ,,RAZEM LEPIEJ”, Młodzieżowe Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,SOLARIS” oraz Stowarzyszenie ,,TWOJA GMINA”, które prowadzi Galerię Malarską ,,We Młynie” mieszczącą się w Gąsewie.

W Miszewie znajduje się także biuro i magazyn Związku Stowarzyszeń ,,Płocki Bank Żywności” prowadzącego zbiórki żywności oraz ich dystrybucję do potrzebujących na terenie powiatu płockiego.

Urząd Gminy wspiera także działalność twórców ludowych - kowala artystycznego Pana Włodzimierza Żaglewskiego, działalność artystyczną państwa Leszczyńskich (kółko historyczne, grafika, rzeźba) oraz twórczość niepełnosprawnych wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Miszewie Murowanym ,,Nad Jarem” (zdobywcy nagród na licznych konkursach).

Stawiamy także na przedsiębiorczość - planujemy utworzyć Strefę Działalności Gospodarczej na atrakcyjnym terenie w miejscowościach Ręczyn i Kępa Polska przy drodze krajowej Warszawa - Płock. Przedsiębiorca inwestując w naszej gminie zyska preferencyjne warunki do rozpoczynania działalności gospodarczej, fachową pomoc i doradztwo, w tym również bezpłatne doradztwo związane z uzyskaniem dofinansowania z funduszy europejskich.

Najnowszą inicjatywą Urzędu Gminy w Bodzanowie jest utworzenie Gminnego Centrum Informacji, które służy pomocą osobom poszukującym pracy, pracodawcom oraz rolnikom. Z myślą o nich stworzyliśmy internetową bazę danych p.n. ,,Kiosk z pracą”, gdzie zainteresowany znajdzie informację o kandydatach do pracy, ofertach pracy z regionu, dane teleadresowe instytucji zajmujących się zwalczaniem bezrobocia oraz zamieści ogłoszenie drobne. W GCI znajduje się punkt obsługi klientów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie:

  • przyjmowania wniosków o wpis do ewidencji producentów,
  • doradztwa i konsultacji przy wypełnianiu wniosków
  • obsługi druków zgłoszeniowych i przemieszczeń zwierząt gospodarskich.


Urząd Gminy w Bodzanowie
ul. Bankowa 7
09-470 Bodzanów
tel. (0 24) 260-70-06
fax (0 24) 260-70-65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bodzanow.pl


Gminne Centrum Informacji w Bodzanowie
ul. Bankowa 1
09-470 Bodzanów
tel./fax (0 24) 260-70-72
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.gcibodzanow.republika.pl
www.kiosk.bodzanow.infocentrum.com.pl