Zarząd Osiedla nr 5, podobnie jak w latach poprzednich, zorganizował turnus półkolonii letnich dla dzieci mieszkających na terenie w/w osiedla. Ogłoszenia dotyczące półkolonii zostały zamieszczone na klatkach schodowych bloków oraz słupach ogłoszeniowych znajdujących się na terenie osiedla. Dodatkowe informacje można było uzyskać pod telefonem umieszczonym na ogłoszeniu. Na realizację w/w formy wypoczynku Zarząd Osiedla uzyskał wsparcie finansowe od Urzędu Miasta w kwocie 1200 zł.,  z wpłat rodziców dzieci uczestniczących – 725 zł. oraz z funduszu własnego osiedla - 380 zł. W turnusie trwającym od 19 do 23 sierpnia 2013, udział wzięło 32 dzieci (25 osób regularnie przez 5 dni). Wychowawcą na półkolonii był mgr Krzysztof Skrzyński oraz mgr Kamil Zarębski. Stałymi punktami kolonijnego dnia była:

- zbiórka o godz. 9.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1, gdzie dzieci się zbierały i skąd o 13.00 były zabierane przez rodziców,

- obiad o godz. 12.15 w stołówce tejże szkoły.

Pozostały czas był zarezerwowany na sport i rekreację, wycieczki oraz czynny wypoczynek.

Pierwszy dzień to poznawanie siebie i swoich sportowych możliwości, czyli półkolonijne Igrzyska Sprawności. Rywalizacja toczyła się w 5 prostych konkurencjach. Największe emocje wzbudziła ostatnia konkurencja – Tor przeszkód – w której dziewczęta okazały się lepsze od chłopców.

Drugi dzień to „Poszukiwanie skarbów”. Pomimo młodego wieku dzieci bardzo dobrze poradziły sobie w biegu na orientacje, rozegranym na terenie Zespołu Szkół nr 1 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Sierpcu.  Pod koniec kolonijnego dnia, wizyta w lodziarni „U Mariuszka” pozwoliła maluchom odetchnąć od pełnej niespodzianek gry w nieznanym dotąd terenie.

Trzeci dzień to  wycieczka do strażnicy Państwowej Straży Pożarnej. W tajniki pracy strażaka oraz wielu innych spraw związanych z tą służbą wprowadził dzieci Tomasz Olszewski. Brak pogody uniemożliwił rozegranie, na terenie strażnicy, mini-konkurencji strażackich przygotowanych przez Krzysztofa Żdziebłowskiego.

Kolejny dzień to kolejne wyzwanie. Czwartek to przede wszystkim „Minionki rozrabiają”, czyli seans filmowy w CKiSZ w Sierpcu.

W ostatnim dniu półkolonii dzieci miały możliwość zaprezentować swoje zdolności w konkursie „Mam Talent”. Podsumowanie i zakończenie turnusu miało miejsce na boisku w/w szkoły.

Każdego dnia, dzieci biorące udział w półkoloniach, rywalizowały zarówno w zespołowych grach sportowych jak i w grach rekreacyjnych. Wszystkie „małe” osoby biorące udział w konkursach, zabawach i zawodach sportowych podczas półkolonii zostały wyróżnione i nagrodzone okolicznościowymi dyplomami i statuetkami. Każdego dnia dzieci miały zapewnioną wodę do picia lub soki owocowe oraz batony czekoladowe lub jogurty. Z oferty Zarządu Osiedla skorzystało 32 dzieci (25 w formie pełnej pięciodniowej, 4 dzieci – czterodniowej). Oceniamy, że półkolonie spełniły zakładane zadania. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z atrakcji, jakie dla nich przygotowano. Potwierdzeniem tego są pytania dzieci i ich rodziców o kolejny turnus i chęć w nim uczestnictwa. Optymizmem napawa również fakt, że coraz większa część dzieci biorących udział w tego typu wypoczynku zgłasza się co roku.

 

Zarząd Osiedla nr 5                                       

 

IMAG1374.jpgObraz 039.jpgObraz 054.jpgObraz 058.jpgObraz 075.jpgObraz 087.jpg