Plakat promujący konkurs ''Tradycyjna palma wielkanocna''

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zachęca do kontynuowania pięknej tradycji związanej z obchodami Świąt Wielkiej Nocy i zaprasza do udziału w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną!

Na zdjęciu widoczni aktorzy spektaklu "Pan Niezwykły".
W minioną sobotę, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński miał przyjemność uczestniczyć w musicalu „Pan Niezwykły ” w Teatr Płocki - Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Na pierwszym planie widoczni uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu pełniący wartę przy pomniku generała Augusta Fieldorfa "Nila".
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Na zdjęciu widoczne 3 osoby. Od lewej: Dariusz Malanowski, Zofia Żendarska, Jarosław Perzyński
Ten piękny wiek to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia.

Na zdjęciu widoczne 3 osoby oddające hołd przed pomnikiem pamięci narodowej. W tle widoczny budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu.
14 lutego 1942 r. powstała Armia Krajowa, czyli zakonspirowane siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego w latach II wojny światowej. Siły Zbrojne w Kraju były integralną częścią Polskich Sił Zbrojnych, podporządkowaną Naczelnemu Wodzowi. Pierwszym dowódcą Armii Krajowej był gen. Stefan Grot-Rowecki.

Plakat informujący o 46. edycji konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Etap eliminacji powiatowych. Plik zawiera elementy graficzne oraz informację tekstową.
Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu serdecznie zachęca do udziału w eliminacjach powiatowych 46. edycji konkursu "Warszawska Syrenka", które odbędą się w dniu 3 kwietnia br. w sali teatralnej Centrum.

Wycinek plakatu informującego o dziesiątej edycji konkursu "Kubuś Pichatek" organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.
Wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu serdecznie zapraszamy przedszkolaków na kolejną, jubileuszową edycję konkursu recytatorskiego.

Na pierwszym planie widocznych jest 7 osób, sześciu mężczyzn i jedna kobieta.
25 stycznia podczas Sesji Rady Miejskiej Sierpca Burmistrz Miasta Sierpca wręczył akt powołania na stanowisko Dyrektora Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu Pani Monice Stańczak.

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz Stowarzyszenie LZA Kasztelanka, serdecznie zaprasza w dniu 25 marca o godzinie 10:00 zapraszamy na kolejne Kasztelańskie Spotkania Folklorystyczne, które w tym roku odbędą się po raz dziewiąty.

na zdjęciu widoczny Burmistrz Sierpca wraz z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego.

18 stycznia 2023 r. w Urzędzie Miejskim miało miejsce spotkanie Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego z przedstawicielami władz Związku Harcerstwa Polskiego.

Na kolorowym tle od góry widoczny herb Miasta Sierpca oraz napis: Sierpc miasto ze smakiem. Poniżej tekst: Kalendarz planowanych wydarzeń w Sierpcu w 2023 roku, realizowanych przez jednostki organizacyjne oraz inne podmioty działające na terenie Miasta Sierpca. Pod tekstem kolorowy element graficzny, motyw dziecięcy.

Kalendarz planowanych wydarzeń w Sierpcu w 2023 roku, realizowanych przez jednostki organizacyjne oraz inne podmioty działające na terenie Miasta Sierpca.

zdjęcie przedstawia dwa drewniane okrągłe znaczki z wizerunkiem od lewej ratusz w Sierpcu, kolejno Sierpecki Klasztor w tle widoczna większa ilość znaczków zawieszona na drewnianym stojaku

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, które odwiedził turysta. Stanowi unikalną pamiątkę z pobytu w danym mieście.

Zdjęcie grupowe uczniów klasy III LOP wraz Burmistrzem oraz Komendantem Straży Miejskiej.
W czwartek, 17 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klasy III LOP z Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu

Podziękowania za pracę dla Kapelmistrza Michała Głowackiego od władz samorządowych Miasta Sierpca na scenie w Centrum Kultury i Sztuki.
W minioną sobotę Pan Michał Głowacki obchodził benefis wieńczący jego pracę na rzecz sierpeckiej społeczności. 

Zdjęcie grupowe nowych studentów wkraczających w progi Sierpeckiego Uniwersytetu III Wieku
11 października. Burmistrz Sierpca wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca - Zbigniewem Długokęckim, mieli zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszu XV-lecia Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkim uczestnikom zajęć oraz wykładowcom SUTW wręczono drobne upominki.
Na zdjęciu Dyrektor Ciepłowni Sierpc sp.  o.o. Rafał Wiśniewski odbierający nagrodę Laur Ciepłownictwa 2022 w kategorii: wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych"
11 września 2022 r. podczas posiedzenia Kapituły Laurów Ciepłownictwa w Międzyzdrojach Sierpecka Ciepłownia otrzymała Laur Ciepłownictwa 2022 w kategorii: wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych":
– sprzedaż ciepła poniżej 200 000 GJ.

Grupa seniorów biorąca udział w potańcówce w parku Andersa
W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia br., w parku im. Gen. Władysława Andersa odbyła się „Potańcówka dla Seniorów”! Zainteresowanie wśród Mieszkańców Sierpca było ogromne!

Widok z drona na plac festiwalowy. Na zdjęciu widoczna grupa osób uczestnicząca w koncertach. W tle zabudowania.

 W dniach 12-14 sierpnia odbyła się 5. edycja Kasztelańskiego Festiwalu Smaków.