Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „EMPEGEK” Sp. z o.o. w Sierpcu informuje, iż termin odbiór odpadów komunalnych z Gminy Miasto Sierpc przypadający na dzień  05.04.2021r. zostaje przesunięty na 06.04.2021r. za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż od dnia 29 marca br., kasa w Urzędzie Miejskim wznawia swoje działanie.

Rozkład jazdy autobusów oraz pociągów lokalnego transportu zbiorowego:

Na prośbę sierpeckiego Sanepidu zamieszczamy ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych osób do pomocy przy wyprowadzaniu psów osób będących na kwarantannie lub przebywających w izolacji.

Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

Zachęcamy kobiety w wieku 50-69 lat do skorzystania z bezpłatnej mammografii.

Szanowni Państwo, informujemy iż od dnia 15.03.2021 r. zostaje wznowiona Strefa Płatnego Parkowania.

Grafika – jakie będą pytania Po lewej stronie grafiki jest napis: sprawdź, jakie będą pytania w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W prawym górnym rogu są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Poniżej widać zdjęcie tłumu ludzi. Na dole pośrodku jest napis: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

 

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Od 22 stycznia 2021 r. rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. W dniu 25 stycznia br. rozpoczęły się szczepienia dla zarejestrowanych osób.

Szanowni Państwo

Od 1 lutego 2021r. na stronie podatki.gov.pl działa ogólnodostępny kanał komunikacji e-Urząd Skarbowy ( e-US)  na linii urząd skarbowy – klient.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu

uprzejmie informuję, że od listopada 2020 r. funkcjonuje nowa usługa KAS – UMÓW WIZYTĘ W URZĘDZIE SKARBOWYM.

Problem zanieczyszczenia powietrza doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym. Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie ciągle bardzo niska.

W roku 2022 przypada 700 – lecie istnienia naszego Miasta. Z tej okazji chcielibyśmy każdemu nowonarodzonemu, zameldowanemu i zamieszkałemu w Sierpcu dziecku wręczyć drzewo.

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

W związku ze wzmożona aktywnością  oszustów, którzy dzwonią do mieszkańców powiatu sierpeckiego i podając się za policjantów próbują wyłudzić pieniądze, apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas rozmów telefonicznych.

 Szanowni Seniorzy!

W trosce o Wasze bezpieczeństwo uruchomiliśmy infolinię w Urzędzie Miejskim w Sierpcu.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców dbając o ich bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miejskiego.

Darmowe parkowanie w strefie do odwołania!

Zaplanuj swoją podróż za pomocą aplikacji „tropKM”

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.