Zdjęcie przedstawiające wizualizację dworca kolejowego w Sierpcu po remoncie.

Już wkrótce, w Naszym Mieście, dworzec kolejowy przejdzie metamorfozę!

 Postępy prac przy budowie bloku komunalnego okiem drona.

Zdjęcie przedstawia prace remontowe w Zespole Miejskich Przedszkoli w Sierpcu

W budynku Zespołu Miejskich Przedszkoli w Sierpcu przy ul. Kwiatowej 4, trwają prace związane z przebudową i adaptacją pomieszczeń oraz dostawą kompleksowego wyposażenia technologicznego dla potrzeb przedszkolnej kuchni.

Zdjęcie grupowe. Na zdjęciach widocznych jest 7 osób, dwie kobiety i pięciu mężczyzn. W środku Burmistrz Miasta Sierpca ściskający dłoń wykonawcy inwestycji. W tle ścianka reklamowa.

8 lutego, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, została podpisana umowa na przebudowę ul. Leopolda Okulickiego (od ul. Romualda Traugutta do ul. Jana Pawła II) oraz ul. Jana Pawła II (od ul. Leopolda Okulickiego do ul. Konstytucji 3-go Maja).

Na pierwszym planie widoczna instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu Miejskiej Biblioteki. W tle widoczne zabudowania.
Na dachu obiektu Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu trwa montaż paneli fotowoltaicznych.

Zdjęcie grupowe przedstawicieli samorządów regionu płockiego.
31 stycznia, w auli Urzędu Miasta Płocka zostało uroczyście podpisane porozumienie określające zasady współpracy jednostek samorządu terytorialnego w celu przygotowania i realizacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla Partnerstwa „Obszar Funkcjonalny Miasta Płocka”.

Na zdjęciu widoczny plac budowy obwodnicy miasta Sierpca. Na pierwszym planie widoczna konstrukcja wiaduktu oraz dwóch pracowników w pomarańczowych kombinezonach. Na drugim planie widoczne drzewa. W otoczeniu widoczny śnieg leżący na polach.

Trwa budowa drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od ul. Płockiej (DW 560) w m. Gorzewo na terenie gminy Sierpc,  do ul. Kościuszki (DK10) o długości 2,9 km, czyli tzw. małej obwodnicy miasta.

Zdjęcie wykonane na terenie budowy. Na pierwszym planie widoczna konstrukcja budynku oraz dwóch pracowników. W tle widoczne osiedle w zabudowie wielorodzinnej.
W minionym tygodniu odbyła się Rada Budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Poziomkowej 6 w Sierpcu.

Grafika informacyjna dotycząca Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Sierpcu. Plik zawiera elementy graficzne oraz tekst.
We współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz samorządami: Ciechanowa, Czernikowa, Glinojecka, Płońska, Pułtuska, Baboszewa oraz Załusek, przystąpiliśmy do spółki SIM Północne Mazowsze.

na zdjęciu widoczne wyznaczone nowe miejsca postojowe przy ul. Wyzwolenia. W tle widoczne bloki.
Zakończyła się budowa zatoczek parkingowych przy ul. Wyzwolenia.

Zdjęcie przedstawiające wyremontowany chodnik przy ul. Wincentego Witosa w Sierpcu. W zabudowania wielorodzinne oraz parkingi.

4 stycznia 2023 r. zakończył się remont chodnika przy ul. Witosa, który został zrealizowany z inicjatywy Mieszkańców i Dariusz Malanowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu.

„Najważniejszą cechą ogrodników jest to, że zawsze patrzą optymistycznie, zawsze są przedsiębiorczy i nigdy nie są usatysfakcjonowani. Ciągle chcą zrobić coś lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.” Vita Sackville – West – angielska poetka, pisarka, ogrodniczka.

Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C., która zajmuje się opracowaniem projektu modernizacji, dokonała skanowania 3D całego budynku.  Pozwoli to architektom i rzeczoznawcom na stworzenie dokładnego modelu oraz precyzyjną ocenę techniczną budynku.

Widok na zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne
Trwa montaż paneli fotowoltaicznych na dachach miejskich placówek oświatowych.

na zdjęciu widoczny plac budowy - głębokie wykopy.
W ramach realizacji zadania wykonany zostanie czterokondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny (parter i 3 piętra) wraz z elementami zagospodarowania terenu tj. droga dojazdowa i miejsca parkingowe. 

Widok na ul. Mieszka I-go po modernizacji.
Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Mieszka I.

Zdjęcie z placu budowy, które przedstawia głębokie wykopy w ul. Pl. Chopina.
Remont Starego Miasta zaczynamy od podstaw, czyli infrastruktury podziemnej – wymiany i budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej, która jest najbardziej problematyczna w tej części miasta, co widać po każdym większym deszczu.

Na zdjęciu widoczne cztery osoby. Na pierwszym planie od lewej skarbnik miasta, wykonawca ściskający dłoń z zastępcą Burmistrza, Burmistrz.
22 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Sierpcu została podpisana umowa na wykonanie projektu modernizacji dworca kolejowego. 

Pierwszy śnieg nie utrudnił prac na budowie obwodnicy.

Na zdjęciu, na pierwszym planie widoczna trampolina zewnętrzna w kolorze niebieskim o kszałcie prostokąta.
W parku im. Gen. Władysława Andersa została zamontowana trampolina Flat Ground! 

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Wincentego Witosa.

Przy ul. Wincentego Witosa od skrzyżowania z ul. Józefa Piłsudskiego, do ronda przy ul. Płockiej, powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości ok. 240mb i szerokości 4.5 m.

Pamiątkowe zdjęcie z podpisania umowy na budowę bloku komunalnego. Na zdjęciu widocznych jest 5 osób - jedna kobieta i czterech mężczyzn. W tle ścianka reklamowa.
W ramach realizacji zadania wykonany zostanie czterokondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny (parter i 3 piętra) wraz z elementami zagospodarowania terenu tj. droga dojazdowa i miejsca parkingowe.

Zmodernizowany parking przy ul. Juliusza Słowackiego

24 października br., Burmistrz Jarosław Perzyński, wspólnie z członkiem Wspólnoty Mieszkaniowej Panem Wojciechem Rychterem, sprawdziliśmy efekt wykonanych prac przy ul. Juliusza Słowackiego.

Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu po modernizacji. Na jednej ścianie widoczny okolicznościowy mural wykonany z okazji 700-lecia Miasta Sierpca.
Zakończył się remont elewacji biblioteki. Tym samym poprawiliśmy parametry związane z utratą ciepła tego budynku.

Rozpoczęła się modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu. Zadanie będzie polegało na odbudowie infrastruktury podziemnej, budowie odwodnienia, modernizacji izolacji budynku, ukształtowaniu terenu oraz remontu chodników.

Grafika promująca akcję zgłaszania lokalnych inicjatyw. Plik zawiera różnorodne, kolorowe elementy graficzne oraz tekst.

26 września ogólnopolska sieć sklepów Netto uruchomiła program Sąsiedzka Moc. W ramach akcji Netto przeznaczy łącznie 600 tys. zł na realizację 50 lokalnych projektów. Inicjatywy mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje.

Na zdjęciu widoczne 4 osoby. Od lewej Skarbik Miasta, Burmistrz Sierpca, Wykonawca, Zastępca Burmistrza. W tle ścianka reklamowa.
Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej w formule "zaprojektuj i wybuduj" dla budynku Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.

Plac budowy parkingu przy ul. Słowackiego w Sierpcu
Przy ul. Juliusza Słowackiego trwa modernizacja parkingu!

Montaż instalacji fotowoltaicznej na jednostkach oświatowych
Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na dachu Miejskie Przedszkole Nr 3 w Sierpcu.

Na zdjęciu Burmistrz Miasta Sierpca, Skarbnik Miejski oraz Wykonawca zadania modernizacji hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu.
26 września w Urzędzie Miejskim w Sierpcu podpisaliśmy umowę z firmą Budomex - Sierpc na modernizację hali sportowej przy Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu.

Podpisanie umowy na rewitalizację sierpeckiej starówki. Na zdjęciu od lewej" Skarbik miejski, Burmistrz, Wykonawca, Zastępca Burmistrza, Radny Rady Miejskiej Zbigniew Długokęcki
22 września w urzędzie Miejskim w Sierpcu podpisaliśmy umowy na budowę i przebudowę infrastruktury drogowej na obszarze rewitalizacji Miasta Sierpca w tym: budowa, przebudowa, remonty i modernizacje nawierzchni lokalnych dróg, infrastruktury wodno – kanalizacyjnej, deszczowej oraz ciągów komunikacyjnych jezdnych i pieszych to koszt blisko 9 milionów złotych. 

Widok na Miejskie Przedszkole nr 2 w Sierpcu. Przed budynkiem widoczne nowowybudowane schody z barierkami oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W Miejskim Przedszkolu nr 2 „Bajkowa Kraina” zakończyły się prace związane z wykonaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacją frontowej elewacji.

Budowa parkingu przy ul. Słowackiego
Przy ul. Juliusza Słowackiego zostanie zmodernizowany parking! Prace trwają, efekty niebawem!

15 września, Burmistrz wraz ze swoim Zastępcą,  wspólnie z Radnym Rady Miejskiej Sierpca Krzysztofem Rudowskim, wizytowali na inwestycji zrealizowanej na ul. Podgórnej.

Plac budowy przy ul. Piastowskiej-Mieszka I
W obrębie ulic Mieszka I – Hermana – Staszica – Piastowska, trwają prace budowlane. W związku z budową, ruch drogowy na ul. Piastowskiej (odcinek za torami w stronę Piask) odbywa się wahadłowo.

Zdjęcie porównawcze oświetlenia ulicznego na ulicy Kasztanowej przed i po wymianie
Na terenie Naszego Miasta zostało zostało zmodernizowane oświetlenie uliczne.

Plac budowy obwodnicy Miasta Sierpca
Przecież na tym piachu już za kilka lat, przebiegnie z pewnością, jasna, długa, prosta... szeroka jak morze, TRASA STRUZIKOWSKA! :)

19 sierpnia w Muzeum Mazowieckim w Płocku, Burmistrz Jarosław Perzyński wraz Panią Skarbnik Katarzyną Joniak, podpisali umowę z Urzędem Marszałkowskim na rewitalizację budynku dworca kolejowego wraz z bezpośrednim otoczeniem!

Drogowskaz wskazujący na ul. Baczyńskiego
17 sierpnia, Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie ze Zbigniewem Długokęckim Radnym Rady Miejskiej sprawdzili efekt zakończonych prac związanych z modernizacją ul. Baczyńskiego. 

Zdjęcie z placu budowy ul. Podgórnej

Trwają prace związane z dalszym ciągiem budowy ul. Podgórnej.

Na zdjęciu widoczne 3 osoby. Od lewej Monika Stańczak Dyrektor Miejskiej Biblioteki, jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca, Wykonawca zadania. Panowie uściskają sobie dłonie, Burmistrz w ręku trzyma podpisaną umowę na docieplenie dachu oraz modernizację elewacji. W tle ścianka reklamowa.
W Urzędzie Miejskim w Sierpcu podpisaliśmy umowę na docieplenie dachu oraz modernizację elewacji Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu przy ul. Płockiej 30.

Nowy parking przy ul. Ignacego Paderewskiego
Drugi etap budowy parkingu przy ul. Paderewskiego dobiegł końca! 

Zdjęcie przedstawia sześć osób na ściance reklamowej. Na środku fotografii widoczny Burmistrz z symbolicznym voucherem dotyczącym dofinansowania.
Miasto Sierpc otrzymało dofinansowanie w kwocie 240 tysięcy złotych (ok. 50 % całości) na modernizację obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 2.

Zdjęcie z placu budowy parkingów przy ul. Paderewskiego.

Postępy prac przy budowie parkingu przy ul. Ignacego Paderewskiego oraz poprawa nakładki na ul. Kamila Baczyńskiego.

Zdjęcie przedstawiające plac budowy. Budowa ronda przy ul. Mieszka I/Hermana

W obrębie ul. Mieszka I oraz Wł. Hermana trwają prace związane z budową ronda.

Infografika zawierająca tekst oraz elementy graficzne.
Kolejne dobre informacje!

Zdjęcie grupowe na placu budowy obwodnicy Miasta Sierpca. Osoby widoczne na zdjęciu wkopują symbolicznie pierwszy szpadel pod budowę obwodnicy Miasta Sierpca.
W 700 - lecie Miasta wchodzimy, a nawet wjeżdżamy taranem! Oczekiwana od ponad 20 lat obwodnica Miasta Sierpca staje się faktem! 

Zdjęcie grupowe na ściance reklamowej uczestników spotkania dotyczącego podpisanai umowy na realizację zadania inwestycyjnego. Na zdjęciu widocznych jest 5 osób, w tym jedna kobieta i czterech mężczyzn.

20 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, została podpisana umowa na realizację robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynków użyteczności publicznej w Sierpcu poprzez wymianę źródeł ciepła, budowę instalacji fotowoltaicznych – jednostki oświatowe”.

Na zdjęciu od lewej: Bogdan Ciemiecki Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów, Piotr Nowakowski Zastępca Burmistrza Miasta Sierpca, Wykonawca podpisujący umowę na utwardzenie dróg gruntowych.
14 czerwca podpisaliśmy umowę z wykonawcą na utwardzenie kilkunastu ulic w Sierpcu.

Zdjęcie przedstawiające parking przy ul. Paderewskiego.
Trwają prace budowlane związane z powstaniem parkingu przy ul. Paderewskiego.

Budowa ronda w ul. Hermana.

Nieustannie trwają prace budowalne związane z modernizacją ul. Mieszka I-go. Inwestycja obejmuje budowę ronda w obrębie ulic Hermana - Mieszka I – Władysława I. 

Podpisanie umowy na projekt przebudowy ul. Piastowskiej.

8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Sierpcu została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej dla zadania pn. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 541. 

Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem parkingu przy ul. Paderewskiego. 

Zakończyła się budowa chodników oraz parkingów przy ul. Dworcowej.

Infografika zawierająca pole tekstowe oraz elementy graficzne
Szanowni Państwo,
Jest nam miło poinformować, iż Miasto Sierpc otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2 na:
  • poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych w mieście Sierpc- rozwiązania energooszczędne i smarCities – kwota 5 500 000 złotych
  • rewitalizacja historycznej części miasta - wprowadzenie funkcji publicznych i administracyjnych do budynku dworca PKP wraz z bezpośrednim otoczeniem kwota 4 500 000 złotych
  • przebudowa i budowa układu komunikacyjnego w rejonie ulic Jana Pawła II i Okulickiego – kwota 3 500 000 złotych
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jacek Ozdoba, Macieja Wąsika, Waldemara Olejniczaka za wsparcie w pozyskaniu funduszy na realizację jakże ważnych przedsięwzięć w Naszym Mieście.
Infografika zawierająca pole tekstowe oraz elementy graficzne
W centralnej części zdjęcia widocznych jest 6 osób trzymających pamiątkowe vouchery związane z otrzymanym dofinansowaniem.W tle ścianka promocyjna Mazowsze Serce Polski.
27 maja, podpisaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim umowy na dofinansowanie w kwocie 120 tysięcy złotych na zadania realizowane na ternie Sierpca. 

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Miasta Sierpca.
Najważniejsza inwestycja ostatniego 20 - lecia staje się rzeczywistością w roku Jubileuszu 700 - lecia Miasta Sierpca. Będzie to wspaniały i namacalny prezent dla Miasta i jego Mieszkańców.