W minioną niedzielę 11 listopada obchodziliśmy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Święto Niepodległości uświadamia nam wszystkim, że dzień 11 listopada powinien być dniem, w którym nie tylko wspominamy trudną drogę, jaką przeszli Polacy zmierzając ku wyzwoleniu, ale i dniem radości z powodu tego, że żyjemy w wolnym kraju.

 

W ramach programu obchodów roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dziś w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się gala rozstrzygnięcia miejskich konkursów: fotograficznego, plastycznego i multimedialnego.

 

W czerwcu 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu przystąpiła do realizacji projektu „Godność. Wolność. Niepodległość” w ramach ministerialnego programu „Niepodległa”.

 

W dniach 25-26 października br. w ramach Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się I Festiwal Piosenki Patriotycznej „Historia pieśnią malowana”. 

 

W dniu 4 października 2018 r. na terenie miasta Sierpc odbyła się Gra Miejska „Śladami Niepodległej”, w ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.