Piknik Sportowo-rekreacyjny z okazji „Dnia Dziecka”

W dniu 4 czerwca Zarząd Osiedla nr 4 zorganizował piknik sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 ,,Czerwony kapturek”.

Przewodniczący Zarządu Bogdan Bartnicki przywitał licznie zgromadzone dzieci, rodziców i przedstawicieli władz samorządowych. Złożył podziękowania na ręce sponsorów: Jerzego Stachurskiego, Adama Malinowskiego i Teodora Zasadowskiego, którzy od wielu lat wspierają działalność Zarządu Osiedla nr 4.

W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji i konkursów dla dzieci i rodziców:

- pokaz taneczny grupy „Energia” z Domu Kultury w Sierpcu

- pokaz sztuk walki zaprezentowanych przez uczniów Liceum Wojskowego w Sierpcu

- gry zręcznościowe;

- konkursy z nagrodami

- wata cukrowa, napoje, słodycze i grill dla wszystkich.

 

 

W dniu 27 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wędkarstwo w oczach dzieci i młodzieży", zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 4, Pzw Koło Kasztelan w Sierpcu i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Wszystkich uczestników konkursu podzielono na cztery kategorie wiekowe: 3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-14 lat.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcyjnych nagród dla laureatów i wyróżnionych (łącznie 60 nagród rzeczowych). Najmłodsi uczestnicy konkursu mogli liczyć na dyplomy, napoje i długopis niespodziankę. Zanim jednak zdolni plastycy zjawiali się na scenie, by odebrać książki, statuetki i dyplomy przed widownią zaprezentowały się wokalistki: Magdalena Gapińska i Aleksandra Penszyńska, które zaprezentowały podczas gali kilka niezapomnianych piosenek Anny Jantar.

Poziom prezentowanych prac był naprawdę wysoki, a czołowe miejsca w kategorii 3-6 lat (łącznie 132 prace) zajęli kolejno: Aleksandra Kowalska (OPP Sierpc), Zuzanna Sikorska (Ligowo), Amelia Będzikowska (OPP Sierpc), wśród ich starszych kolegów (łącznie 47 prac) najwyżej oceniono dzieła Olgi Nawrockiej (OPP Sierpc), Kingi Grapatyn (DK Sierpc) i Michała Wierzbickiego (I Prywatna SP Sierpc). W kategorii powyżej 10 lat (45 prac) największym kunsztem wykazali się: Monika Wiśniewska (SP Ligowo), Zuzanna Dołasińska (SP 2 Sierpc) oraz Natalia Makowska (SP 3 Sierpc).

Turniej na szóstkę

                W dniu 25 maja 2011r. na obiekcie „Orlik 2012” w Sierpcu odbył się „Turniej na szóstkę” piłki nożnej drużyn mieszanych dzieci w wieku 7-12 lat, organizowany przez PZPN przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie. Organizatorami byli Trener Środowiskowy „Moje Boisko Orlik 2012” w Sierpcu i Zarząd Osiedla nr 4 w Sierpcu. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn z Sierpca.

                Zawody rozegrano systemem „grupowym” (2 grupy po 3 drużyny w każdej grupie). Pierwsze dwa miejsca z grup awansowały do półfinałów. Zwycięzcy grali w wielkim finale, przegrani w małym finale o trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. FC Banany-OSIEDLE NR 4

2. FC Pomarańcze

3. Czerwone Diabły

4. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 4 w Sierpcu

5. FC Wisienki

6. Środowiskowe Ognisko Wychowawcze w Sierpcu

               

W dniu 21 maja rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu przy współudziale Zarządu Osiedla nr 4 zorganizowali wycieczkę rowerową i piknik dla swoich pociech.

Dzieci miały do pokonania trasę do miejscowości Gorzewo, gdzie odbył się piknik. W programie przewidziano ognisko z pieczeniem kiełbasek, grill, konkursy sportowo-rekreacyjne dla dzieci. Wszyscy uczestniczy zabaw zostali nagrodzeni lodami, słodyczami i napojami. Dzięki zaangażowaniu rodziców i wychowawców dzieci spędziły miły sposób czas na świeżym powietrzu.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4 Bogdan Bartnicki oświadczył że, imprezy tego typu na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez organizowanych przez Zarząd Osiedla nr 4.

 

foto 1.jpgfoto 2.jpg
  

Ognisko TKKF „Kubuś” i Zarząd Osiedla nr 4 zaprosili mieszkańców powiatu sierpeckiego nad sierpeckie Jeziórka. Jak co roku z okazji ogólnopolskiej akcji "Maj - miesiąc dla zdrowia" zorganizowano test Coopera pozwalający sprawdzić kondycję.

Biegacze podczas 12 minutowego biegu musieli pokonać jak najdłuższy dystans. Najmłodszą uczestniczką testu była 9-letnia Joanna Malanowska z Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Młoda biegaczka pokonała aż 2335 m. To wynik, którego mogą jej zazdrościć starsze zawodniczki. Asię gorąco dopingowali rodzice i znajomi. Jest ona kolejnym talentem biegowym w naszym mieście. Najdłuższy dystans podczas tegorocznego testu pokonał Dariusz Szałecki (TKKF „Kubuś”) – 3650 m. Jest to wynik wprawdzie gorszy od zeszłorocznego jego rekordu (3725 m) jednak Darek w tej chwili skupia się na zdaniu matury. Jego udział w teście był przerywnikiem w nauce. Najstarszym zawodnikiem, który sprawdził się podczas biegu był 70-letni Ryszard Wiśniewski. Jego wynik 2660 m jest imponujący.

Po biegaczach, na trasę wyruszyli piechurzy. Mieli oni do pokonania dystans 2 km. Wszyscy uczestnicy marszu szli z kijkami. Nordic walking jest obecnie bardzo popularny wśród sierpczan. Wszyscy zaliczyli test z wynikiem bardzo dobrym. Najszybciej trasę przeszli Kazimierz Goczyński (14 min. 41s.) i Krystyna Chojnacka (15 min. 06 s).