Informujemy, iż w dniu 17 czerwca 2022 r. Urząd Miejski w Sierpcu będzie czynny do godz. 14:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559, 583) na wniosek Burmistrza Miasta zwołuję na 8 czerwca 2022 r. (środa) na godz. 08:00 LXIII nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, ul. Piastowska 11a.

Zapraszamy do Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu na wolny kiermasz książek który trwa od 6 do 11 czerwca włącznie.

Miniatura zawierająca elementy graficzne oraz informację tekstową dot. obchodów Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka, w dniu 1 czerwca br., od godz. 9:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbędą się seanse kinowe (wejście odpłatne).
Od godz. 16:00 na terenie MOSiR Sierpc na najmłodszych będzie czekała bezpłatna strefa dmuchańców, gier i zabaw i konkursy z nagrodami. 
W sali widowiskowej CKiSz o godz. 16:30 odbędzie się magiczny pokaz - tego dnia przeniesiecie się w świat magii i iluzji, a pomoże Wam w tym Iluzjonista Łukasz Ogonowski. Wstęp bezpłatny! 
Serdecznie zapraszamy.
Plakat zawierający elementy graficzne z informacją tekstową dot. obchodów Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca.
Miniatura zawierająca elementy graficzne oraz informację tekstową dot. I Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej Sierpca

1 czerwca br. (środa) świętujemy Dzień Dziecka! Z tej okazji, po raz pierwszy odbędzie się I Dziecięca Sesja Rady Miejskiej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Koleje Mazowieckie przygotowały specjalną ofertę dla najmłodszych podróżnych. Już jutro każdy pasażer, który nie ukończył 16 lat, będzie mógł bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich. Musi jednak mieć dokument potwierdzający wiek, np. legitymację szkolną, dowód osobisty, paszport lub książeczkę zdrowia.

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu dotyczącym ekonomii społecznej i solidarnej oraz powstawania podmiotów ekonomii społecznej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej (instytucja koordynująca ekonomię społeczną na Mazowszu), a także praktycy z zakresu ekonomii społecznej reprezentujący podmioty ekonomii społecznej z terenu Mazowsza w tym:

Na biało różowym tle widoczne napisy informujące o bezpłatnej mammografii

Umów się na bezpłatne badanie!

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559, 583) zwołuję na 25 maja 2022 r. (środa) na godz. 11:00 LXII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, ul. Piastowska 11a.

Informujemy, iż w dniu 9 maja br. kasa Urzędu Miejskiego pozostaje nieczynna.

W dniu 3-go Maja obchodzić będziemy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559, 583) zwołuję na 27 kwietnia 2022 r. (środa) na godz. 11:00 LXI Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, ul. Piastowska 11a.

Infografika dotycząca świętowania Dnia Ziemi
W najbliższą sobotę, jak co roku będziemy świętować Dzień Ziemi. 

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559, 583) na wniosek Burmistrza Miasta zwołuję na 13 kwietnia 2022 r. (środa) na godz. 08:00 LX nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w trybie zdalnym.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1372, 1834) zwołuję na 30 marca 2022 r. (środa) na godz. 11:00 LIX Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w trybie zdalnym.

Na ciemnozielonym tle logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że wniosek o świadczenie rodzinne 500+ tzw. SW-U w języku ukraińskim będzie dostępny dla obywateli Ukrainy od 26 marca 2022 r. Wniosek ten dotyczy obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi.

Na białym tle widoczne logo akcji Inicjatywy Carlsberg Polska.

Wystartowała 9. edycja Programu Grantowego InicJaTyWy!

Carlsberg Polska przeznaczy sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów dla społeczności lokalnych wokół Browaru Kasztelan i Browaru Okocim.

W lewym rogu widoczny herb miasta Sierpca. Na środku tekst ZBiórka odpadów wielkogabarytowych. W tle, po obu stronach tekstu widoczne ikony mebli.

BURMISTRZ MIASTA SIERPCA

INFORMUJE O ZBIÓRCE ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

w dniu 25 marca 2022 r.

Miniatura przedstawiająca kukłę-ekomarzannę.

Zarząd Osiedla nr 2 w Sierpcu oraz Miejskie Przedszkole nr 2 w Sierpcu zapraszają wszystkie dzieci 21 marca 2022r.  o godz. 14.30  na wspólne topienie Eko-Marzanny. Miejsce spotkania: Mostek przy ul. Bobrowej.

Informujemy, iż Urząd Miejski w Sierpcu obsługuje Interesantów od poniedziałku do piątku, w następujących godzinach:

Grafika składająca się z kilku elementów. Zawiera informację tekstową oraz zdjęcie pociągu osobowego relacji Toruń Główny - Sierpc.
Mamy szansę na zwiększenie ilości połączeń naszego "Sierpczaka"! 

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Grafika konkursowa. Po lewej stronie widoczne czarno-białe zdjęcie siedziby Browar Kasztelan wykonanej kilkadziesiąt lat temu. Po prawej stronie informacja tekstowa o konkursie.

Browar Kasztelan ogłasza konkurs!

Zdjęcie grupowe pod pomnikiem gen. F. Nila. W tle widoczne drzewa i budynek dworca PKP.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Tłem grafiki jest flaga Ukrainy w kolorze niebiesko-żółtym. Po lewej stronie kontury Ukrainy i napis: Solidarni z Ukrainą.  W nagłówku napis: Zbiórka artykułów dla uchodźców z Ukrainy. W prawym górnym rogu herb Sierpca. Poniżej informacja o możliwości przekazania artykułów do MOSIR Sierpc przy ul. Świętokrzyskiej 26.

Szanowni Mieszkańcy, potrzebujemy Waszego wsparcia!

W najbliższy wtorek (1 marca, od godziny 9:00), na parkingu przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu , Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu Spółka z o.o. podstawi specjalny kontener na odpady papierowe. 

UWAGA, ALERT POGODOWY!!

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1372, 1834) zwołuję na 23 lutego 2022 r. (środa) na godz. 11:00 LVIII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w trybie zdalnym.

Ruszyła XV edycja konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Najlepsze, najzdrowsze i najsmaczniejsze mazowieckie produkty można zgłaszać do 31 marca br. W konkursie mogą wziąć udział zarówno producenci indywidualni, jak i przedsiębiorcy z Mazowsza. O tym, które smakołyki zdobędą tytuł przekonamy się na przełomie wiosny i lata.

14 lutego Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wspólnie ze swoim Zastępcą Piotrem Nowakowskim, Dariusz Malanowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu oraz przedstawicielami Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze w miejscu pamięci poświęconym Żołnierzom Września i Armii Krajowej, tym samym upamiętniając osiemdziesiątą rocznicę powstania sił zbrojnych w kraju.

Szanowni Państwo, informujemy, iż od dnia 16 lutego (środa), przez około dwa tygodnie zamknięty będzie wjazd na ulicę Mieszka I i Stanisława Staszica od ulicy Piastowskiej.

W związku z awarią Systemu Rejestrów Państwowych, Urząd Miejski w Sierpcu informuje, że nie jest możliwe do odwołania:

Zachowaj bilet na pociągi Kolei Mazowieckich i odwiedź partnerskie instytucje kultury ze zniżką. Koleje Mazowieckie zostały po raz 6. organizatorem akcji „Koleją do Kultury”.

Suczka średniej wielkości szuka nowego domu!

Podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Wolontariusze z sierpeckiego sztabu zlokalizowanego w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, zebrali kwotę w wysokości 32 813,75 złotych!

28 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Sierpcu,  Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie ze swoim Zastępcą Piotrem Nowakowskim, miał przyjemność gościć młodych adeptów koszykówki Sołdański Basket Sierpc. ⛹️‍♀️⛹️‍♂️

Trwa modernizacja skweru przy ul. Jana Pawła II 10.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym(t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1372, 1834) zwołuję na 26 stycznia 2022 r. (środa) na godz. 11:00 LVII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w trybie zdalnym.

OGŁOSZENIE

BURMISTRZ MIASTA SIERPCA

INFORMUJE O ZBIÓRCE ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

w dniu 28 stycznia 2022 r.

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2!

31 stycznia po dłuższej przerwie do Sierpca wrócą bezpośrednie pociągi osobowe z Torunia.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu zaprasza dzieci (w wieku od 3 do 7 lat) wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się dnia 22 stycznia (sobota) o godz. 10:00 w sali gimnastycznej.

Zarząd Osiedla Nr 2 zaprasza 29 stycznia 2022 r. na choinkę osiedlową "Spotkanie z Mikołajem".

Szanowni Państwo,
Jesteśmy badaczkami z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, reprezentującymi Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej oraz Instytut Socjologii. Prosimy o udział w ankiecie dotyczącej źródeł informacji i sposobów komunikacji w Państwa miejscowości.

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zaprasza na 6. Noworoczny Wieczór Teatralny, w wykonaniu grup dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych działających w CKiSz w Sierpcu w dniu 28 stycznia br. (piątek).